Facebook Pixel

Niedokrwistość, niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego

Niedokrwistość, niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego

Krew zawiera trzy różne typy komórek. Białe krwinki chronią organizm przed infekcjami, czerwone krwinki transportują tlen za pomocą substancji zwanych hemoglobiną, a płytki krwi są odpowiedzialne za krzepnięcie krwi.
Organizm codziennie wytwarza miliony nowych czerwonych krwinek, które zastępują stare, które ulegają rozkładowi. Składniki odżywcze występujące w żywności, takie jak żelazo i witaminy, np. witamina B12 i kwas foliowy pomaga zapewnić ciągłą zdolność organizmu do wytwarzania tych komórek.
Niedokrwistość jest stan, który pojawia się, gdy zmniejsza się liczba czerwonych krwinek we krwi lub stężenie hemoglobiny.
Istnieje kilka rodzajów anemii, a każdy z nich ma swoją przyczynę.
Pierwsza anemia jest spowodowana przez niedobór żelaza, a pozostałe dwa — brak witaminy B12 lub kwasu foliowego.
Niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego występuje najczęściej u osób powyżej 75 roku życia.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.