Facebook Pixel

sposobów na wzrost paznokci

sposobów na wzrost paznokci

Każda kobieta myśli o pięknie swoich paznokci. Od teraz, bardziej niż kiedykolwiek, naturalność jest w modzie – wyhoduj swoje długie paznokcie – zadanie numer jeden. Istnieje kilka sposobów na przywrócenie paznokciom ich dawnej urody i długości. Spróbujmy dowiedzieć się, który z nich będzie najskuteczniejszy.

Aby to zrobić, najpierw musisz dowiedzieć się, czego brakuje Twojemu ciału.

Istnieje wiele przyczyn łamliwych paznokci - słabych lub nieregularne odżywianie, brak witamin w organizmie i nieustanny stres mechaniczny, któremu każdego dnia poddawane są nasze paznokcie. Prawidłowe odżywianie pomoże poprawić sytuację. Oczywiście na pierwszym miejscu jest prawidłowe odżywianie. Nasze odżywianie ma zawsze odzwierciedlenie w kondycji naszej skóry i paznokci. Po ich wyglądzie zawsze możesz określić, jakich witamin brakuje naszemu organizmowi. Jedz więcej warzyw, owoców, orzechów, zastąp smażone potrawy gotowanymi (lub gotowanymi na parze), używaj oliwy z oliwek do gotowania.

1 sposób. Pij dużo wody. Organizm, który otrzymuje dzienną normę wody (1,5-2 litry) wygląda zdrowiej, cera wyraźnie się poprawia, ponieważ. skóra jest stale odżywiona i nawilżona.

2 sposób. Stosowanie olejków jest również uważane za skuteczny sposób na poprawę kondycji paznokci. Kąpiel z olejkami lub wcieranie olejków w skórki to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie płytki paznokcia. Olej morelowy lub oliwkowy, migdałowy, rycynowy są do tego idealne.

3 sposób. Witaminy. Oczywiście nie możesz się bez nich obejść. W końcu nasz organizm nie zawsze może uzyskać z pożywienia wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Dlatego warto uzupełnić swoją dietę o suplementy. Jakie witaminy będą najskuteczniejsze dla wzrostu i wzmocnienia paznokci? Przede wszystkim wszystkie witaminy lub kompleksy witaminowe, które zawierają witaminę B. Na przykład biotyna – jeden z kluczowych elementów w utrzymaniu zdrowia paznokci. Biotyna od producenta Solgar – skuteczny środek, który może zatrzymać wypadanie włosów. Oczywiście jedna biotyna jest trudna do zrobienia. Eksperci zalecają stosowanie witamin w kompleksach – wtedy ich wydajność wzrasta wielokrotnie. Jednym z takich kompleksów jest cel "Skóra, paznokcie, włosy" przez Now Foods – najpopularniejszy obecnie produkt, który zawiera wszystkie witaminy z grupy B niezbędne do zapobiegania łamliwości paznokci i ich normalnemu wzrostowi – witaminy A, E, C, cynk, miedź, L-prolina, L-lizyna itp.

4 sposoby. Innym, można powiedzieć, sposobem ludowym, są kąpiele rąk. W celu zapobiegania łamliwym paznokciom kąpiele z oliwą i oliwą z cytryny do paznokci są uważane za bardzo popularne lekarstwo. Aby to zrobić, umieść opuszki palców w oleju rozgrzanym do komfortowej temperatury na 10-15 minut. Tak prosta procedura wzmocni płytkę paznokcia i pomoże Twoim paznokciom dłużej pozostać mocnymi.

5 sposób. Ostatnio popularność odzyskała terapia parafinowa. Terapia parafinowa – jeden z najskuteczniejszych środków  w okresie zimowym. Parafina otulająca dłonie nasyca skórę użytecznymi substancjami, wzmacnia paznokcie. Jeśli wykonujesz zabieg regularnie, ma on kumulacyjny i trwały efekt, który jest zauważalny od pierwszego razu. Procedurę tę można przeprowadzić zarówno w domu, jak iw wyspecjalizowanych pomieszczeniach z mistrzem. Druga opcja pomoże Ci się bardziej zrelaksować i zaufać profesjonalistom.

6 sposób. Oczywiście nie zapomnij o regularnym manicure. Manicure jest integralną częścią procedury samoopieki dla każdej dziewczyny. W końcu manicure dla kobiety to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale także czas na relaks i oderwanie się od trosk, pogawędkę o drobiazgach. Główny – Znajdź swój" opanować i obserwować częstotliwość jego wizyt – przynajmniej raz na 2-3 tygodnie. A potem rutyna zamieni się w przyjemną rozrywkę.

7 sposób. Cóż, na koniec nie zaniedbuj podstawowej pielęgnacji dłoni – częściej stosuj krem do rąk, noś rękawiczki, staraj się ograniczać kontakt z chemikaliami. oznacza, że nie używaj swoich paznokci jako śrubokręta lub łyżki do butów.  Następnie zobaczysz wynik – zdrowie, mocne paznokcie!

 

 

 

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.