Facebook Pixel

Co to jest arginina?

Co to jest arginina?

Arginina, jeden z najbardziej znanych aminokwasów . To on bierze najbardziej aktywny udział w budowie białek – które są podstawą życia. Z jednej strony dostarcza organizmowi azot, a z drugiej usuwa jego nadmiar, uwalniając go od produktów rozpadu białek odpadowych.

Naukowcy udowodnili, że tlenek azotu jest po prostu niezbędny dla organizmu żywotna aktywność naszego organizmu, a jej produkcja jest całkowicie zależna od Argininy. Mała usterka w ciele i niedobór argininy wpłyną na ogólny stan zdrowia. W końcu tlenek azotu bierze udział bez wyjątku we wszystkich procesach metabolicznych w organizmie. Od tego zależy produkcja hormonów i enzymów, rozwój masy mięśniowej i aktywność seksualna, zdrowie układu nerwowego i odpornościowego, a więc konkretnie argininy.

Wspomaga spalanie tłuszczu i jednocześnie zwiększa masę mięśniową, za co tak bardzo ją kochają sportowcy i kulturyści.


Arginina przychodzi do nas z pożywieniem. Najwięcej jest go w orzechach i nasionach, znajduje się go również w mięsie, rybach i owocach morza, a całkiem sporo w zbożach i roślinach strączkowych. Ale wystarczająca ilość może być tylko zasługą dobrze zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.

Jeśli masz ponad 40 lat lub Twój rytm życia jest daleki od ideału, powinieneś użyć Argininy w postaci Suplementy diety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.