Facebook Pixel

Kawa: nawet dla dzieci

Kawa: nawet dla dzieci

Ostatnio wzrósł odsetek osób pijących kawę. Nie sądzisz? Na ulicach zaczęło pojawiać się coraz więcej nowych kawiarni, zdarza się nawet, że nie można wybrać, do której się udać. Czym zatem kierować? Przecież gdzieś napoje kawowe się nie usprawiedliwiają, gdzieś cena za latte jest nieco zawyżona, ktoś pije kawę tylko z mlekiem bez laktozy. Oznacza to, że wybór zależy od wielu czynników. Jeśli jesteś tak wybredny, zaczynasz myśleć o zrobieniu własnej kawy w domu. Ale tutaj znowu stajesz przed wyborem, którą kawę kupić, rozpuszczalną, ziarnistą, paloną czy bezkofeinową.


Ponadto ciekawe staje się, czy kawa przynosi korzyści organizmowi czy to jest szkodliwe?
Najpierw musisz zbadać cały skład produktu, a także swój stan zdrowia. To są dwa główne czynniki, które zadecydują o tym, czy możesz pić kawę, jeśli tak, to w jakiej ilości, jakiego rodzaju i jakie są konsekwencje przedawkowania.


Normalna ilość wypijanej kawy to 2-3 filiżanki dziennie . Jeśli wypijesz więcej niż 5 filiżanek kawy, możesz doświadczyć skutków ubocznych, takich jak zawroty głowy, bezsenność, szybkie tętno i dreszcze.

Spożycie produktów ekologicznych kawa lub kawa bezkofeinowa z umiarem, wręcz przeciwnie, ma pozytywny wpływ na organizm, a mianowicie zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, onkologii, cukrzycy, choroby Alzheimera, zawału serca, choroby Parkinsona i innych. Znajdujące się w kawie przeciwutleniacze chronią człowieka przed wczesnym starzeniem się.
Kawa zmniejsza nieregularne bicie serca o 18%.

Warto powiedzieć , że kawa eliminuje stres, zwalcza depresję i poprawia pamięć.

Ale czy wszyscy czy można pić?
Tak się złożyło, że ze względu na swój skład i działanie na organizm kawa jest dozwolona tylko dla dorosłych.

W 1995 roku firma Teeccino wypuściło linię produktów - kawa ziołowa. Skład tego produktu zawiera zioła w dużych ilościach oraz prawie wyeliminowaną kofeinę i kwas kofeinowy. Założycielowi zależało na osiągnięciu takiego rezultatu, aby dzięki zmianie składu kawa ziołowa nie różniła się smakiem od zwykłej kawy.
Różnica tego napoju polega również na tym, że kawa ziołowa jest bardziej użyteczna i nawet dzieci mogą ją pić. Powstaje na bazie roślin leczniczych, chleba świętojańskiego, cykorii jęczmiennej oraz naturalnych aromatów: orzechów, migdałów, fig i przypraw. Dzięki temu jest całkowicie nieszkodliwa i polecana jako środek na walkę z uzależnieniem od kofeiny.

Kawa ziołowa:

  • bez kofeiny

  • dodaje energii tak jak zwykła kawa

  • poprawia trawienie

  • obsługuje mikroflorę jelitową


Wiele osób słyszało również o takim produkcie jak zielona kawa. Mówi się, że zmaga się z nadwagą. Czy to prawda?
Z uwagi na to, że zielona kawa zawiera 50% kwasu chlorogenowego, przyspiesza metabolizm, poprawia działa na trzustkę, korzystnie wpływa na przepływ krwi i naczynia krwionośne. Ziarna zielonej kawy dostarczają organizmowi energii i utrzymują prawidłowy poziom glukozy.
Zielona kawa jest spożywana jako suplement diety, ale w połączeniu z obciążeniami fizycznymi i zrównoważonym odżywianiem.

Aby napój był nie tylko użyteczny, ale i przyjemny, producenci wpadli na pomysł dodania do niego różnych naturalnych smaków. Na przykład kawa ziołowa o smaku „orzech laskowy”. Kompozycja zawiera orzechy laskowe, prażone migdały, daktyle i figi,  polecamy kilka opcji parzenia kawy ziołowej.
Po pierwsze - w ekspresie do kawy;

Po drugie -prasa francuska;

Trzeci - ekspres do kawy espresso;

Czwarty -po turecku;

Piąty -z użyciem sitka.


Przy okazji , kawa ziołowa nie jest trudna do przygotowania w domowej kuchni. Korzenie mniszka lekarskiego i cykorii to najpopularniejsze rośliny do robienia kawy ziołowej.

Na przykład, aby zrobić kawę z mniszka lekarskiego, trzeba wziąć samą roślinę, spłukać, upiec w piekarniku w temperaturze 170 stopni i dokładnie zmielić. Po - dodaj 1 łyżeczkę mieszanki zamienników kawy do szklanki wrzącej wody.

Aby zrobić kawę z cykorii będziesz musiał zdobyć korzeń tej rośliny. Włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na półtorej godziny. Następnie drobno zmiel i dodaj jedną łyżeczkę na 250 mililitrów kodu.


Powinieneś spróbować dodać przyprawy do swojej codziennej kawy, na przykład

kardamon, fasola, cynamon, goździki, orzechy laskowe, lawenda, skórka cytryny, mięta (dowolna), rozmaryn, anyż, estragon i wanilia.

Jak widać, zamiast zwykłej kawy można zastosować doskonałą alternatywę – kawę ziołową, która swoimi właściwościami nie będzie odbiegać od oryginału, a co więcej, przyniesie nowe doznania i korzyści. Ale bądź ostrożny, ponieważ przedawkowanie może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

 Ten artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.