Facebook Pixel

Wszystko, co musisz wiedzieć o cynku: korzyści, przeciwwskazania, skutki uboczne

цинк

Wszyscy wiedzą, że ludzkie ciało zawiera cały układ okresowy pierwiastków chemicznych. Aby jednak zrozumieć rolę każdego z nich, należy poświęcić lata, jeśli nie dekady na badania. Dlatego najczęściej ludzie zadowalają się przyjmowaniem najpopularniejszych suplementów – wapnia, magnezu, lecytyny. Z pewnością ten artykuł zmieni ogólnie przyjętą opinię i poważnie myślisz, że być może nie potrzebujesz cynku, ale cynku

Wartość dla zdrowia

Prawdopodobnie znasz już właściwości metali. W każdym domu można znaleźć wiadro ocynkowane, rury, konstrukcje wsporcze itp. Warto zauważyć, że w światowym przemyśle zajmuje piąte miejsce w stosunku do innych metali, a na szóstym miejscu znajduje się pod względem znaczenia dla naszego zdrowia. Wyprzedzają go:

 • wapń;
 • sód;
 • potas;
 • magnez;
 • złoto.

Każdy dorosły o przeciętnej budowie ciała ma tylko 2 gramy cynku i to głównie w postaci związków. Główne lokalizacje to wątroba, mięśnie, trzustka i prostata. Zawiera ponad 400 enzymów, ale w niewielkim stopniu występuje w każdej komórce. Na podstawie tych danych staje się oczywiste, że cynk bierze udział w najważniejszych procesach, takich jak:

 • trawienie;

  • metabolizm;
  • synteza wiewiórki;
  • oddech;
  • aktywność reprodukcyjna;
  • synteza hormonów.

  Na szczególną uwagę zasługuje jego wpływ na układ oddechowy. W wyniku dość złożonej reakcji chemicznej, pod jej wpływem, dwutlenek węgla jest usuwany z naszych płuc, co zapobiega gromadzeniu się w komórkach.

  Co to prowadzi do niedoboru cynku?

  Do czego prowadzi niedobór cynku?

  Aby zrozumieć jego znaczenie dla zdrowia, warto dowiedzieć się więcej o tym, co się stanie, jeśli jego stężenie spadnie.

   

  1. Drażliwość pojawia się jako jedna z pierwszych. Nie warto przekonywać z pełnym przekonaniem, że wystarczy kupić cynk, aby sobie z tym poradzić. Na przykład niedobór magnezu jest dokładnie taki sam.
  2. Jeśli obudzisz się w rano po 8 i chcesz znowu iść spać, podczas gdy czujesz ciągłą nerwowość i drażliwość, wtedy prawdopodobieństwo braku cynku znacznie wzrasta.
  3. Kontynuacja dwóch poprzednich objawów - depresji. Dlatego preparaty cynkowe są stosowane w medycynie do leczenia wielu zaburzeń psychicznych, a także depresji.
  4. Cynk bierze udział w syntezie białek. Dlatego jeśli Twoja dieta jest w nich uboga, przygotuj się na pojawienie się wczesnych zmarszczek, łamliwych włosów, łamliwych paznokci.
  5. Pogorszenie widzenia ze względu na jego ważną rolę w reakcjach biochemicznych w siatkówce. Przy braku cynku witamina A, niezbędna do odżywiania narządów wzroku, jest słabiej wchłaniana.
  6. Niedokrwistość, bolesna chudość to jedne z poważnych konsekwencji długotrwałego niedoboru tego metalu. Cynk stabilizuje poziom żelaza, miedzi, kadmu i ołowiu. Dlatego, jeśli to nie wystarczy, zaczynają się gromadzić inne metale, ich poziom wzrasta, a procesy metaboliczne spowalniają. W rezultacie apetyt znika, norma witamin i minerałów nie jest uzupełniana.
  7. Reakcje alergiczne pojawiają się z tych samych powodów co anemia – nagromadzenie metali ciężkich, toksyn. Dlatego w krajach rozwiniętych dla alergików przeprowadza się specjalne badania toksykologiczne na poziomie ich krwi w celu przepisania odpowiedniego leczenia.
  8. Przez długi czas mężczyznom przypisywano problemy hormonalne spowodowane niską zawartością cynku we krwi. Rzeczywiście, w takiej sytuacji w pierwszej kolejności cierpi funkcja seksualna. Jednak u kobiet sytuacja nie jest lepsza: drażliwość, nerwowość, brak atrakcyjności to tylko niewielka część problemów kobiet. W przypadku niedoboru cynku obie płcie są narażone na cukrzycę, ponieważ trzustka jest zaburzona, brakuje insuliny.

  Dla małych dzieci i nastolatków

  Dla najmłodszych i nastolatków

  Oczywiście równowaga witamin, minerałów, pierwiastków śladowych jest ważna już na etapie rozwoju płodowego, w pierwszych dniach życia, aby dać dziecku możliwość zdrowego wzrostu i prawidłowego rozwoju. Jeśli chodzi o dzieci, dostają wszystko, czego potrzebują, z mleka matki, jeśli odżywia się prawidłowo.

  Bardzo ważnezapobiegaj niedoborowi cynku w tym czasie ponieważ jest to ważne dla odporności dziecka, która wciąż się rozwija. W przeciwnym razie dziecko choruje, ma skłonność do przeziębień, grypy. Ostatnie badania wykazały, że cynk pomaga znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju zapalenia płuc, które często jest śmiertelne u dzieci w wieku poniżej 1 roku.

  Dla nastolatków cynk kup Ukraina zdecydowanie warto.

  1. Aktywny wzrost, zmiany hormonalne. Dlatego nerwowość, drażliwość i wahania nastroju są powszechne u dzieci w wieku 12-16 lat, nawet jeśli wcześniej były spokojne, posłuszne i dobrze się uczyły. Cynk pomaga radzić sobie ze skokami hormonalnymi, stabilizuje stan emocjonalny.
  2. Kolejna ważna funkcja pomaga złagodzić objawy trądziku młodzieńczego, tłustej skóry. Ponieważ wygląd w tym wieku odgrywa niemal nadrzędną rolę w umyśle nastolatka, piękna, zdrowa skóra pomaga nabrać pewności siebie i uniknąć rozwoju kompleksów.
  3. Ważne jest, aby lekarze śledzili rozwój. Jeśli występuje opóźnienie w manifestacji cech płciowych (nie ma wzrostu męskich i żeńskich włosów na ciele, dziewczęta nie rozwijają gruczołów sutkowych), lekarze zwykle przepisują cynk, a także podają zalecenia dotyczące odżywiania. Rodzicom bez pomocy lekarza łatwo jest przeoczyć poważne zaburzenia, ponieważ dzieci raczej nie pozwolą się zbadać.

  Posłuchaj tej rady warto, bo nawet przy dobrym, starannie skomponowanym menu wielu rodziców nie bierze pod uwagę zwiększonego spożycia cynku w tym okresie. Dlatego nikt nie jest odporny na te objawy.

  Żelazne zdrowie mężczyzn

  Kup cynk Coraz więcej mężczyzn w średnim wieku (powyżej 40 lat) woli zwiększać potencję . Czemu? Z wyżej wskazanego powodu zdrowie prostaty bezpośrednio zależy od tego. Ponadto 50 ml nasienia zawiera 10 mg cynku. Dlatego też, jeśli mężczyzna zawodzi w łóżku jeden po drugim, rozsądnie jest założyć, że przyczyną jest niedobór cynku. Ponadto w tym wieku stopniowo zmniejsza się zdolność organizmu do przyswajania minerałów i mikroelementów, a ich spożycie wzrasta z powodu stresu i ciężkiego wysiłku fizycznego, który należy zrekompensować za pomocą korekty odżywiania, specjalnych suplementów.

   

  Jak cynk wpływa na potencję?

  1. Cynk w połączeniu z witaminą E bierze czynny udział w dojrzewaniu plemników. Warto zauważyć, że proces jest dość intensywny. Przy braku cynku spowalnia, zmniejsza się ilość i jakość plemników.
  2. Synteza głównego hormonu męskiego -testosteronu przebiega również wyłącznie przy udziale cynku. Dlatego bez tego poziom spada poniżej normy i nie tylko spada moc, ale także pociąg do płci przeciwnej.
  3. Kolejną ważną rolą jest zwiększenie płodności. Zatem przy normalnym poziomie cynku zdolność mężczyzny do poczęcia dziecka jest znacznie zwiększona.

  Ten wynik to zwątpienie, irytacja, ciągły stres, depresja. Nawiasem mówiąc, najnowsze zjawiska jeszcze bardziej zmniejszają poziom cynku, więc problem rośnie jak śnieżka, jeśli nie zostanie rozwiązany na czas.

  Badania, które odbywają się od ponad stu lat, wykazały, że przy prawidłowym odżywianiu żywności bogatej w cynk, przyjmowanie odpowiednich suplementów naprawdę pozwala utrzymać męskie zdrowie aż do starości. Dobrym przykładem jest Japonia. Tutaj podstawą diety (około 80%) są owoce morza i ryby. W rezultacie tylko 3% męskiej populacji w wieku powyżej 45 lat ma problemy z potencją i jest to najniższa liczba na świecie.

  Na korzyść preparatów naturalnych świadczy również to, że mają znacznie mniej przeciwwskazań, lepiej się wchłaniają, nie obciążają mięśnia sercowego, co jest bardzo ważne dla osób z chorobami serca.

  Co jest ważne dla kobiet

  Jest dużo żartów, żartów, niestałości kobiet, huśtawek nastrojów. Ale, jak wiecie, w każdym dowcipie jest tylko ułamek żartu. W rzeczywistości takie zjawiska zależą również bezpośrednio od poziomu cynku we krwi. Na co jeszcze to wpływa?

  1. Jeśli często zastępuje się zabawę przez zabawę, złość lub inne przeciwstawne emocje, to bardzo prawdopodobne, że całość jest w cynku. Stabilizacja jej poziomu pozytywnie wpływa na stan emocjonalny.
  2. Problem walka z nadwagą istnieje już nie dekadę. W desperackich próbach uzyskania talii osy kobiety doprowadzają się do wyczerpania. I w większości przypadków nie podejrzewają, że racjonalna dieta z produktami cynkowymi rozwiązuje ten problem bez szkody dla zdrowia.
  3. Preparaty cynkowe są ważne dla zachowania piękna i młodości do późnej starości. Tylko przy jego udziale zachodzi synteza białka i kolagenu. Im wyższy poziom, tym bardziej są aktywni. Dlatego jeśli w twoim otoczeniu są dziewczyny, które wyglądają młodziej niż na swoje lata, nie ma wątpliwości, że w ich menu jest wystarczająco dużo cynku.
  4. Piękno włosów to także konsekwencja prawidłowego odżywiania, pielęgnacji i cynku. Wraz z jego niedoborem obserwuje się aktywną utratę włosów, aż do całkowitego łysienia (łysienie), które można wyleczyć jedynie za pomocą zabiegów medycznych i kosmetycznych.

  Ciało kobiety aktywnie traci cynk w okresie menopauzy. Z tym właśnie wiążą się uderzenia gorąca, wahania nastroju. Przebieg leczenia za pomocą tabletek cynkowych (czas trwania zależy od wybranego leku, dawki o indywidualnych cechach) pozwala praktycznie pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych zjawisk związanych z tym okresem.

  Suma częściowa

  Biorąc pod uwagę, że preparaty cynkowe wpływają pozytywnie na stan emocjonalny mężczyzn, kobiet, dzieci, warto osobno odnotować jego działanie na relacje rodzinne. Przeprowadzono ciekawe badania, które wykazały, że w rodzinach z prawidłowym odżywianiem się znacznie rzadziej dochodzi do kłótni, jeszcze rzadziej dochodzi do rozwodów.

   

  Przeciwwskazania do przyjmowania cynku

   

  Na świecie wciąż nie ma idealnych witamin, minerałów, mikro i makroelementów, leków to nie miałoby pewnych przeciwwskazań. Cynk nie jest wyjątkiem. W jakich przypadkach należy powstrzymać się od jego przyjmowania lub zmniejszyć liczbę produktów, które go zawierają?

   

   

  1. Jedną z najczęstszych jest wrażliwość na składniki kompleksu mineralnego. Cynk nie jest produkowany w czystej postaci, a jedynie w postaci połączenia z innymi substancjami aktywnymi, które sprzyjają jego wchłanianiu, dlatego możliwa jest reakcja alergiczna lub nietolerancja na poszczególne składniki kompozycji.
  2. Niska zawartość miedzi we krwi. Cynk i miedź nazywane są metalami antagonistycznymi. Ważne jest, aby zachować między nimi odpowiednią równowagę. Jeśli zawartość miedzi jest zmniejszona, cynk zmniejsza ją jeszcze bardziej. I odwrotnie – to on, przy podwyższonych wartościach miedzi, pomoże naprawić sytuację.
  3. Nie zaleca się przyjmowania w czasie ciąży i laktacji. Niedobór (jeśli jest stwierdzony) należy uzupełnić pokarmami bogatymi w cynk. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, wybór leku i dawkowanie są przepisywane przez lekarza prowadzącego.

  Nie powinieneś zażywać tabletek cynkowych, jeśli w Twoim menu jest ich wystarczająco dużo w swojej naturalnej postaci. Wysokie dawki powodują poważne szkody zamiast pożytku.

  Skutki uboczne i przedawkowanie

  Nawet bez specjalnych przeciwwskazań wciąż istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Skąd wiesz, kiedy przestać brać suplementy i udać się do lekarza? Poinformują Cię następujące objawy:

  • nudności i wymioty;
  • silny ból brzucha, biegunka;
  • zmiana w odczuciach smakowych (percepcja znanego jedzenia jest zdeformowana, w ustach pojawia się metaliczny posmak);
  • bezsenność.

  Nie ignoruj ich i spróbuj pozbyć się ich innymi lekami. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem, powiedzieć dokładnie jaki lek, w jakiej dawce i na jak długo go przyjmujesz, aby łatwiej było mu wybrać odpowiednią dla Ciebie kurację. Jest prawdopodobne, że oznaki zatrucia są po prostu spowodowane nieświeżą lub źle ugotowaną żywnością, ale można to ustalić tylko za pomocą badań i testów laboratoryjnych.

  Ze wszystkich dostępnych suplementów cynk jest najbliższy lekom, z którymi obchodzi się bardzo ostrożnie. Głównym niebezpieczeństwem jest przedawkowanie. Z tego powodu wszyscy producenci na świecie zdecydowanie zalecają, abypreparaty cynkowe były trzymane z dala od dzieci i osób niepełnosprawnych umysłowo.

  Może się to zdarzyć nie tylko z powodu wysokich dawek, ale także z powodu połączenia suplementów z żywnością i zanieczyszczoną wodą o wysokiej zawartości cynku zawartość. Warzywa i owoce traktowane pestycydami mogą być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli przyjmujesz suplementy. Grupa ryzyka obejmuje również osoby pracujące w niebezpiecznych branżach związanych z metalami ciężkimi, produkcją nawozów.

  Pamiętaj, że cynk jest użyteczny i bezpieczny tylko jeśli trzymasz się dziennej diety. Skorzystaj z poniższej tabeli jako wskazówki.

   

  Dla kogo

  Dawka dzienna w mg

  Dzieci w wieku 1-3

  7 mg

  Dzieci w wieku 4-8

  12 mg

  Dzieci w wieku 9-13

  23 mg

  Młodzież w wieku 14-18 lat

  34 mg

  Dorośli w wieku od 19 lat

  40 mg

  Kobiety w ciąży i karmiące piersią

  40 mg


  Uwaga : w różnych krajach zalecenia dotyczące dziennej diety lekarzy są różne. Na przykład w Kanadzie Ministerstwo Zdrowia zaleca dawkę 9-12 mg, w USA 12-15 mg. W tym przypadku podane są zalecenia Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

  Cynk w produktach

  Cynk w produktach

  Istnieje wiele sposobów na wyrównanie niedoboru cynku. Jednak nadal warto zacząć od powtórki swojego zwykłego menu. Ta metoda jest najbardziej poprawna i zdrowa, ale nie zawsze daje oczekiwany efekt. Jednym z powodów jest niedostępność niektórych produktów w danym regionie. Kolejnym są indywidualne zaburzenia związane z jego słabą strawnością w jelitach.

  W każdym razie tabela „Cynk w produkty ” pomogą zrównoważyć odżywianie tych, którzy mają niedobory, a wręcz przeciwnie, cierpią na nadmierną podaż.

   

   

   

  Nazwa produktu

  Zawartość cynku w 100 g

  Procent dziennego wymagania

  Otręby pszenne

  7,27 mg

  61%

  Orzech sosnowy

  6,45 mg

  54%

  Nasiona słonecznika (nasiona)

  5 mg

  42%

  Ser 'holenderski' 45%

  5 mg

  42%

  Owies (ziarno)

  3,61 mg

  30%

  Niskotłuszczowe mleko w proszku

  3,4 mg

  28%

  Orzech ziemny

  3,27 mg

  27%

  Mięso (wołowina)

  3,24 mg

  27%

  Fasola (ziarno)

  3,21 mg

  27%

  Żółtko z kurczaka

  3,1 mg

  26%

  Otręby owsiane

  3,1 mg

  26%

  Płatki owsiane „Herkules”

  3,1 mg

  26%

  Ciecierzyca

  2,86 mg

  24%

  Mięso (baranina)

  2,82 mg

  24%

  Kasza pszenna

  2,8 mg

  23%

  Pszenica (ziarna, miękka)

  2,8 mg

  23%

  Pszenica (ziarno, durum)

  2,8 mg

  23%

  Pistacje

  2,8 mg

  23%

  Kasza gryczana (ziarno)

  2,77 mg

  23%

  orzech

  2,57mg

  21%

  Mięso (indyk)

  2,45 mg

  20%

  Groszek (łuskany)

  2,44 mg

  20%

  Soczewica (ziarno)

  2,42 mg

  20%

  Migdały

  2,12 mg

  18%

  Krewetki

  2,1 mg

  18%

  Kasza gryczana (mielona)

  2,1 mg

  18%

  Mięso (tłusta wieprzowina)

  2,07 mg

  17%

  Mięso (wieprzowina)

  2,07 mg

  17%

  Mięso (kurczak)

  2,06 mg

  17%

   

  Ale prawdziwe rekordzistami pod względem zawartości cynku są ostrygi. W tych niesamowitych, pysznych skorupiakach znajdziesz 40 mg w zaledwie 100 gramach. Pod wieloma względami fakt ten wyjaśnia, dlaczego eksperci radzą wybrać tę wykwintną przekąskę przed romantyczną randką. Takie danie działa jak prawdziwy afrodyzjak i gwarantuje niezapomniane wrażenia.

  Ogólnie porada medyczna jest jeść więcej owoców morza. Oprócz tego, że są bogate w minerały, są również bogate w substancje ułatwiające ich wchłanianie. Ponadto zalecają włączenie do jadłospisu większej ilości świeżych owoców i warzyw, które przyspieszają przemianę materii i przyczyniają się do lepszego wchłaniania składników odżywczych. Podczas układania menu wiele osób popełnia błąd polegając na wysokiej zawartości cynku w roślinach strączkowych takich jak fasola, groch, ciecierzyca. Rzeczywiście, mają wysokie wskaźniki, ale cynk z nich prawie nie jest wchłaniany przez organizm.

  Kolejny ważny punkt. Bez względu na to, jak wysoka jest zawartość witamin, minerałów, pierwiastków śladowych w produktach spożywczych, niektóre z nich są nadal tracone podczas gotowania. Procesy takie jak rozmrażanie, moczenie, gotowanie, duszenie i pieczenie zmniejszają zawartość cynku nawet o 30% wartości wskazanych w tabeli.

   

  Cynk i utrata wagi

  Cynk do odchudzania

  Zauważyliśmy już, że cynk wpływa na procesy metaboliczne, a gdy jest niedoborowy, spowalnia. Dlatego jeśli wielokrotnie próbujesz zrezygnować z ulubionych słodyczy, piecząc inne pyszne, ale szkodliwe potrawy, prawie nie tracisz 2- 3 kg, a potem zyskać kolejne 5, wtedy najprawdopodobniej jest to brak cynku.

  Nie bierz tego jako panaceum! Przyjmowanie suplementów pomoże organizmowi dostosować się do nowego rodzaju diety i ułatwi znoszenie aktywności fizycznej. Ponadto szybszy metabolizm szybciej dostarcza składniki odżywcze do komórek, dzięki czemu czujesz się pełny szybciej niż zwykle, a zwykłe porcje stopniowo się zmniejszają.

  Aktywny sport, bieganie, a nawet regularne ćwiczenia o poranku to gwarancja lepszego przyswajania wszystkich pożytecznych witamin i minerałów, w tym cynku. A to wyjaśnia, dlaczego nie możesz po prostu pić tabletek odchudzających i schudnąć leżąc na kanapie.

  Ciężkie metale

  Jeśli nie możesz uzupełnić niedoboru cynku samym jedzeniem, istnieją poważne wskazania do przyjmowania suplementów, powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem. Przeanalizuje twój stan, codzienną dietę i przepisze najodpowiedniejszy lek. Warto również przejść specjalne badanie toksykologiczne, aby dokładnie określić poziom pierwiastków takich jak miedź, cynk, ołów. W sumie istnieją dwa rodzaje analiz, które pozwalają uzyskać dokładne dane.

  1. Analiza krwi pod kątem toksykologii daje dość dokładne wskaźniki. Jednak nadal prawdopodobny jest dość wysoki błąd, ponieważ pokazuje tylko aktualny obraz, który zmienia się dość szybko ze względu na odżywianie, cechy metaboliczne.
  2. Analiza ściętych włosów daje dokładniejsze wyniki, ponieważ to w nich gromadzą się sole metali ciężkich.

  Jednak obie metody mają swoje wady: nawet badanie krwi można wykonać tylko w dużych miastach, takich jak Kijów, Charków, Odessa, Dnipro, Zaporoze, Nikolaev, Krzywy Róg, Połtawa, Żytomierzu, który jest bardzo niewygodny dla mieszkańców małych ośrodków regionalnych. Dlatego najczęściej muszą polegać tylko na opinii swojego lekarza.

  Jeśli musisz zażywać suplementy

  Jednak sytuacja z lekarzami na obszarach wiejskich nie jest zbyt dobra, więc przypadki samoleczenia są tutaj częstsze. Ponadto kupienie cynku w Kijowie jest znacznie łatwiejsze niż w innych regionach. Dlatego ludzie bardziej polegają na informacjach z Internetu. Jeśli zdecydujesz, że naprawdę potrzebujesz suplementów cynku, nadal bądź ostrożny: jeśli wystąpią objawy przedawkowania, z których pierwszym są nudności, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku.

  Jakie rodzaje cynku są obecnie w sprzedaży i który lepiej wybrać? Zastanów się dalej.

  1. Glukonian cynku jest najczęściej spotykany w aptekach i nawet w najodleglejszych wioskach.Niedroga forma jest bardzo popularna jako profilaktyka przeziębień

   FAQ - Części żywności:

   Я живу в небольшом поселке Черкасской области. У нас тут нет морской рыбы. А есть ли цинк в речной рыбе?

   В речной рыбе содержание цинка незначительно. Однако, если рядом есть поля, которые обрабатывают пестицидами, то цинк и соли других тяжелых металлов попадают в водоем вместе с осадками. Рыба их накапливает их. Однако это не принесет пользы — скорее это риск получить отравление.

   Как цинк помогает при анемии?

   Минерал необходим для нормального функционирования всего организма, поддержания баланса других металлов, таких как железо, медь. Однако превышение его нормы провоцирует анемию, поскольку дисбаланс приводит к снижению уровня железа и меди в крови. Именно поэтому крайне важно, чтобы беременные и кормящие мамы регулярно проходили обследования в консультации, не принимали цинк без рекомендации врача.

   Что делать, если появились симптома отравления цинком, а врача рядом нет?

   В любом случае вызывайте скорую, поскольку для правильного лечения нужны анализы и осмотр врача. Частью курса лечения в условиях стационара являются препараты кальция и фосфора, которые связывают молекулы цинка и предотвращают их всасывание в кишечнике.

   Я уже несколько раз пробовала принимать глюконат цинка, но улучшения или ухудшения состояния не почувствовала. В чем дело?

   Данная форма плохо усваивается в организме. Кроме того, в аптечных средствах обычно дозировка небольшая. Поэтому он просто не восполняет дефицит. Вам стоит попробовать принимать пиколинат цинка, который лучше усваивается. Еще один возможный вариант — вы принимаете глюконат цинка с железом, например. В этом случае они нейтрализуют действия друг друга, поэтому вы не чувствуете перемен.

   Цинк какого бренда лучше давать детям?

   В каталоге вы найдете продукцию от ведущих мировых производителей, которая имеет сертификаты качества международного образца и лицензию МОЗ Украины. Важно, чтобы на упаковке стояла пометка "Для детей". Также обратите внимание на возраст ребенка — его также обозначают на упаковке.

   Какой цинк лучше для иммунитета?

   Если вы часто простужаетесь, то скорее вам нужны витаминно-минеральные комплексы, которые, в том числе, содержат цинк, а не чистый препарат. Иногда полезно пропить также курс пробиотиков.

   Какие на вкус препараты цинка?

   Традиционно любые препараты, даже витамины ассоциируются с неприятным вкусом. Сейчас производители предлагают на ваш выбор богатую палитру вкусов — апельсин, вишня, шоколад и многие другие. Также доступны виды без вкуса.

Zawartość
 • Wartość dla zdrowia
 • Co to prowadzi do niedoboru cynku?
 • Dla małych dzieci i nastolatków
 • Żelazne zdrowie mężczyzn
 • Jak cynk wpływa na potencję?
 • Co jest ważne dla kobiet
 • Suma częściowa
 • Przeciwwskazania do przyjmowania cynku
 • Skutki uboczne i przedawkowanie
 • Cynk w produktach
 • Cynk i utrata wagi
 • Ciężkie metale
 • Jeśli musisz zażywać suplementy
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.