Witaminy dla dzieci, aby aktywować mózg

Kiedy mózg jest zmęczony, jego aktywność automatycznie zwalnia, trudno mu skoncentrować się na elementarnych zadaniach, co prowadzi do roztargnienia. A co najważniejsze – dziecko traci zdolność zapamiętywania.

Witaminy z grupy B, a także E, selen, jod i żelazostymulują aktywność poznawczą Twojego dziecka przyczyniają się do lepszego zapamiętywania, optymalizują pracę mózgu. Te witaminy pomagają zapewnić normalne funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Pierwszy objaw braku B witaminy u dziecka to słaba pamięć, co z kolei oznacza trudności w syntezie neuroprzekaźników odpowiedzialnych za impulsy między neuronami.

 

Dzisiaj w pełni zapewnij organizmowi niezbędne witaminy i minerały poprzez odżywianie nie jest łatwe. I jest kilka powodów:

  • dzieci odmawiają jedzenia wielu pokarmów, ponieważ nie lubią koloru , smaku lub zapachu;

  • niektóre produkty są drogie lub trudno je znaleźć na półkach sklepowych;

  • niektóre produkty są sztucznie uprawiane i nie są tak bogate w witaminy, jak powinny.

Dlatego wielu rodziców i lekarzy dochodzi do wniosku, że specjalnie opracowane kompleksy witaminowe powinny być dodatkowo dodawane do diety dzieci. Zwłaszcza w wieku 6-8 lat, kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły i ma obciążenia zarówno fizyczne, jak i intelektualne.

 

Jakie witaminy powinny być dla dzieci? Istnieje kilka kryteriów: muszą być jak najbardziej zrównoważone, wyprodukowane w wygodnej formie i zawierać elementy, które przyczyniają się do rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka.

Dzieci na co dzień przeżywają nowe doświadczenia, które czasami niosą za sobą stres, a także wysiłek fizyczny. Dlatego potrzebują wapnia, fosforu, które mają korzystny wpływ na układ pokarmowy i nerwowy organizmu. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rybim zapobiegają przepracowaniu, poprawiają wydajność i dobrze wpływają na aktywność mózgu dziecka.

Какие препараты содержат необходимые витамины для улучшения памяти?

 

Witaminy są najskuteczniejsze, gdy działają w połączeniu :

  • Mózg dla nastolatków & Dorośli od Rainbow Light — Ukierunkowane środki botaniczne dla dzieci w połączeniu z formułą multiwitaminową wspierają zdrowy układ nerwowy, wyostrzają koncentrację i zapewniają poczucie spokoju.

  • Zakopane wsparcie dla inteligencji dzieci —  pomóż dziecku się skoncentrować. Dzieci nadmiernie aktywne często wymagają specjalnego żywienia, z dodatkową zawartością witaminy B, DHA, DMAE i pierwiastków śladowych, co znajduje się w preparacie.

  • Dzieci DHA od Nordic Naturals — ta formuła wspiera naukę, rozwój mózgu i zdrowy układ nerwowy.

  • Yummi Bears od Hero Nutritional — zawiera Omega-3 dla dzieci z nasionami chia, wspiera i wzmacnia odporność dziecka, promuje dobre widzenie i wspiera aktywność mózgu.

 

Dzieci w każdym wieku mogą przyjmować witaminy, aby poprawić pamięć, wybierając odpowiednią formę i dawkę leku. Krople dodawane bezpośrednio do jedzenia polecane są dla dzieci poniżej pierwszego roku życia, syropy są doskonałym wyborem od pierwszego do czwartego roku życia, a tabletki do żucia lub musujące można podawać już starszym dzieciom.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.