Facebook Pixel

Niedobór jodu: jak rozpoznać i uzupełnić?

Niedobór jodu: jak rozpoznać i uzupełnić?

Waga tarczycy wynosi około 12 do 25 gramów. Ale pomimo  niewielkiej wagi, ten narząd odpowiada za prawidłowy rozwój całego ludzkiego ciała. A głównym składnikiem normalizującym funkcję gruczołu tarczycy jest jod.

Co to jest jod?

Jod  jest substancją, która jest w pełni odpowiedzialna do normalnego funkcjonowania tarczycy. Od nastroju i dobrego snu po ciążę & nbsp; - wszystkie te  procesy są bezpośrednio zależne od obecności wymaganej ilości jodu w organizmie.

 

Niedobór jodu

Rozwój intelektualny bezpośrednio  zależy od obecności jodu. Według wyników badań przeprowadzonych przez ONZ około czterdzieści trzy miliony ludzi cierpi na upośledzenie umysłowe spowodowane brakiem jodu w organizmie.Kelp, Solgar, 250 kapsułek

Jeśli w organizmie brakuje jodu, może objawia się następującymi objawami:

Drażliwość.

Senność.

Upośledzenie intelektualne.

Pogorszenie pamięci.

Senność.

Ciągłe zmęczenie.

Niedobór jodu w kobiecym ciele niekorzystnie wpływa na zdrowie gruczołów sutkowych, powoduje nieregularne miesiączki, niepłodność.

p>

Niedobór jodu aw ciele dziecka manifestują następujące objawy:

Upośledzona aktywność mózgu.

Kretynizm. /p>

Wygląd głuchoty.

Spadek wapnia w kościach.

Zaburzenia rozwoju seksualnego.

Kruche kości.

Dysplazja

Należy pamiętać, że jod – jest to substancja, której organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego musi być dostarczana z pożywieniem lub suplementami diety.   Wiele osób próbuje zrekompensować brak jodu różnymi suplementami diety i słusznie, skoro w naszej okolicy po prostu nie da się uzyskać wystarczającej ilości jodu z pożywienia. Jod znajduje się w owocach morza i algach, o co można zapytać  pytanie do siebie: jak często jesz owoce morza, a tym bardziej wodorosty na jedzenie?  Odpowiedź najprawdopodobniej będzie nie, więc sam powinieneś rozważyć zakup suplementów jodowych, nawet tych najtańszych.

Ale zawsze powinieneś pamiętać, że przedawkowanie jod jest również bardzo niebezpieczny dla organizmu, dlatego nie należy przekraczać dziennego zapotrzebowania    bez recepty. Duże dawki jodu są wymagane tylko w przypadku zdiagnozowanego przez lekarza ostrego niedoboru.

Proces uzyskania dziennego zapotrzebowania na jod

 

Dawka jodu

Dla dzieci poniżej piątego roku życia dzienna dawka jodu wynosi 90 mcg.

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat powinny otrzymywać co najmniej 120 mikrogramów jodu dziennie.

Młodzież i dorośli – 150 mikrogramów jodu dziennie.

Podczas ciąży i laktacji kobieta powinna otrzymywać co najmniej 250 mikrogramów jodu dziennie.

 

Zawartość
  • Co to jest jod?
  • Niedobór jodu
  • Dawka jodu
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.