Witaminy dla dzieci, aby aktywować mózg

Witaminy dla dzieci, aby aktywować mózg

Kiedy mózg jest zmęczony, jego aktywność automatycznie zwalnia, trudno mu skoncentrować się na elementarnych zadaniach, co prowadzi do roztargnienia. A co najważniejsze – dziecko traci zdolność zapamiętywania.

Witaminy z grupy B, a także E, selen, jod i żelazostymulują aktywność poznawczą Twojego dziecka przyczyniają się do lepszego zapamiętywania, optymalizują pracę mózgu. Te witaminy pomagają zapewnić normalne funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Pierwszy objaw braku B witaminy u dziecka to słaba pamięć, co z kolei oznacza trudności w syntezie neuroprzekaźników odpowiedzialnych za impulsy między neuronami.

 

Dzisiaj w pełni zapewnij organizmowi niezbędne witaminy i minerały poprzez odżywianie nie jest łatwe. I jest kilka powodów:

  • dzieci odmawiają jedzenia wielu pokarmów, ponieważ nie lubią koloru , smaku lub zapachu;

  • niektóre produkty są drogie lub trudno je znaleźć na półkach sklepowych;

  • niektóre produkty są sztucznie uprawiane i nie są tak bogate w witaminy, jak powinny.

Dlatego wielu rodziców i lekarzy dochodzi do wniosku, że specjalnie opracowane kompleksy witaminowe powinny być dodatkowo dodawane do diety dzieci. Zwłaszcza w wieku 6-8 lat, kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły i ma obciążenia zarówno fizyczne, jak i intelektualne.

 

Jakie witaminy powinny być dla dzieci? Istnieje kilka kryteriów: muszą być jak najbardziej zrównoważone, wyprodukowane w wygodnej formie i zawierać elementy, które przyczyniają się do rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka.

Dzieci na co dzień przeżywają nowe doświadczenia, które czasami niosą za sobą stres, a także wysiłek fizyczny. Dlatego potrzebują wapnia, fosforu, które mają korzystny wpływ na układ pokarmowy i nerwowy organizmu. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rybim zapobiegają przepracowaniu, poprawiają wydajność i dobrze wpływają na aktywność mózgu dziecka.

Какие препараты содержат необходимые витамины для улучшения памяти?

 

Witaminy są najskuteczniejsze, gdy działają w połączeniu :

  • Mózg dla nastolatków & Dorośli od Rainbow Light — Ukierunkowane środki botaniczne dla dzieci w połączeniu z formułą multiwitaminową wspierają zdrowy układ nerwowy, wyostrzają koncentrację i zapewniają poczucie spokoju.

  • Zakopane wsparcie dla inteligencji dzieci —  pomóż dziecku się skoncentrować. Dzieci nadmiernie aktywne często wymagają specjalnego żywienia, z dodatkową zawartością witaminy B, DHA, DMAE i pierwiastków śladowych, co znajduje się w preparacie.

  • Dzieci DHA od Nordic Naturals — ta formuła wspiera naukę, rozwój mózgu i zdrowy układ nerwowy.

  • Yummi Bears od Hero Nutritional — zawiera Omega-3 dla dzieci z nasionami chia, wspiera i wzmacnia odporność dziecka, promuje dobre widzenie i wspiera aktywność mózgu.

 

Dzieci w każdym wieku mogą przyjmować witaminy, aby poprawić pamięć, wybierając odpowiednią formę i dawkę leku. Krople dodawane bezpośrednio do jedzenia polecane są dla dzieci poniżej pierwszego roku życia, syropy są doskonałym wyborem od pierwszego do czwartego roku życia, a tabletki do żucia lub musujące można podawać już starszym dzieciom.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.