Facebook Pixel

Hericium erinaceus: pyszny immunostymulant

Hericium erinaceus: pyszny immunostymulant

Pyszny przysmak, silny przeciwutleniacz, jasny przedstawiciel fauny leśnej - dobroczynne właściwości grzebienia jeżynowego są niezliczone. Rzadki przedstawiciel królestwa grzybów jest aktywnie wykorzystywany do gotowania różnych potraw, a także do produkcji suplementów diety. Jest silnym immunostymulantem stosowanym w kompleksowym leczeniu groźnych chorób, takich jak nowotwory i choroba Alzheimera. Jakie inne użyteczne właściwości mają te niezwykłe grzyby?

„Leśne owoce morza”

Hericium erinaceus jest dość rzadki na wolności. Rośnie na pniach drzew liściastych w ciepłym i wilgotnym klimacie, preferując brzozę, dąb lub buk. Grzyb występuje na Krymie, w regionie Amur (Rosja), w północnej części Chin, na Kaukazie. Okres owocowania rozpoczyna się w sierpniu i kończy w październiku. Jeżozwierz ma doskonały smak, dlatego używa się go do przyrządzania różnych potraw.

Ten grzyb jest zwykle spożywany smażony lub gotowany: przyrządza się z niego zupy, sosy, nadzienia do ciast, dodatki. Jeśli zwykłe grzyby są często nazywane mięsem leśnym, to jeżyny można śmiało nazwać „leśnymi owocami morza”, ponieważ smakują jak krewetki, kraby lub homary. Ze względu na swój niezwykły smak grzyb jest bardzo ceniony na Wschodzie i często znajduje się w menu azjatyckich restauracji.

Właściwości użyteczne

Jednak jeżyna czesana znana jest nie tylko za niezwykły smak. Grzyb ma wiele przydatnych właściwości. Jest doskonałym immunostymulantem, który obniża poziom cholesterolu we krwi i ma właściwości przeciwzapalne. Na Wschodzie Hericium erinaceus służy do przywracania komórek nerwowych, a także jako środek antyseptyczny. Jako suplement diety grzyb jest stosowany w zapobieganiu miażdżycy, demencji, depresji, chorobie Alzheimera.

W Japonii uważa się, że ciągłe stosowanie Hericium erinaceus w żywności pomoże leczyć lub zapobiegać zapaleniu żołądka. Grzyb ma również właściwości przeciwnowotworowe, dlatego jest aktywnie wykorzystywany w kompleksowym leczeniu białaczki, nowotworów łagodnych i złośliwych. Dziki Grzebieniowy jeż jest wymieniony w Czerwonej Księdze. Jego wartość na rynku jest bardzo wysoka. Obecnie grzyb jest uprawiany we Francji, Chinach, Japonii, ale sztucznie hodowane grzyby są mniej przydatne i są znacznie tańsze niż dzikie w Chinach, gdzie używa się go nie tylko w kuchni, ale także w medycynie ludowej. W końcu jeżyny grzebieniowe zawierają substancje, które mają działanie przeciwnowotworowe: hericoneny, beta-D-glukany, pochodne cyjanu, prowitaminę D, erinacyny.

Chińczycy wierzą, że jedzenie tych grzybów pomaga odżywić mózg i wzmocnić intuicję . Stosuje się je w leczeniu różnego rodzaju chorób: nieżytu żołądka, wrzodów żołądka, białaczki, raka przełyku. Na Wschodzie Jeżuważany za środek immunokorekcji, antydepresant, stymulator wzrostu zakończeń nerwów, lek łagodzący lęk.

Badania kliniczne wykazały, że Hericium erinaceus jest skuteczny w leczeniu łagodnych i złośliwych nowotworów: mięśniaków, mięśniaki, gruczolaki, cysty, rak wątroby, płuca, żołądek, przełyk i piersi. W przypadku chorób onkologicznych zaobserwowano poprawę: guzy stały się mniejsze, a niektóre nawet całkowicie ustąpiły.

Jak widać, Lwia Grzywa to prawdziwy eliksir zdrowia! Lekarze zalecają stosowanie ekstraktu z grzybów w kompleksowej terapii w leczeniu raka, choroby Alzheimera, problemów z pamięcią, depresji, stresu i przepracowania, a także jako silnego stymulatora odporności i przeciwutleniacza.

Zawartość
  • „Leśne owoce morza”
  • Właściwości użyteczne
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.