Alternatywy leczenia menopauzy

Alternatywy leczenia menopauzy

Czarny Cohosh

Czarny cohosh jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej przebadanych naturalnych środków dla kobiet, które nie chcą stosować hormonalnej terapii zastępczej lub leków przeciwdepresyjnych w leczeniu objawów menopauzy.

Black Cohosh pochodzi z rośliny z rodziny jaskierów i był używany od wieków w ziołowym leczeniu menopauzy. Obecnie występuje w wielu postaciach: kapsułek, tabletek lub proszku.

Uważa się, że działa jak serotonina w mózgu. Jego efekty wydają się obejmować zmniejszenie uczucia depresji i regulację temperatury ciała.

Według źródeł naukowych z  National Center for Complementary and Integral Health (NNCIH), dawniej Narodowe Centrum Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej, dotychczasowe badania pozostają niewystarczająco potwierdzone. Ogólnie rzecz biorąc, skuteczność Black cohosh jako niezawodnego leczenia menopauzy nie została jeszcze wykazana.

Witamina D

Witamina D jest ważną witaminą dla odnowy kości, prawidłowego wzrostu komórek i równowagi hormonalnej, co jest bardzo ważne dla kobiet w okresie menopauzy.

Witamina D jest często określana jako „witamina słońca”, ponieważ nasze ciało wytwarza ją pod wpływem światła słonecznego.

W miarę starzenia się kobiet zmniejsza się ich zdolność do wchłaniania witaminy D, zwiększając ryzyko utraty masy kostnej i potrzebę włączenia witaminy D do diety.

Aby uzyskać zalecaną dzienną dawkę 600 jednostek międzynarodowych (jm), musisz iść na spacer przez 15–20 minut. Pamiętaj, aby przed spacerem założyć krem z filtrem przeciwsłonecznym i kapelusz, aby chronić skórę.

Jeśli pada deszcz lub nie możesz wyjść na zewnątrz, weź słoneczną kapsułkę witaminową.

Ważne jest również, aby napełnić swój talerz pokarmami bogatymi w witaminę D. Pokarmy takie jak te obejmują sardynki, tuńczyk, dziki łosoś, wzbogacony nabiał i jajka.

dziurawiec zwyczajny

Wśród najpopularniejszych ziół stosowanych w menopauzie na zmiany nastroju, zaburzenia snu, depresję i stany lękowe, ziele dziurawca jest używane od wielu dziesięcioleci w wielu krajach na całym świecie.  Pochodzące z dziko kwitnącej rośliny Hypericum perforatum, liście i kwiaty są zbierane i suszone, a następnie można je zaparzyć w herbatę lub przyjąć jako tabletkę lub płyn.

Badania naukowe potwierdzają, że ziele dziurawca jest skuteczne w leczeniu ciężkiej i łagodnej depresji.

Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed zażyciem dziurawca, ponieważ może wchodzić w interakcje z innymi lekami i mieć bardzo poważne skutki uboczne.

żeń-szeń

Żeń-szeń to zioło, które wiele ludów (Chińczyków, Koreańczyków i rdzennych Amerykanów) używało jako lekarstwa od pięciu tysięcy lat. przez tysiące lat oraz łagodzenie objawów menopauzy: zmęczenia, niepokoju i stresu.

Możesz przyjmować żeń-szeń w różnych postaciach, w tym herbaty, proszku i ekstraktu.

Metody alternatywne

Aby pomóc doświadczonemu lekarzowi w podjęciu decyzji o wyborze alternatywnego leczenia objawów menopauzy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz przyjmować zioła lub suplementy.

Doskonałe zdrowie i sprawność fizyczna odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu objawów. Wśród nich: ćwiczenia, joga, akupunktura, prawidłowe odżywianie.

Joga

Od dawna udowodniono i potwierdzono, że joga może zmniejszać drażliwość i depresję wywołaną menopauzą. Kobiety twierdzą, że relaksacyjna i rozciągająca technika jogi pomaga ustabilizować nastrój, poprawiając ogólne samopoczucie.

Wypróbuj jogę raz lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać maksymalne korzyści. Po zapoznaniu się z podstawami możesz zarezerwować trochę czasu na ćwiczenia w zaciszu własnego domu.

Akupunktura

Wiele kobiet łagodzi objawy menopauzy dzięki akupunkturze. Korzyści z akupunktury wynikają wyłącznie z efektu placebo, ale badania wykazały, że akupunktura może być rozsądną alternatywą i uzupełnieniem terapii hormonalnej kobiety cierpiące na uderzenia gorąca .

Zastosowanie akupunktury z innymi alternatywnymi metodami leczenia objawów menopauzy jest uzasadnione. 

Kontrola oddechu

Uważne, głębokie oddychanie, takie jak to praktykowane podczas jogi i medytacji, działa uspokajająco na umysł i może złagodzić niektóre objawy menopauzy, takie jak niepokój i uderzenia gorąca.

Gdy tylko poczujesz uderzenie gorąca lub pośpiech, przygotuj się. Zacznij od wdechu przez nos, licząc do czterech. Wstrzymaj oddech, licząc do siedmiu. Następnie zrób pełny wydech przez usta, licząc do ośmiu.  Spróbuj wykonać ten cykl jeszcze dwa razy, powtarzając ćwiczenie.

Medical Review Judith Marchin, MD.

8 stycznia 2018 - autor Lisa Cappellon

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.