Facebook Pixel

Hemoroidy: skuteczne suplementy w leczeniu

Hemoroidy: skuteczne suplementy w leczeniu

Proktolodzy odkryli, że 70% ludzi doświadcza objawów hemoroidów. Ważne jest, aby pozbyć się wstydu przy pierwszych objawach objawów i rozpocząć leczenie.

 

Hemoroidy mogą pojawić się z powodu niedrożności odpływu krwi ze splotów jamistych odbytnicy, co z kolei wiąże się z przewlekłymi zaparciami i siedzącym trybem życia.

Wcześniej lekarze uważali, że choroba ta pojawia się z powodu żylaki w odbytnicy. Ale nie jest. Choroba opiera się na patologii formacji naczyniowych (jamistych) warstwy podśluzówkowej kanału odbytu.

W początkowych stadiach choroby, podczas badania, lekarz może wykryć małe, lekko niebieskie lub czerwone wybrzuszenia błony śluzowej. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia, choroba postępuje, a objawy zaczynają się pogarszać.

Manifestacje hemoroidów są bardzo zróżnicowane, ale można wyróżnić dwa główne zespoły : ostry atak i przewlekłe hemoroidy. Wielu wydaje się, że to to samo, ale są to zupełnie inne formy choroby, które mają różne taktyki leczenia.

 

Lekarze dzielą ostre hemoroidy na 3 stopnie nasilenia i bardzo często zalecają leczenie zachowawcze (dieta, czopki, maści, opatrunki olejowo-balsamiczne). Jak się zgadza, taki zabieg daje efekt tymczasowy.

Lepsze byłoby trzymać się złotego środka i kompleksowo rozwiązać ten problem. Ogranicz się do pikantnych potraw, zapobiegaj zaparciom, zachowaj spokój. A także zapobiegać hemoroidom za pomocą suplementów diety.

 

Uważa się, że tradycyjna roślina może być używana do zapobiegania hemoroidom – miotła rzeźnicza, zwana także „miotłą rzeźniczą”. Pomaga poprawić krążenie krwi, a także zwęża naczynia żylne. To z kolei pomoże zapobiegać gromadzeniu się krwi żylnej w kończynach, ponieważ roślina ma właściwości wenotropowe i doskonale nadaje się do zapobiegania hemoroidom.

Lekarze zauważyli, że codzienne stosowanie (1000 - 2000 mg) C pomaga zapobiegać hemoroidom. Witamina ta ma pozytywny wpływ na naczynia włosowate odbytnicy i odbytu, co z kolei likwiduje stany zapalne hemoroidów. W ten sposób przyspiesza regenerację i wzmacnia układ odpornościowy.

 

W bardziej zaawansowanych stadiach, kiedy struktura naczyń krwionośnych jest uszkodzona, warto przyjmować (200-600 mg dziennie) witamina E. Wzmacnia ściany i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, a także zapobiega dalszemu rozwojowi stanów zapalnych. Również dzięki temu suplementowi możesz zmniejszyć ryzyko krwawienia z odbytu i poprawić przepływ krwi w odbytnicy.

 

Kompleks witamin B (50-100 mg dziennie) wspomaga pracę przewodu pokarmowego lepiej funkcjonować i zmniejszać stres w odbytnicy. W ten sposób możesz uniknąć zaparć i przywrócić normalną motorykę jelit.

Co najważniejsze, przed leczeniem hemoroidów skonsultuj się z lekarzem w celu określenia stopnia zaawansowania choroby. Kurs terapii witaminowej jest niedrogą i  skuteczną metodą zapobiegania i leczenia hemoroidów.

 


 Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.