Facebook Pixel

najważniejszych wskazówek, jak zachować zdrowe włosy zimą

najważniejszych wskazówek, jak zachować zdrowe włosy zimą

Niska temperatura, suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, nakrycia głowy i brak witamin to główne przyczyny utraty zdrowego piękna włosów. Oto kilka wskazówek, które naprawdę pomogą poprawić sytuację.

 

Włosy potrzebują witamin

 

Spożycie witamin i zdrowie włosów są ze sobą ściśle powiązane. Szczególnie zimą. W końcu to właśnie o tej porze roku tak bardzo brakuje ich naszemu organizmowi. Dlatego warto pomyśleć o preparatach pomocniczych, które nasycą organizm przydatnymi substancjami. Możesz wybrać dla siebie tonik kompleks multiwitaminowy, bogaty w różne minerały i pierwiastki śladowe. Warto również zauważyć specjalne kompleksy witaminowe, zwane też witaminami piękna. Te witaminy korzystnie wpłyną nie tylko na włosy, ale również na dobry wzrost paznokci i zdrowie skóry.

W zimie nasze włosy szczególnie potrzebują wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przydatnych dla całego organizmu, takich jak omega-3, wapń, cynk <rozpiętość>. To one chronią włosy przed niekorzystnym wpływem. </rozpiętość>

 

 

Poprawa ukrwienia skóry głowy

 

W okresie zimowym nasze naczynia krwionośne zwężają się, a skóra nie otrzymuje potrzebnych jej substancji, które powinny być dostarczane wraz z krwią i limfą. Z tego powodu cebulki włosów osłabiają się, co z kolei prowadzi do wypadania włosów. Silne zmiany temperatury, z zimnej na ciepłą, również mają zły wpływ na włosy: stają się one cieńsze, łamliwe i matowe.

Aby tego wszystkiego uniknąć, istnieją różne masaże skóry głowy. Poprawia również krążenie krwi dzięki specjalnej dyszy w postaci grzebienia. Z tym preparatem poprawisz ukrwienie cebulek, a także syntezę białek, co stymuluje wzrost włosów.

Nawilżaj skórę głowy i włosy

Aby chronić włosy i skórę zimą, ważne jest przywrócenie równowagi wodnej w organizmie: oprócz witamin warto pić więcej wody. Wilgotność jest również ważnym czynnikiem. Oprócz nawilżacza powietrza można stosować wiele różnych środków do intensywnego nawilżania (maski, balsamy, odżywki).

Dzięki tym produktom Twoje włosy będą gładsze, bardziej elastyczne i nie będą się puszyć od czapki. Z reguły produkty do włosów zawierają również niezbędne witaminy, które nasycają włosy niezbędnymi pierwiastkami śladowymi.

Zmień swoje produkty pielęgnacyjne na zimę

Pielęgnacja zimowa jest inna dla każdego rodzaju włosów, ponieważ włosy i rodzaj skóry mogą się nieco zmienić w tym okresie. Zwykle zimą włosy stają się suche, łamliwe, a końcówki szybciej się rozdwajają. Dlatego warto wybrać delikatniejszy i delikatniejszy szampon, o jak najbardziej neutralnym pH, a także naturalne składniki, bez barwników, parabenów i silikonów. A po umyciu włosów wielu stylistów zaleca stosowanie regenerujących i nawilżających balsamów, odżywek.

Odżywiaj włosy serum

Serum pozwalają uzyskać szybki efekt, ponieważ zawierają ogromną ilość odpowiednich składników. Szybciej odbudowują i leczą włosy, ponieważ chronią ich strukturę.

Właściwe odżywianie jest również ważne dla piękna i zdrowia włosów. Wprowadź do swojej diety zdrową żywność (mleko, twaróg, jajka, warzywa i owoce). A co najważniejsze, pamiętaj: zdrowie włosów zależy od funkcjonowania organizmu jako całości.

Zawartość
  • Włosy potrzebują witamin
  • Poprawa ukrwienia skóry głowy
  • Nawilżaj skórę głowy i włosy
  • Zmień swoje produkty pielęgnacyjne na zimę
  • Odżywiaj włosy serum
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.