Facebook Pixel

Witaminy apteczne czy suplementy diety: co wybrać dla przyszłej mamy?

Witaminy apteczne czy suplementy diety: co wybrać dla przyszłej mamy?

Ciąża to jedno z najbardziej ekscytujących i niezapomnianych wydarzeń w życiu kobiety. Ważne jest, aby przyszła mama monitorowała swoje zdrowie, nie zapominając o równowadze wszystkich witamin i minerałów dla dziecka. Zdrowy tryb życia, racjonalne odżywianie, a także przyjmowanie witamin i suplementów diety to najlepsze rozwiązanie dla utrzymania zdrowia przyszłej mamy i dziecka. Co wybrać: witaminy apteczne czy suplementy diety? Zastanówmy się!

Witaminy i suplementy diety: znajdź 10 różnic

Czy wiesz, że apteka witaminy są uważane za leki, ponieważ są stosowane w zapobieganiu lub leczeniu stanów chorobowych spowodowanych niedoborem witamin. Jednak w przeciwieństwie do suplementów diety, składniki w takich preparatach najczęściej pozyskiwane są syntetycznie. A biologicznie aktywne dodatki (BAA) to naturalne substancje otrzymywane z naturalnych składników. Nazywane są również suplementami witaminowymi, które są doskonałym dodatkiem do diety, promującym zdrowie i uzupełniającym składniki odżywcze w organizmie.  

Kobiety w ciąży często zastanawiasz się: jak bezpiecznie utrzymać równowagę witamin i minerałów w organizmie, aby nie zaszkodzić dziecku? Aby odpowiedzieć na to pytanie, spójrzmy na interesujący przypadek w środowisku naukowym.  W połowie XX wieku zdobywca nagrody Nobla Linus Pauling zasugerował, że suplementacja witamin może poprawić jakość życia człowieka. Oświadczenie naukowca wywołało prawdziwe poruszenie w przemyśle farmaceutycznym i zwiększyło sprzedaż kompleksów witaminowych.

Ale z biegiem czasu lekarze nie byli w stanie udowodnić założenia Paulinga. Co więcej, liczne badania naukowe wykazały, że przyjmowanie syntetycznych witamin w dużych dawkach może powodować alergie i rozwój wielu chorób. Dlatego optymalne dla kobiet w ciąży jest wzbogacenie diety w witaminy i minerały naturalnego pochodzenia.

Najlepszym rozwiązaniem są naturalne witaminy

Klinicznie udowodniono, że w czasie ciąży zapotrzebowanie na witaminy wzrasta średnio 1,5 raza. W końcu ciąża to złożony proces biologiczny, w którym zmienia się metabolizm przyszłej matki, praca układu hormonalnego i skład krwi. Oczywiście nie oznacza to, że należy polegać wyłącznie na kompleksach multiwitaminowych, zwłaszcza aptecznych. Zdrowe odżywianie, chodzenie, a także dobry nastrój to klucz do zdrowej ciąży.

Jeśli mówimy o niedoborze witamin, to jest to lepiej najpierw skorygować dietę, uzupełniając brak składników odżywczych za pomocą suplementów diety. specjalne witaminy dla kobiet w ciąży. Współcześni producenci oferują ogromny wybór naturalnych odżywek dla kobiet w ciąży, które nie zawierają sztucznych konserwantów, aromatów, barwników, a także cukru, skrobi i glutenu.

Najpopularniejsze witaminy i minerały   

Większość kobiet w ciąży na Ukrainie ma niedobór trzech lub więcej witamin. Zasadniczo jest to niedobór witamin z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy ), witaminy A, E, C i D, a także żelazo, jod i wapń. Mówiąc o odżywkach dla przyszłych matek, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na witaminy z grupy B, które biorą udział we wszystkich ważnych procesach metabolicznych w organizmie. Aby wzmocnić odporność, wzmocnić włosy i paznokcie, a także utrzymać zdrową skórę, przyszłe mamy potrzebują witamin C, A i E.

Warto również zauważyć, że nie pojedynczy kompleks witamin dla kobiet w ciąży nie może obejść się bez jodu i wapńZe względu na niesprzyjającą ekologię i niedożywienie kobiety w ciąży często cierpią na choroby tarczycy. W końcu jod bierze udział w syntezie hormonów, od których zależy normalne funkcjonowanie wszystkich narządów.

Nieważne jak atrakcyjnie wyglądają apteczne witaminy, wiele z nich zawiera syntetyczne składniki, które nie zawsze są bezpieczne dla zdrowia przyszłej mamy i dziecka. Aby uzupełnić niedobór witamin, minerałów i innych ważnych składników odżywczych, kobiety w ciąży lepiej zdecydować się na suplementy diety i kompleksy witaminowe pochodzenia naturalnego. I oczywiście nie zapomnij o zdrowej diecie i umiarkowanej aktywności fizycznej.

Drodzy czytelnicy, jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim ze znajomymi !

em>

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.