Facebook Pixel

Autyzm dziecięcy – łagodź objawy za pomocą witamin!

Autyzm dziecięcy – łagodź objawy za pomocą witamin!

Temat autyzmu rzadko jest poruszany w mediach i badaniach medycznych, ma obsesję na punkcie walki z rakiem i wymyślania nazw dla nowych rodzajów grypy. Sami rodzice często muszą badać objawy i testować różne sposoby ich leczenia. I musisz przyznać – robią postępy!

Obecnie w Stanach Zjednoczonych jest tylko jeden zatwierdzony lek do leczenia zaburzeń autystycznych (risperidon). Wielu rodziców zwraca się do medycyny alternatywnej – probiotyki i specjalne diety poprawiające samopoczucie dziecka.

Praca jelit i mózgu są ze sobą ściśle powiązane, a jedną z przyczyn autyzmu może być brak równowagi w spożyciu glutaminianu. Glutaminian sodu – jest wzmacniaczem smaku i środkiem aromatyzującym, znanym również jako E 621, E 631, hydrolizowane białko roślinne. Aż 95% przetworzonej żywności zawiera ten wzmacniacz, a producenci mają prawo nie wskazywać jego obecności w produkcie. Glutaminian jest stymulantem komórek nerwowych, a brak równowagi w organizmie może prowadzić do zaburzeń neurorozwojowych, takich jak autyzm.

Matka biochemika z San Francisco, Katherine Reid, wyleczyła córkę z objawów autyzmu za pomocą diety, eliminując wszystkie pokarmy zawierające glutaminian. U dziecka zdiagnozowano autyzm po dwóch latach; teraz ma siedem lat i zgodnie z wynikami badań i analiz objawy choroby całkowicie zniknęły. Po otrzymaniu potwierdzenia skuteczności leczenia Catherine założyła organizację non-profit Unblind My Mind (link http://unblindmymind.org), badając wpływ jedzenia na mózg. Dieta, którą proponuje Katherine, eliminuje przetworzoną żywność. Zamiast tego do diety dodaje się produkty pełnoziarniste, magnez, witaminę D, olej rybny i kompleks B.

Kaliforjscy mikrobiolodzy przeprowadzili serię badań (link http://www.cell.com/retrieve /pii/S0092867413014736 ) autyzm i potwierdził hipotezę, że przyczyną mogą być problemy żołądkowo-jelitowe. Naukowcy proponują ich rozwiązanie za pomocą preparatów probiotycznych, w szczególności szczepu bakterii Bacteroides fragilis.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.