Czym różnią się witaminy dla mężczyzn od witamin dla kobiet?

Czym różnią się witaminy dla mężczyzn od witamin dla kobiet?

Różnica między mężczyznami a kobietami jest bardzo duża i objawia się dosłownie we wszystkim. Więc jeśli jesteśmy tak różni, czy to oznacza, że nie możemy przyjmować tych samych kompleksów witaminowych?

W zasadzie możemy powiedzieć, że mężczyźni i kobiety potrzebują tych samych witamin i pierwiastków śladowych, różnica polega na dawkach i częstotliwość podawania.

p>

Mężczyźni wymagają mniej żelaza niż kobiety, a przekroczenie normy jest dość niebezpieczne. Ale silna połowa potrzebuje więcej boru ze względu na zdolność tego pierwiastka do zmniejszania ryzyka raka prostaty (bardzo poważny wskaźnik - o prawie 65%). Bor poprawia również pamięć i koncentrację. Kolejny ważny element dla mężczyzn – cynk, normalizuje pracę gruczołu krokowego. Pierwiastki te są również przydatne dla zdrowia kobiet, potrzebują jedynie bardzo małego stężenia w organizmie.

Uważa się, że najważniejsze dla mężczyzn są witaminy B, A, C, E + kwas liponowy, witamina N i biotyna ( witamina H).

Jak często trzeba przyjmować witaminy dla mężczyzn , a także jakiego rodzaju witaminy lub kompleksy powinny to być, należy dowiedzieć się od lekarza na podstawie testów i aktualnego stanu.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.