Facebook Pixel

sposobów na uzyskanie witaminy D bez światła słonecznego

sposobów na uzyskanie witaminy D bez światła słonecznego

9 sposobów na uzyskanie witaminy D bez światła słonecznego

Lato na dzienna dawka witaminy D, wystarczy nam przebywać na słońcu przez 10-15 minut. Jednak od października do marca słońce na naszych szerokościach geograficznych świeci pod takim kątem, że światło słoneczne jest zbyt mocno rozpraszane, a organizm ludzki nie jest w stanie wyprodukować dla niego wystarczającej ilości witamina D. Dobrą wiadomością jest to, że witaminę D można również uzyskać z pożywienia. A więc 10 pokarmów zawierających witaminę D (dzienna dawka 400-600 IU).

Pieczarki

100 g pieczarek zawiera dzienną dawkę witaminy D. Zaleca się również wystawienie ich na słońce przed ugotowaniem pieczarek. Witamina D będzie wtedy lepiej wchłaniana.

Łosoś

Łosoś – mistrz w zawartości witaminy D. 1 uncja (28,3 g) świeżego mięsa łososia zawiera 100 jm witaminy D. 6 uncji łososia w puszkach (169,8 g) - 323% dziennej wartości witaminy D.

Ostrygi

6 ostryg – i połowa dziennego zapotrzebowania witamina D pod warunkiem.

Halibut

3 uncje (84,9 g) zawiera 254% Dzienna wartość witaminy D.

Krewetki

6 uncji zapewnia 64% dziennej wartości witaminy D. Jak wszyscy wiedzą, istnieje nieskończona liczba sposobów na przygotowanie tego przysmaku.

Dorsz

6 uncji dorsza zawiera 18% dziennej wartości witaminy D. Dorsz ma wystarczająco łagodny smak, który pasuje do wielu produktów spożywczych.

Jajka

1 jajko (białko i żółtko) zawiera 4% dziennej dawki witaminy D.

Ser

span>1 uncja sera szwajcarskiego pokrywa 3% dziennego zapotrzebowania, parmezan – 2%, cheddar – 1%.

Żywność wzbogacana

Mleko wzbogacane, mleko sojowe i tofu są również dodatkowymi źródła witaminy D. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesz ryb, te produkty pomogą Ci uzupełnić rezerwy witaminy D. 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.