Facebook Pixel

Jaką rolę w naszym organizmie odgrywają enzymy?

Jaką rolę w naszym organizmie odgrywają enzymy?

Wiele osób wie, że organizm bez enzymów nie może normalnie funkcjonować, a mianowicie trawić pokarmu. Ale co to jest i jakie inne funkcje wykonuje, trzeba się dowiedzieć. Enzymy są niezbędnymi substancjami, można je znaleźć nie tylko w pożywieniu, ale także w substancjach do prania i prania. Każdy z nich pełni ważne funkcje. W organizmie enzymy pomagają trawić żywność, a detergenty zawierające enzymy usuwają plamy z naczyń, ubrań i innych przedmiotów.


Enzymy działa również jako akcelerator reakcji chemicznych zachodzących w komórkach, pomaga w łatwym wchłanianiu i trawieniu pokarmu oraz przyspiesza metabolizm.

Niektóre enzymy rozkładają duże cząsteczki na mniejsze, aby ułatwić organizmowi ich trawienie, podczas gdy inne wręcz przeciwnie, połącz małe cząsteczki w duże substancje. Cząsteczki połączone przez enzymy, czyli substraty, tworzą bezpośrednie połączenie z jedną z części enzymów. W ten sposób dostosowuje się ich pracę, co sprzyja trawieniu w ludzkim ciele.

Wysoką temperaturę człowieka tłumaczy się tym, że przyspiesza inne reakcje organizmu. Warto jednak powiedzieć, że dzieje się tak tylko podczas reakcji enzymatycznej, gdy temperatura ciała przekracza 40 stopni. Jeśli temperatura spadnie poniżej normy, szybkość reakcji enzymatycznych ponownie wzrośnie.


Ponadto na szybkość tej reakcji wpływa wskaźnik kwasowości -pH. Dla każdego enzymu istnieje indywidualny poziom kwasowości, przy którym reakcja przebiega bezboleśnie. Zmiana poziomu pH prowadzi do przyspieszenia reakcji enzymatycznej. Normalizuj poziom pH, aż do przywrócenia normalnej aktywności enzymów.

Enzymy obecne w ludzkim ciele dzielą się na 2 grupy:

 

  • metaboliczny - neutralizują toksyny i promują produkcję energii i białka. Przyspieszają również procesy biochemiczne w organizmie.

  • trawienny -pomaga trawić i trawienia pokarmu.  Jeśli organizm nie trawi produktu dobrze, należy dostosować dietę, uwzględniając żywność zawierającą enzym, który może rozkładać spożywaną żywność.

 

Enzymy występujące w żywności

Enzymy spożywcze to substancje - katalizatory, które są w stanie rozłożyć żywność do stanu, który organizm może wchłonąć i strawić. W ludzkim ciele skoncentrowane są różne rodzaje enzymów (enzymów), które znajdują się w różnych częściach przewodu pokarmowego.

 

To enzymy pomagają organizmowi  rozkładać żywność na produkt, którego stan będą odpowiednie do dalszego wykorzystania składników odżywczych

Produkty zawierające wiele enzymów są bezpośrednim źródłem pojawienia się pożytecznych bakterii niezbędnych do prawidłowego metabolizmu.
Uważa się, że morela zawiera wiele przydatnych substancji, które pomagają przyspieszyć metabolizm i trawienie. Rozkłada również glukozę i zwiększa energię.

Lipaza, która jest wytwarzana przez trzustkę, przyspiesza proces lipidów trawienie. Produktem zawierającym ten enzym jest awokado. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom pokarm nie tylko będzie lepiej trawiony, ale także oczyści jelita z toksyn, a także pozytywnie wpłynie na skórę i włosy.

 

Amylaza i maltaza są również ważnymi enzymami. Można je znaleźć w żywności, takiej jak banany, chleb, ziemniaki i różne płatki zbożowe. Maltazaa doskonale rozkłada cukier słodowy i eliminuje jego nadmiar.
Nawiasem mówiąc, ananas zawiera enzym taki jak bromelaina , a to z kolei eliminuje raka i zapobiega pojawianiu się procesów zapalnych w organizmie.

 

Enzymy w kosmetologii

Obecnie kosmetologia wykorzystuje różne rodzaje wsparcia zdrowia skóry, odmładzania i zastrzyków.

Za pomocą enzymów w produktach kosmetycznych plamy, wysypki znikają na naszej skórze, a zamiast suchych obszarów pojawiają się nowe komórki, które przyczyniają się do uwalniania nowych korzystnych enzymów.
W kosmetyce enzymy mają nazwę - bakterie, a do fermentacji produktów pielęgnacyjnych wykorzystuje się różne rodzaje bakterii - lacto i bifidus . Niszczą bariery w komórkach, po czym dobroczynne substancje są maksymalnie wchłaniane w skórę i działają nawilżająco i antyoksydacyjnie.

Najczęściej stosowanym ekstraktem jest czerwony żeń-szeń, który radzi sobie ze zmarszczkami, nadaje skórze naturalny koloryt i nie powoduje podrażnień.

Warto powiedzieć, że wszystkie rodzaje enzymów nie wywołują na skórze żadnych negatywnych reakcji, w tym podrażnień. Dlatego takie produkty są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry.
Enzymy znacznie zmniejszają również ryzyko zapalenia skóry twarz i ciało, wręcz przeciwnie, promuje aktywne nawilżenie.

Jak widać, enzymy naprawdę odgrywają ważną rolę w naszym ciele i wyglądzie. Zalecamy spożywanie większej ilości pokarmów zawierających korzystne enzymy, które pomagają w łatwym wchłanianiu i trawieniu pokarmu, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Artykuł napisany przez pisarza zespołu Biotus

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.