Facebook Pixel

13 produktów spożywczych, które obniżają poziom cholesterolu

13 produktów spożywczych, które obniżają poziom cholesterolu

Możesz uchronić się przed problemami z układem sercowo-naczyniowym i obniżyć poziom cholesterolu poprzez spożywanie pokarmów usuwających cholesterol z organizmu.

Liść

Kapusta, podobnie jak szpinak, jest bogata w luteinę. Luteina bardzo dobrze obniża poziom cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości i zapobiega jego dalszemu powstawaniu. Ponadto liście kapusty – dobre źródło błonnika. Koktajl z liści kapusty – świetny początek walki o zdrowie.

Płatki owsiane

Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca jedzenie płatków owsianych w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Błonnik owsiany, podobnie jak gąbka, pochłania nadmiar cholesterolu i usuwa go z organizmu. 1 miska gotowych płatków owsianych zawiera 4g błonnika.

Jabłka

Jabłka, wszyscy wiedzą, że to bardzo pomocne. Zawierają polifenole, błonnik i są bogate w żelazo. Polifenole pełnią w organizmie funkcję przeciwutleniaczy, a błonnik jabłkowy zawierający pektyny jest szczególnie dobry w usuwaniu cholesterolu. 1 jabłko dziennie – i otrzymujesz 4,4 g błonnika.

Czosnek

Sekret czosnku – allicyna, substancja powstająca podczas mechanicznego niszczenia jej komórek. Czosnek zawdzięcza swój wyjątkowy zapach allicynie. Współdziała z czerwonymi krwinkami i usuwa cholesterol z organizmu.

Ciemna czekolada

Czekolada zawiera procyjanidyny (podgatunek bioflawonoidów), które są silnymi przeciwutleniaczami i skutecznie usuwają cholesterol. Oczywiście powinieneś być umiarkowany i nie nadużywać tego przysmaku.

Szpinak

Szpinak jest do tych produktów, które przynoszą same korzyści. 100g szpinaku zawiera: 11g luteiny, 558mg potasu, dzienną witaminę A (5000 IU), 46% dziennej witaminy C, 19% magnezu, 15% żelaza i oczywiście błonnik.

Awokado

Kwas oleinowy zawarty w awokado zwiększa poziom cholesterolu lipoprotein o dużej gęstości – użyteczny cholesterol, a jednocześnie obniża całkowity poziom cholesterolu w organizmie. Ponadto awokado – bogate źródło potasu i błonnika.

Zielona herbata

О zielona herbata jest często określana jako źródło przeciwutleniaczy i środek zapobiegający rakowi. Ponadto napój ten skutecznie obniża poziom cholesterolu – dzięki bioflawonoidom, czyli katechinom. 200 ml zielonej herbaty zawiera 266 mg bioflawonoidów.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.