Facebook Pixel

potraw, których należy unikać

potraw, których należy unikać

Jedzenie, którego należy unikać.

  1. Popcorn w kuchence mikrofalowej. Jeśli lubisz oglądać film wieczorem, będąc zwiniętym w kłębek skulona w fotelu i chrupiąc świeżo upieczony popcorn, warto pomyśleć, na jakim oleju iw jaki sposób lepiej ten popcorn ugotować. Najzdrowszy wybór – to jest ghee (masło z mleka bawolego) lub olej kokosowy i lepiej go gotować nie w kuchence mikrofalowej, ale na patelni przykrytej pokrywką. Wewnętrzna powierzchnia torebek z popcornem składa się z substancji, które rozkładają się pod wpływem indukcyjnego działania kuchenki mikrofalowej i jako produkt uboczny tworzą kwas perfluorooktanowy, który jest silnym czynnikiem rakotwórczym.
  2. Basturma (wołowina suszona) jest reklamowana jako doskonałe źródło białka; dobry wybór na przekąskę, jeśli zależy Ci na zdrowiu. Ale nie wszystko jest takie proste: przemysłowa basturma zawiera azotyny – sole kwasu azotawego, w znacznie większych ilościach niż inne produkty. Azotyny są rakotwórcze, ale są szeroko stosowane w produkcji basturmy, ponieważ nadają mięsu piękny, bogaty kolor i służą jako doskonały konserwant. Jeśli chcesz cieszyć się niekancerogenną suszoną wołowiną, lepiej nie być leniwym i samodzielnie ugotować ją w piekarniku.
  3. Żywność w puszkach. Od wielu lat toczy się debata na temat tego, w jakim stopniu Bisfenol A (stabilizator plastiku) stosowany do produkcji pojemników wpływa na zawarty w nich produkt. Toksyczność bisfenolu A została udowodniona w badaniach, ale nie wszyscy producenci rozpoznają jego wpływ na produkty spożywcze i nadal go stosują. Produkcja konsumencka – kupuj żywność w puszkach, która wyraźnie stwierdza, że opakowanie jest wolne od BPA.
  4. Żywność GMO. Wiele powiedziano o tym problemie. Jedno jest jasne – GMO są złe. Producenci, zwłaszcza duże firmy, często oszukują i nie podają na opakowaniu, że produkt zawiera GMO. Dlatego kupuj tylko produkty, które wyraźnie stwierdzają, że nie zawierają GMO na opakowaniu.
  5. Cola. Wiele osób uwielbia ten napój, ale następnym razem Zanim wypijesz, pomyśl o tym. Charakterystyczny brązowy kolor coli uzyskuje się poprzez dodanie barwnika zawierającego związki rakotwórcze. Ponadto producenci coli stosują syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy jako dodatek smakowy, który przyspiesza rozwój raka.
  6. Produkty dietetyczne (niskotłuszczowe, niskokaloryczne)
  7. silne>. Problem polega na tym, że te produkty nie tylko nie pomogą Ci schudnąć, ale mogą również zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, ponieważ zawierają rakotwórcze substytuty cukru, takie jak aspartam. Z drugiej strony nadwaga może również przyczynić się do rozwoju raka. W takim przypadku stajesz przed trudnym wyborem, ale wciąż istnieje wyjście. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby schudnąć i poprawić swoje zdrowie, jedz tylko 100% żywności ekologicznej i ćwicz. Możesz to zrobić!
  8. Chrupiące przekąski (frytki, grzanki itp..d.). Ta dobroć wystarczy w każdym sklepie. Wszystko to jest pyszne, ale niestety nieprzydatne. W procesie smażenia w wysokich temperaturach i w ten sposób uzyskuje się „chrupkość”, powstają substancje rakotwórcze – akrylamid i glicydamid.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.