Klub fitness nie jest dla każdego lub Jak zachować formę bez siłowni?

Klub fitness nie jest dla każdego lub Jak zachować formę bez siłowni?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie wszyscy piękni i odnoszący sukcesy ludzie uczęszczają do klubów fitness i mają osobistego trenera. W rzeczywistości taka instalacja to nic innego jak chwyt marketingowy, chwyt, który sprawi, że nie będziesz oszczędzać na swojej atrakcyjności, kupując drogą subskrypcję na rok i korzystając z niej tylko kilka razy. 

Prawda jest taka, że większość ludzi uważanych za odnoszących sukcesy w społeczeństwie po prostu nie ma czasu na regularne treningi 3-4 razy w tygodniu. Lwią część dnia zabiera praca lub ulubiona rzecz, potem obowiązki społeczne i powiązania (rodzina, przyjaciele, partnerzy, niezbędni znajomi, imprezy zawodowe). Resztę czasu zajmuje droga, odpoczynek, higiena i sen. A jeśli Twoje zarobki nie zależą bezpośrednio od Twojego wyglądu, to poświęcanie niezbędnego odpoczynku na rzecz pójścia na siłownię nie jest zbyt racjonalne. Oprócz elementarnego braku czasu, jest jeszcze kilka powodów dlaczego ludzie nie chcą chodzić do klubów fitness.

1. Obrzydzenie

Siłownia dla wrażliwych gości to nie tylko sprzęt do ćwiczeń, ale także spocone ciała innych ludzi. Mokre ławki i ogólny sprzęt do treningu również nie dodają entuzjazmu, miliardy miliardów bakterii zatruwają ludzi wszelkimi przyjemnościami związanymi ze sportem. Nawet ci bywalcy klubów, którzy, aby stworzyć ciało pomocy, starają się nie zwracać uwagi na niedociągnięcia, robią uwagi lub wpadają w gniewne posty w sieciach społecznościowych o niesprawiedliwości & nbsp;   współistnienie z dziwkami.

2. Nieśmiałość

Jeśli twoje formularze są dalekie od ideału, za każdym razem może się wydawać, że wszyscy na ciebie patrzą, a nawet dyskutują. W rzeczywistości tak nie jest, wszyscy w hali są zajęci sobą i nie zwracają uwagi na wady figur innych ludzi. Ale nawet osoby o idealnych parametrach fizycznych mogą być zakłopotane rozbieraniem się do naga w szatni i korzystaniem ze wspólnych pryszniców.

3. Niezdolność do koncentracji

Aby prawidłowo wykonać ćwiczenie, przy maksymalnym rozwoju mięśni, musisz oderwać się od wszystkiego i skoncentrować. Dlatego na sali jest tak wiele osób ze słuchawkami. Ale co zrobić z migoczącymi wygaszaczami ekranu na monitorach, ciągłym strumieniem trenujących i niesamowitymi dźwiękami ze strefy wolnych ciężarów, które zastępują każdą muzykę i sprawiają, że powierzchnia Ziemi drży?

4. Bezsens

Są bardzo aktywni ludzie , którzy uważają bieganie po torze w dusznym pomieszczeniu za stratę czasu i zasobów. Zamiast symulatorów chętnie trenują bicepsy i triceps łopatą, kopiąc rów pod fundamentem, ponieważ wyraźnie wyobrażają sobie wynik - nową stodołę. Tacy ludzie uwielbiają być w formie, ale doceniają aktywność fizyczną „rozsądnie” i nie będą marnować energii.

 SO 

  • jeśli czytasz teraz tekst z oburzeniem, biorąc pod uwagę powyższe wymówki, które charakteryzuje jedno słowo - lenistwo, to gratulacje, jesteś świetny koledzy, trzymajcie bajgla bezglutenowego i ćwiczcie dalej.

  • jeśli zdecydowałeś, że musisz żyć pełnią życia, leżeć tyle, ile chcesz, jeść, co chcesz i wyglądać tak, jak chcesz, gratulacje, jesteś pozytywnie nastawiony do ciała, a potem może przestać czytać wszelkiego rodzaju bzdury o pięknym ciele.

  • jeśli nie chodzisz na siłownię z powyższych powodów, ale kochasz siebie i chcesz żyć długo i Z serdecznie gratulacje, poniższe informacje są właśnie dla Ciebie.  

Jak zachować formę przy najcięższym harmonogramie życia?

Są trzy filary, które zapewniają nam dobre samopoczucie. Są to odżywianie, sen i aktywność. Muszą być w idealnym porządku, a można to osiągnąć po prostu dostosowując styl życia. Możesz nabrać formy i dość szybko zobaczyć wyniki, tylko dostosowując codzienną rutynę, która Ci odpowiada.

Aktywność fizyczna

Pomimo napiętego harmonogramu dnia, piękne, atletyczne ciało może i powinno być w ruchu. Poziom obciążenia będzie zależał od wieku, budowy ciała, stanu zdrowia i oczywiście pragnienia. Np. poranne ćwiczenia przez 15-20 minut doskonale pomagają w utrzymaniu formy, dyscyplinie, utrzymaniu elastyczności stawów i tonusu mięśniowego. Możesz chodzić więcej w dni powszednie i przeznaczyć tylko jeden dzień wolny na ukierunkowaną aktywność - bieganie, tenis, długi spacer. Ważne jest, aby w rezultacie wziąć pod uwagę dobre samopoczucie, a stonowany wygląd i atletyczne ciało będą dodatkowym bonusem. 

Aby ćwiczyć na Twoja własna, kalistenika jest dla Ciebie idealna. Gdzie zacząć? Możesz po prostu wybrać się na spacer, podczas którego zwolnisz lub przyspieszysz krok, wykonując po drodze kilka pompek z każdej ławki. Kalistenika to każde ćwiczenie z własną masą ciała, przysiadami, skokami, podciąganiem i rozciąganiem. Programy kalisteniki można oglądać online i ćwiczyć w wolnym czasie. Aby zwiększyć motywację, wiedz, że 1 godzina aktywnego ruchu na świeżym powietrzu to 2 godziny cardio na siłowni.

Odżywianie i witaminy

Odżywianie to 70% wyniku. Nawet najbardziej wyczerpujące treningi nie pomogą zbudować pięknego ciała bez zbilansowanej diety, a co możemy powiedzieć o zdrowiu. Niestety jedzenie nie zawsze jest w stanie dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Poza tym nie mieszkamy w miejscach ekologicznie czystych, nasz klimat nie pozwala na wiele słonecznych dni w roku, a przez cały rok nie mamy możliwości uzyskania wysokiej jakości świeżych warzyw, owoców, ziół i jagód. W konsekwencji mamy do czynienia z dużą ilością wolnych rodników, niedoborami witamin i minerałów, chorobami sezonowymi. Ale na szczęście współczesny człowiek ma szczęście, że ma możliwość kontrolowania spożycia składników odżywczych dzięki biologicznie aktywnym dodatkom do głównej diety.

Jeśli mieć na celu utrzymanie wagi i być w formie, zdecydowanie zalecamy odpowiedź na następujące pytania:

  1. Czy w Twojej diecie wystarczy magnez, selen, cynk? Są jak powietrze potrzebne osobie prowadzącej aktywny tryb życia.

  2. Czy sprawdziłeś swoją witaminę poziom przez długi czas?D? Większość populacji ma niedobory.

  3. Uważamy, że Omega-3 nie trzeba przypominać, naprawdę? Jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla każdej osoby dorosłej w naszej strefie klimatycznej.

  4. Przeciwutleniacze, takie jak beta-karoten , resweratrol, kurkumina, likopen lub inne. Pomagają chronić nie tylko narządy, ale także mięśnie.

  5. I oczywiście witaminy i szczególnie A i E. 

Ważne jest regularne przyjmowanie witamin, uczyń to swoim codziennym nawykiem, tylko w w tym przypadku efekt będzie kompletny.

Uśpij

To jest Najtrudniejsza część. Zalecenia dotyczące ustalenia harmonogramu snu często wywołują ironiczne uśmiechy, ponieważ osoba nie może zmusić się do zaśnięcia. Ale są też dobre wieści! Po wystarczającej aktywności fizycznej, zbilansowanej diecie i wsparciu witamin, sen przyjdzie sam. 

Wszystkie te zasoby są ze sobą połączone. Na przykład poranne ćwiczenia mają korzystny wpływ na narządy trawienne, zmuszając je do wstawania na czas. Oznacza to, że śniadanie zjesz na czas. I odwrotnie, jeśli kładziesz się spać po północy, nie możesz marzyć o żadnej zdrowej diecie. 

Stwórz swój indywidualny harmonogram życia i żyj z przyjemnością. Dobre zdrowie i zdrowy wygląd zależą tylko od Ciebie, a nie od abonamentu w najlepszym klubie fitness.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.