Co musisz wiedzieć o biotynie

Co musisz wiedzieć o biotynie

Biotyna – jest jedną z witamin z grupy B. U dorosłych jej niedobór może prowadzić do wysuszenia skóry, nudności, anoreksji i łojotoku. A objawami niewystarczającej ilości biotyny w organizmie dziecka są łojotokowe zapalenie skóry (strupy na głowie), pieluszkowe zapalenie skóry i wypadanie włosów.

Biotyna jest uważana za popularny środek na wzmocnienie paznokci, a także na zdrowe włosy. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementu biotyny (2500 mcg dziennie) może zwiększyć grubość płytki paznokcia o 25%. Podobnie jak 91% osób, które uczestniczyły w badaniu i przyjmowały powyższą dawkę>biotyny dziennie, zauważyło znaczną poprawę samopoczucia. Pozytywny wpływ biotyny na zdrowie włosów przejawia się w jej zdolności do poprawy metabolizmu oleju skóry głowy.

Bardzo częstą chorobą włosów jest łojotokowe zapalenie skóry — nadmierna tłustość i łupież. Często choroba ta pojawia się w dzieciństwie lub w starszym wieku.

U dzieci objawia się w postaci strupów na głowie, a wiele historii przypadków wskazuje na sukces leczenie biotyną . A ten suplement wykazuje dobre wyniki w leczeniu odparzeń u dzieci. W leczeniu łojotokowego zapalenia skóry u dorosłych sama biotyna nie wystarczy, trzeba uwzględnić wszystkie witaminy z grupy B.

Naukowcy udowodnili również, że suplementy, które obejmują span>biotynę poprawiają wykorzystanie cukru we krwi, zwiększając w ten sposób wrażliwość na insulinę. Ta poprawa jest wynikiem działania enzymu glukozowego, który pomaga wątrobie w przyswajaniu cukru we krwi. Przyjmowanie 8 mg biotyny dwa razy dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi, co pozwoli na lepszą kontrolę poziomu glukozy we krwi w cukrzycy typu 1. Badania wykazały również, że gdy biotyna jest połączona z chromem w celu kontrolowania poziomu cukru, obniżają poziom trójglicerydów we krwi. osób z cukrzycą typu 2.

Dawka biotyny

Bezpieczna dawka biotyny z jedzeniem to 30- 100 mikrogramów. Jeśli chcesz wzmocnić paznokcie i włosy, dawka powinna wynosić 1000-3000 mcg dziennie. Dla matek karmiących, których dzieci cierpią na łojotokowe zapalenie skóry 3000 mcg dziennie oraz w leczeniu cukrzycy i neuropatii cukrzycowej 4 do 8 mg dwa razy dziennie.

 

 

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.