składników odżywczych, które pomogą kobiecie zajść w ciążę

składników odżywczych, które pomogą kobiecie zajść w ciążę

Spójrzmy na pięć niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych, które pomogą kobiecie poprawić jej zdrowie i zajść w ciążę. 

Oto lista składników odżywczych dla kobiet, które nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych w swojej diecie lub nawet nie wiedzą, że należy je uzupełniać w postaci suplementów lub kompleksów witaminowych.

Cynk

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii wykazały, że niedobór cynku może negatywnie wpływać na rozwój narządów płciowych. Główny autor i doktorant fizjologii w Pennsylvania State, James Hester, stwierdza, że cynk jest „kluczowym regulatorem” oocytów jaja iz pewnością wpływa na jego rozwój. Minerał odgrywa rolę w podziale oocytów, zapłodnieniu, regulacji DNA i rozwoju embrionalnym. „Nasze ostatnie eksperymenty wykazały, że zapotrzebowanie na cynk może być nawet wcześniejsze, niż sądziliśmy” – powiedziała Hester. „Kobiety, które chcą zajść w ciążę, zdecydowanie powinny pomyśleć o cynku nie tylko w swojej diecie, ale także w żywieniu partnera i nienarodzonego dziecka. Cynk to tylko jedna część tego ważnego zadania.

Jednak jeśli kobieta spożywa zdrową dietę i suplementy, jest mało prawdopodobne, że może mieć niedobór cynku.

„Poziomy mikroelementów powinny być omówione z położnikiem/ginekologiem, zwłaszcza jeśli kobieta ma inne czynniki ryzyka, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe, konkretna dieta i nietypowy styl życia” – powiedziała Hester. Zalecana dzienna porcja tego minerału wynosi zwykle 8 mg dziennie dla dorosłych i 12 mg dziennie w okresie ciąży i laktacji. Hester zauważyła, że kobiety, które chcą zajść w ciążę, powinny zachować ostrożność przy przyjmowaniu dużych dawek cynku, ponieważ duża ilość tego minerału w organizmie zaburza wchłanianie miedzi i zaburza procesy metaboliczne w organizmie. 

Cholina lub witamina B4

Cholina to witamina, której 90% ludzi nie ma dość. „Witamina jest niezbędna dla zdrowia na wszystkich etapach życia, ale jest szczególnie ważna dla mózgu, zarówno we wczesnych stadiach jego powstawania, jak i w późniejszych, aby zapobiec spadkowi funkcji poznawczych” – mówi Elizabeth Shaw, dietetyk celebrytów z Kalifornii.

Cholina znajduje się w niewielkich ilościach w żywności, takiej jak żółtko jaja, soja i wątroba.

Program radzi ludziom, którzy chcą uzyskać więcej tej witaminy z pożywienia, aby spożywali więcej mięsa, jajek i zielonych warzyw. Ponieważ nie wszystkie witaminy prenatalne mogą zawierać cholinę, American Medical Association zaleca producentom dodanie wymaganej ilości tej witaminy do wszystkich witamin prenatalnych. Zalecana dzienna dawka witaminy B4 to 550 mg dziennie.

Omega-3

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) jest niezbędny do rozwoju mózgu i wzroku płodu. Badanie z 2016 r. opublikowane w European Journal of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Biology potwierdziło, że suplementacja omega-3 zmniejszyła ryzyko przedwczesnego porodu o 58% i zmniejszyła przedwczesny poród o 17%. 

Do New England Journal of Medicine” Stwierdzono, że przyjmowanie przez matkę kwasów omega-3 w trzecim trymestrze ciąży zmniejsza ryzyko astmy i infekcji dróg oddechowych u noworodków o około jedną trzecią. Według Shawa dla kobiet w ciąży i karmiących piersią optymalne spożycie kwasu eikozapentaenowego (EPA) wynosi 700 mg dziennie, a DHA co najmniej 300 mg.

Probiotyki

Probiotyki i prebiotyki są niezbędne zarówno w postaci suplementów, jak i wspomagają normalne trawienie. Obecnie nie ma ustalonej dawki, ale Shaw zaleca stopniowe zwiększanie spożycia tych pożytecznych bakterii. „Nic dziwnego, że zdrowa flora jelitowa może również przedostać się do świata noworodków” – powiedział Shaw.

Iron

Ten minerał jest niezbędny do tworzenia utlenionych czerwonych krwinek.

Żelazo wpływa na poziom energii, nie wspominając o płodności.

Kobiety, które chcą zajść w ciążę, powinny sprawdzić poziom żelaza w celu ustalenia, czy muszą zwiększyć spożycie żelaza.

Udowodniono naukowo, że dorosłe kobiety powinny przyjmować 18 mg dziennie i 27 mg dziennie podczas ciąży (9 mg podczas karmienia piersią). Skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem dodatkowych suplementów, aby począć zdrowe dziecko.

Autor Kristen Fisher 7 maja 2018

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.