Facebook Pixel

Więc czego naprawdę potrzebujesz, a czego nie, aby zmaksymalizować swoje szanse na poczęcie zdrowego dziecka?

Więc czego naprawdę potrzebujesz, a czego nie, aby zmaksymalizować swoje szanse na poczęcie zdrowego dziecka?

Wielu z nas po dwudziestce stara się na wszelkie możliwe sposoby NIE zajść w ciążę, a po trzydziestce  wręcz przeciwnie, desperacko próbujemy zajść w ciążę. I chociaż 40 procent ciąż jest nieplanowanych, jeśli należysz do pozostałych 60 procent, które planuje zajść w ciążę, chcesz mieć pewność, że ciąża przebiegnie pomyślnie, poród będzie łatwy i zdrowe.

Czy wiesz jednak, że 15 procent   par ma problemy z poczęciem? Każdy miesiąc, w którym nie zajdziesz w ciążę, może prowadzić do głębokiej depresji. Tak wiele kobiet po trzydziestce, które przychodzą do ginekologa, od lat stosuje doustne środki antykoncepcyjne. Prowadzili styl życia nastawiony na osiąganie celów zawodowych i biznesowych, narażeni na duży stres i przemyślenie wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach, zanim zaczną myśleć o założeniu rodziny. "Bezpłodność" to niemożność poczęcia dziecka w ciągu 12 miesięcy od aktywnych prób. Niestety, wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że ma problemy zdrowotne, dopóki nie zdecydują się na dziecko i nie wpadną w kłopoty.

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do niepłodności, ale medycyna funkcjonalna uważa, że odżywianie powinno się zawsze zaczynać.

Celem jest maksymalne wykorzystanie naturalnych, czystych, niemodyfikowanych genetycznie, niechemicznych i nie zawierających barwników produktów organicznych . Kupując produkty, staraj się w jak największym stopniu preferować produkty ekologiczne. Standardowa dieta współczesnego człowieka żyjącego w dużym mieście faktycznie obniża wskaźnik urodzeń; ludzie, którzy spożywają pokarmy bogate w tłuszcze trans, przetworzone mięso, słodkie napoje i żywność o wysokim indeksie glikemicznym, mogą nie dostarczać niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin, co utrudnia naturalne poczęcie. Jednocześnie  dieta śródziemnomorska - zwiększa szanse kobiet na zajście w ciążę w sposób naturalny, jak również poprzez zapłodnienie in vitro.

Podstawową ideą jest uzyskanie wystarczającej ilości białka, tłuszczu i zdrowych węglowodanów przy jednoczesnym ograniczeniu nadmiernego spożycia cukru i przetworzonej żywności.

Chociaż nadmiar tłuszczu może utrudniać płodność zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, ograniczając liczbę plemników u mężczyzn i zwiększając problemy hormonalne u kobiet ostatnie badania wykazały, że kobiety spożywające pełnotłuste produkty mleczne były bardziej zdolne do zajścia w ciążę (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17329264) niż te, które spożywały produkty niskotłuszczowe lub niskotłuszczowe. tłuste produkty mleczne.

Produkty mleczne nie są dobre dla wszystkich, ale tylko dla tych, którzy je dobrze tolerują i zawsze jedzą pełnotłuste organiczne produkty mleczne karmione trawą.

Aby zajść w ciążę, musisz jeść tłuszcz, a także mieć tłuszcz w swoim ciele. Na szczęście zdrowych tłuszczów jest mnóstwo. Staraj się jeść dzikiego łososia alaskańskiego, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, a do gotowania używaj oleju kokosowego. Obecnie istnieje wiele kontrowersji wokół oleju kokosowego i tłuszczów nasyconych, ale jeśli spożywasz je z umiarem (1 do 2 łyżeczek dziennie), dostaniesz dzienną dawkę odpowiedniej ilości tłuszczu, której organizm potrzebuje do odpowiedniego poziomu hormonów.

Tłuszcze nasycone są również obecne w mleku matki, co jest dodatkowym czynnikiem, który kobiety starają się utrzymać w swoim ciele po porodzie. Należy unikać tłuszczów trans, ponieważ wiążą się one ze zwiększonym stanem zapalnym w organizmie, co może zakłócać owulację.

Jedzenie zdrowego białka roślinnego i ograniczanie przetworzonych mięs jest niezbędne dla zdrowej diety podczas poczęcia. Pokarmy takie jak fasola, orzechy i różne rośliny strączkowe, a także ryby i jajka powinny być spożywane codziennie, czego według badań (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18226626) negatywny wpływ na funkcję płodności, w przeciwieństwie do czerwonego mięsa, kurczaka i indyka, których stosowanie musi być ograniczone. Jeśli spożywasz białko zwierzęce, upewnij się, że jest to ekologiczny kurczak z wolnego wybiegu lub krowa karmiona trawą, jeśli to możliwe.

Warzywa, warzywa i więcej warzyw.

Pomimo tego, co już mam o konieczności spożywania białka z umiarem, należy pamiętać, że wegetarianie i wegetarianie nie są automatycznie zdrowymi ludźmi. Często wielu wegetarian ma niedobór tłuszczu, a także witaminy B12, żelaza, witaminy D i cholesterolu, które mogą zakłócać produkcję hormonów podczas próby poczęcia. Mają również tendencję do utraty wagi, co może również zapobiegać ciąży. Ważne jest, aby spożywać warzywa przy każdym posiłku odpowiednią ilość witamin i minerałów.

Spożywaj codziennie od siedmiu do dziewięciu porcji warzyw o różnych kolorach, składnikach odżywczych i przeciwutleniaczach. Dodawaj warzywa do koktajli, soków, omletów, sałatek, zup, a nawet używaj ich jako przekąsek. Uczyń warzywa integralną częścią Twojego dnia, aby zapewnić sobie wystarczającą ich ilość.

Naturalne włókna roślinne.

Jedzenie większej ilości błonnika i ograniczanie pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym to ważne elementy układanki płodności.

Pokarmy bogate w błonnik pomagają ustabilizować poziom glukozy we krwi i utrzymać zdrową wagę, zapobiegając ogromnym skokom insuliny i zaburzeniom równowagi hormonalnej, takim jak policystyczny zespół jajników wynikający z podwyższonego poziomu testosteronu. Błonnik wspomaga również detoksykację przewodu pokarmowego i działa jako prebiotyk niezbędny dla kobiet z dominacją estrogenów, które muszą wyeliminować nadmiar ksenoestrogenów związanych z problemami takimi jak endometrioza i mięśniaki macicy. Sekret polega jednak na upewnieniu się, że otrzymujesz wystarczającą ilość naturalnego błonnika z żywności pochodzenia roślinnego, a nie z nadmiernej konsumpcji androgynicznych suplementów z przetworzonym błonnikiem.

Zdrowy mikrobiom w przewodzie pokarmowym i pochwie jest niezbędny dla funkcji rozrodczych.

Studia Show (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26261170) że posiadanie zdrowej ilości pałeczek kwasu mlekowego zwiększa szanse na pomyślne poczęcie. Zdrowy mikrobiom jest ważny, ponieważ zmniejsza infekcje pochwy, utrzymuje silny układ odpornościowy i hamuje proces zapalny rozpoczynający się w układzie pokarmowym. Lekarze zdecydowanie zalecają kobietom spożywanie w jak największym stopniu sfermentowanej żywności, w tym miso, kiszonej kapusty, kimchi, kefiru kokosowego i pełnotłustego lub greckiego jogurtu (jeśli dobrze tolerujesz nabiał). Kombucha to kolejny świetny sfermentowany napój bogaty w probiotyki; jednak konieczne jest ograniczenie spożycia kombuchy ze względu na znikomą ilość obecnego w niej alkoholu.

Konieczne jest również omówienie zdrowia psychicznego przyszłych matek. Jest nie mniej ważny niż fizjologiczny.

Oryginalny tekst: www.mindbodygreen.com

 

Zawartość
  • Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do niepłodności, ale medycyna funkcjonalna uważa, że odżywianie powinno się zawsze zaczynać.
  • Podstawową ideą jest uzyskanie wystarczającej ilości białka, tłuszczu i zdrowych węglowodanów przy jednoczesnym ograniczeniu nadmiernego spożycia cukru i przetworzonej żywności.
  • Warzywa, warzywa i więcej warzyw.
  • Naturalne włókna roślinne.
  • Jedzenie większej ilości błonnika i ograniczanie pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym to ważne elementy układanki płodności.
  • Zdrowy mikrobiom w przewodzie pokarmowym i pochwie jest niezbędny dla funkcji rozrodczych.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.