Facebook Pixel

Alternatywy leczenia menopauzy

Alternatywy leczenia menopauzy

Czarny cohosh

Cohosh czarny to jeden z najpopularniejszych i najlepiej zbadanych naturalnych środków dla kobiet, które nie chcą stosować hormonalnej terapii zastępczej ani leków przeciwdepresyjnych w celu leczenia objawów menopauzy.

Cohosh czarny pochodzi z rośliny z rodziny jaskierów i od stuleci jest stosowany w ziołowym leczeniu menopauzy. Dziś jest dostępny w wielu postaciach: kapsułkach, tabletkach lub proszku.

Uważa się, że działa w mózgu jak serotonina. Jego skutki obejmują zmniejszenie uczucia depresji i regulację temperatury ciała.

Według źródeł naukowych z  Dotychczasowe badania Narodowego Centrum Zdrowia Komplementarnego i Integralnego (NNCIH), dawniej Narodowego Centrum Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej, pozostają słabo poparte. Ogólnie rzecz biorąc, skuteczność Cohosha jako niezawodnego sposobu leczenia menopauzy nie została jeszcze wykazana.< /rozpiętość>

Witamina D

Witamina D jest ważną witaminą niezbędną do odnowy kości, prawidłowego wzrostu komórek i równowagi hormonalnej, co jest bardzo ważne dla kobiet w okresie menopauzy.

Witamina D jest często nazywana „witaminą słoneczną”, ponieważ nasz organizm wytwarza ją pod wpływem światła słonecznego.

Wraz z wiekiem zmniejsza się zdolność kobiet do wchłaniania witaminy D, co zwiększa ryzyko utraty gęstości kości i konieczność włączania witaminy D do diety.

Aby uzyskać zalecaną dzienną dawkę 600 jednostek międzynarodowych (IU), należy spacerować przez 15-20 minut. Przed wyjściem pamiętaj o założeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym i nakrycia głowy, aby chronić skórę.

Jeśli pada deszcz lub nie możesz wyjść na zewnątrz, zażyj witaminę słoneczną w postaci kapsułek.

Ważne jest również, aby napełnić swój talerz produktami zawierającymi duże ilości witaminy D. Do tych produktów zaliczają się sardynki, tuńczyk, dziki łosoś, wzbogacone produkty mleczne i jajka.

Dziurawiec

Wśród najpopularniejszych ziół stosowanych w leczeniu wahań nastroju w okresie menopauzy, zaburzeń snu, depresji i stanów lękowych, dziurawiec zwyczajny jest stosowany od wielu dziesięcioleci w wielu krajach na całym świecie.  Liście i kwiaty uzyskane z dziko kwitnącej rośliny Hypericum perforatum są zbierane i suszone, a następnie można je zaparzyć w formie herbaty lub przyjmować w postaci tabletek lub płynu.

Badania naukowe potwierdzają, że dziurawiec zwyczajny jest skuteczny w leczeniu ciężkich i łagodnych postaci depresji.

Przed rozpoczęciem stosowania dziurawca zwyczajnego należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może on wchodzić w interakcje z innymi lekami i powodować bardzo poważne skutki uboczne.

Żeń-szeń

Żeń-szeń to zioło, które wiele ludów (Chińczyków, Koreańczyków i rdzennych Amerykanów) stosowało jako lekarstwo od pięciu tysięcy lat. Zioło to było używane jako adaptogen i „energetyzator” od tysięcy lat, a także do łagodzenia objawów menopauzy: zmęczenia, niepokoju i stresu.

Żeń-szeń możesz przyjmować w różnych postaciach, w tym w postaci herbaty, proszku i ekstraktu.

Metody alternatywne

Doświadczony lekarz może pomóc Ci w podjęciu alternatywnego leczenia objawów menopauzy. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz zażywać jakiekolwiek zioła lub suplementy.

Doskonały stan zdrowia i sprawność fizyczna odgrywają ważną rolę w łagodzeniu objawów. Należą do nich: ćwiczenia, joga, akupunktura, prawidłowe odżywianie.

Joga

Od dawna udowodniono i potwierdzono, że joga może zmniejszyć drażliwość i depresję spowodowane menopauzą. Kobiety twierdzą, że relaksująca i rozciągająca technika jogi pomaga ustabilizować nastrój, poprawiając ogólne samopoczucie.< /p >

Wypróbuj jogę raz lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać jak największe korzyści. Po zapoznaniu się z podstawami możesz przeznaczyć trochę czasu na ćwiczenia w zaciszu własnego domu.

Akupunktura

Wiele kobiet odczuwa ulgę w objawach menopauzy dzięki stosowaniu akupunktury. Korzyści z akupunktury wynikają wyłącznie z efektu placebo, ale badania wykazały, że akupunktura może być rozsądną alternatywą i uzupełnieniem terapii hormonalnej dla kobiet cierpiących na uderzenia gorąca.< /span>

Stosowanie akupunktury wraz z innymi alternatywnymi metodami leczenia objawów menopauzy jest uzasadnione. 

Kontrola oddechu

Uważne, głębokie oddychanie, na przykład to praktykowane podczas jogi i medytacji, działa uspokajająco na umysł i może złagodzić niektóre objawy menopauzy, takie jak lęk i uderzenia gorąca.

Gdy tylko poczujesz uderzenie gorąca lub pośpiech, przygotuj się. Zacznij od wdechu przez nos, licząc do czterech. Wstrzymaj oddech, licząc do siedmiu. Następnie wykonaj pełny wydech przez usta, licząc do ośmiu.  Spróbuj ukończyć ten cykl jeszcze dwa razy, powtarzając ćwiczenie.

Opinia lekarska MD Judith Marcin.

8 stycznia 2018 r. - Autor Lisa Cappellon

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.