Facebook Pixel

Korzyści i szkody witaminy B7

Korzyści i szkody witaminy B7

Biotyna, o której być może słyszeliście jako witamina B7 lub koenzym R. Witamina ta jest dobra dla całego organizmu, bierze udział w wielu procesach metabolicznych i można ją znaleźć w wielu produktach spożywczych, a biotyna jest również produkowana w jelita wraz z pożytecznymi bakteriami -probiotykami.


Witamina B7 spełnia takie funkcje wspierające zdrowie człowieka?

Z powodu braku biotyny organizm cierpi na szybkie zmęczenie, drażliwość, bezsenność, nerwowość oraz ciągły niepokój i panika. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ osoby cierpiące na nietolerancję i poważną wrażliwość na witaminę B7 mogą mieć alergie, wysypki skórne i pokrzywkę.


Warto powiedzieć, że każdy organizm człowieka potrzebuje biotyny, ponieważ bierze udział w metabolizmie kwasów tłuszczowych, jest częścią wielu enzymów regulujących metabolizm białek i tłuszczów oraz wytwarza kolagen.

Z powodu braku witaminy B7 stan włosów może ulec pogorszeniu – wypadanie, łamliwość i pojawienie się siwych włosów, zmiana koloru skóry, zapalenie skóry i egzema, depresja i zmęczenie.

Biotynę można znaleźć w żywności, takiej jak:

 

Jak wchłaniana jest witamina B7?

Koenzym R jest doskonale wchłaniany w procesie trawienia, ponieważ pewna ilość biotyny powstaje bezpośrednio w przewodzie pokarmowym człowieka.
Ale są substancje, które zakłócają dobre wchłanianie witaminy B7, na przykład surowe białka jaj wydzielają awidynę, a to z kolei spowalnia proces produkcji biotyny przez organizm. Przeciwnie, przetworzone białko zapobiega uwalnianiu awidyny i całkowicie ją niszczy.

Nadużywanie alkoholu niekorzystnie wpływa na wchłanianie biotyny przez organizm, więc musisz ograniczyć się w nadmiernym spożywaniu alkoholu.

Korzyści z witaminy B7 na włosy

Czy wiesz, że biotyna jest również niezbędny do utrzymania ogólnego piękna i zdrowia samych włosów. Aby jego działanie było skuteczne, musisz go pogodzić ze stosowaniem naturalnych produktów, czyli poważnie przejrzeć swoją dietę i dostosować w razie potrzeby.

Żywność Suplementacja biotyną jest popularna wśród dziewcząt, ponieważ może poprawić kondycję włosów, a mianowicie dodać objętość, wzmocnić, zmniejszyć ryzyko wypadania włosów i wczesnego siwienia. Nawet wielu specjalistów, dermatologów i pediatrów poleca biotynę do leczenia wielu schorzeń i przyspieszania wzrostu włosów.

Przy okazji Po kilku badaniach stwierdzono, że witamina B7 naprawdę poprawiła kondycję włosów, zwłaszcza u dziewcząt – włosy zaczęły mniej wypadać i pojawiły się nowe mieszki włosowe. Trzeba powiedzieć, że według badań niedobór biotyny z pewnością może prowadzić do pozbawienia włosów na głowie.

Czy witamina B7 przyczynia się do do utraty wagi?

strong>

Efekt utraty wagi przy niedoborze biotyny nie zostanie osiągnięty, ponieważ brak tej substancji powoduje zmęczenie, bezsenność i zmęczenie, co wręcz przeciwnie, może prowadzić do przybierania na wadze. Ale biotyna nadal ma pozytywny wpływ na normalizację wagi, normalizuje poziom cukru we krwi, pomaga też kontrolować apetyt i nie powoduje uczucia głodu. Dodaj do swojej diety produkty bogate w witaminę B7, których listę znajdziesz powyżej.

 

Biotyna naprawdę odgrywa bardzo ważną rolę w naszym zdrowiu, poznawszy wszystkie jej pozytywne funkcje, możemy spokojnie przyjmować witaminę B7, ale tylko po konsultacji z lekarzem, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

 Ten artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.