Facebook Pixel

htp - co to jest i jak go przyjmować?

htp - co to jest i jak go przyjmować?

Dzisiaj porozmawiamy o suplemencie takim jak 5 hydroksytrypatofan lub 5-htp lub oksytryptan. To nowa nazwa naszego słuchu, ale stała się już popularna wśród pewnej liczby naszych klientów.
Co to jest 5-htp – Jest to ekstrakt z Griffonia (Griffonia simplicifolia) - drzewiastego pnącego krzewu pochodzącego z zachodniej i środkowej Afryki. Oznacza to, że jest to absolutnie naturalny preparat ziołowy, który nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków.
Badania kliniczne nad 5-htp, prowadzone w różnych warunkach, wykazały pozytywny efekt w leczeniu depresji i lęku wtedy, gdy występuje niedobór serotoniny. Może być również skuteczny w przypadku braku apetytu.


Dawki 5-htp.
W leczeniu depresji należy stosować 200 do 300 mg 5-htp dziennie, podzielone na 3 do 4 dawek, aby zapobiec możliwym nudnościom.
Przeciwwskazania.Przeciwwskazania.Przeciwwskazania.span>
Nie należy przyjmować z lekami, które zawierają selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub inhibitory monoaminooksydazy.

Spożywanie 5 -htp podczas ciąży i laktacji.
Tam nie ma informacji na temat bezpieczeństwa leku podczas ciąży i laktacji, więc nie należy go przyjmować w tych okresach.


Interakcje z innymi lekami.
5-htp zwiększa działanie citalopramu i klomipraminy, podczas gdy karbilol zwiększa biodostępność 5-htp.


Niekorzystne reakcje organizmu.
Przy przyjmowaniu dużych dawek hydroksytryptofanu (200-300 mg dziennie) najczęstszym zjawiskiem są wymioty, ale aby ich uniknąć, konieczne jest podzielenie tej dawki na 3-4 dawki. Można również zaobserwować biegunkę, ból brzucha, lekki ból głowy, senność.
Ale tych skutków ubocznych można uniknąć, przyjmując mniejsze dawki – 100 – 200 mg. Nie próbuj od razu poprawiać swojego stanu, rób wszystko stopniowo, a wszystko się ułoży. Zdrowie dla Ciebie!

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.