Co zrobić, jeśli masz bulimię?

Opinia publiczna często ma większy wpływ na życie człowieka, niż by się chciało. Błyszczące okładki, promocja „standardów” piękno i przekazy płynące z mediów powodują szereg psychologicznych odchyleń. Tak więc bulimia otrzymała status głównej choroby psychicznej XXI wieku, której przyczyną było zaburzenie odżywiania.

 

W przeciwieństwie do anoreksji, bulimika może utrzymać normalną waga ze względu na kalorie otrzymane podczas przejadania się. Niestabilne posiłki, przejście od skrajności do skrajności, brak niektórych elementów i nadmiar innych doprowadzają organizm do całkowitego załamania. Bulimia wywołuje poważne problemy zdrowotne: anemię, niskie ciśnienie krwi, choroby przewodu pokarmowego, niewydolność nerek, pęknięcie przełyku (z wymiotami), nieregularny cykl menstruacyjny.

 

Aby poradzić sobie z problemem i przywrócić normalne funkcjonowanie organizmu i metabolizm, należy przyjąć niezbędny kompleks witamin i pierwiastków – bioadditives.

 

Bulimia: jak rozpocząć leczenie

 

Leczenie zaburzeń odżywiania zajmuje dużo czasu , podczas którego organizm stopniowo się regeneruje, a wszystkie procesy wracają do normy. Aby jak najskuteczniej walczyć z bulimią, musisz stosować dwa główne suplementy:

 

  • multiwitaminy. Aby pozbyć się napadów głodu i kontrolować ilość spożywanego pokarmu, organizm musi otrzymywać dzienne spożycie witamin. Kompleks pomaga uzupełnić niedobory składników odżywczych i jak najszybciej poradzić sobie z chorobą;

  • chelat cynku. Bierze czynny udział w metabolizmie białek. Zmniejsza apetyt i pomaga osobie zwiększyć postrzeganie smaku.

 

Leki normalizujące florę jelitową mają pozytywny wpływ na regenerację organizmu: B-kompleks, chelat wapnia i magnezu. Możesz również podejść do leczenia lokalnie: kompleks osteo – do wspomagania czynności serca, kompleks aminokwasów – uzupełnia niedobór białka, Esther S span> – działa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów dokrewnych.

 

6 zdrowych suplementów dla zdrowia przewodu pokarmowego

 

Problemy z przyjmowaniem pokarmu i funkcjonowaniem organizmu zobowiązują osobę do otrzymywania dziennej dawki witamin, minerałów i innych przydatnych składników. W przypadku bulimii problem ten jest szczególnie dotkliwy, ale nawet przy braku diagnozy konieczne jest monitorowanie nastroju podczas jedzenia. Zwróć uwagę na 6 naturalnych suplementów, które pomogą utrzymać organizm w dobrej kondycji i zapewnią prawidłowe funkcjonowanie wszystkich procesów:

  • Koenzym Q10 (ubichinon). Ta substancja jest obecna w każdej ludzkiej komórce. Pełni rolę przeciwutleniacza i immunomodulatora. Jej niedobór spowalnia wszystkie procesy organizmu. Dlatego w bulimii substancja jest szczególnie ważna;

  • chelat żelaza. Normalizuje apetyt i służy jako katalizator większości procesów chemicznych;

  • Jod. Niedobór jodu upośledza funkcjonowanie tarczycy, co powoduje niewydolność na poziomie hormonalnym. Dlatego konieczne jest upewnienie się, że ten pierwiastek śladowy jest zawsze normalny;

  • Papaina. Pomaga organizmowi lepiej wchłaniać witaminy rozpuszczalne w tłuszczach i normalizuje funkcjonowanie trzustki;

  • Bromelaina. Jest niezbędny do sprawniejszego wchłaniania składników odżywczych i niszczenia wolnych rodników w przewodzie pokarmowym. W środowisku naturalnym znajduje się w niejadalnym jądrze ananasa, skąd jest pozyskiwany na skalę przemysłową;

  • Witamina E. Pełni rolę przeciwutleniacza, uczestniczy w większości procesów metabolizmu komórkowego.

 

Do kompleksowej walki z bulimią konieczne jest łączenie leków przywracających przewód pokarmowy z konsultacją z psychoterapeutą lub psychiatrą.

 

Zawartość
  • Bulimia: jak rozpocząć leczenie
  • 6 zdrowych suplementów dla zdrowia przewodu pokarmowego
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.