Facebook Pixel

Co zrobić, jeśli dziecko nie ma apetytu?

Co zrobić, jeśli dziecko nie ma apetytu?

Rodzice dość często oceniają apetyt dziecka na podstawie własnego doświadczenia i jest to błędne przekonanie. Chęć jedzenia jest indywidualna, więc nie należy dorównywać apetytowi innych dzieci.

 

Zła dieta dziecka jest często główną przyczyną słabego apetytu. Częste podjadanie między posiłkami zmniejsza apetyt. A zwłaszcza nieodpowiednie przekąski: bułki, słodycze, ciasteczka, które całkowicie zniechęcają apetyt dziecka. Jak wybrać odpowiednią przekąskę, już pisaliśmy w poprzednim materiale.

Witaminy zwiększające apetyt

Witaminy są dobrymi pomocnikami w walce ze słabym apetytem. Jeśli zauważysz, że przyczyną odmowy jedzenia jest hipowitaminoza, głównym zadaniem jest dodanie witamin do diety. Wyeliminowanie braku składników odżywczych (elementów biologicznych do normalnego życia) witaminami bezpośrednio poprawia apetyt.

Ponadto powodem odmowy jedzenia może być niski poziom witamin i minerałów w organizmie Twojego dziecka ciało. Jest to spowodowane niewystarczającą ilością składników odżywczych w pożywieniu Twojego dziecka.

Jak wybrać odpowiedni kompleks witamin?

 

Rynek witamin jest zróżnicowany i wielu stoi przed wyzwaniem wyboru. W trosce o maluszka warto wybierać produkty, które spełnią wszelkie normy jakościowe i będą zawierać wszystkie niezbędne dla dzieci makro- i mikroelementy.

Prawie 80% dzieci nie otrzymuje zalecanej ilości bogatych w składniki odżywcze owoców i warzyw. To z kolei objawia się nie tylko słabym apetytem, ale także zwiększonym zmęczeniem, drażliwością, zmniejszoną uwagą i zaburzeniami snu – głównymi objawami hipowitaminozy (niedoboru witamin).

 

Aby zaspokoić apetyt dziecka, zwróć uwagę na witaminy A, C, B1, PP -pomogą uniknąć utraty zainteresowania pokarmem u dziecka. A także spójrz na poziom żelaza w ciele. Dodatkowe spożycie mikroelementów w ramach witamin prowadzi do poprawy apetytu i zwiększenia ilości spożywanego pokarmu.

Ważną rolę w pobudzanie apetytu u dzieci:

  • Aminokwas witaminopodobny l-karnityna.

  • Cynk. Ważny dla metabolizmu węglowodanów i wzmocnienia mechanizmów obronnych organizmu.

  • Magnez. Wpływa na poziom cukru i metabolizm glukozy.

  • Żelazo. Jest niezbędny do tworzenia krwi.

  • Oligofruktoza. Należy do prebiotyków, ponieważ poprawia wzrost flory bakteryjnej w jelitach, wpływając na miejscową odporność i trawienie.

Wybór Odpowiednie witaminy dziecko, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  1. Producent. Wybierając witaminy dla dzieci, zwróć uwagę na to, kim jest producent i czy można mu zaufać.

  2. Kompozycja. Ważne jest, aby preparat zawierał wszystkie główne witaminy wpływające na apetyt.

  3. Data ważności. Wszyscy wiemy, że przeterminowane leki są bardzo niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

 

 

 

 

 

Zawartość
  • Jak wybrać odpowiedni kompleks witamin?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.