Facebook Pixel

Ginkgo Biloba - na energię, pamięć i nastrój!

Ginkgo Biloba - na energię, pamięć i nastrój!

Ginkgo było intensywnie badane pod kątem wielu korzyści zdrowotnych. Wśród nich działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, miłorząb odpowiada za tworzenie płytek krwi, poprawia krążenie krwi. Wykazano również, że korzyści płynące z przyjmowania miłorzębu dwuklapowego obejmują funkcje poznawcze mózgu, poprawę nastroju, zwiększenie energii, poprawę pamięci i zmniejszenie objawów związanych z takimi przewlekłymi chorobami  jako astma, zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) oraz w leczeniu demencji.

Co to jest Ginkgo Biloba?

Ginkgo Biloba (znany również jako Salisburia adiantifolia) – naturalny ekstrakt pozyskiwany z liścia miłorzębu chińskiego. Właściwości miłorzębu były badane od dziesięcioleci we Francji, Niemczech i Chinach. Chociaż chińska medycyna ziołowa od setek lat używa zarówno suszonych liści, jak i nasion miłorzębu japońskiego, dziś jest to standaryzowany płynny ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego ekstrahowany z suszonych zielonych liści, który okazał się skuteczny.

Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską i aktualnych badań klinicznych, Ginkgo biloba jest bezpieczny, skuteczny i niezwykle korzystny dla organizmu, ponieważ działa ochronnie na organizm przed uszkodzeniami mitochondriów i stresem oksydacyjnym. Ginkgo jest używany w chińskiej medycynie od niepamiętnych czasów w leczeniu różnych dolegliwości, zwłaszcza problemów związanych z pamięcią.

Co sprawia, że miłorząb jest tak skuteczny? Ekstrakt z miłorzębu japońskiego zawiera dwa główne składniki (flawonoidy i terpenoidy), które znane są z silnych właściwości antyoksydacyjnych. Uważa się, że pomagają powoli redukować postępujące choroby związane z wiekiem, zwalczać stres oksydacyjny, który zwykle pogarsza się u osób w wieku.

Ginkgo mogą być przyjmowane przez osoby w każdym wieku, ale najskuteczniejsze wyniki obserwuje się w osoby w wieku 50-59 lat. Badania wykazały, że miłorząb zawiera  ponad 40 składników. Ale tylko dwa z nich pomagają w leczeniu: flawonoidy i terpenoidy. Flawonoidy – ziołowe przeciwutleniacze. Flawonoidy chronią układ nerwowy, mięsień sercowy, naczynia krwionośne i siatkówkę przed uszkodzeniem. Terpenoidy  poprawić przepływ krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie mobilności komórek krwi.

Większość korzyści płynących z miłorzębu wiąże się z aktywnością mózgu – koncentracja i pamięć, a także aktywność umysłowa. Według amerykańskich badań, miłorząb dwuklapowy & nbsp; obecnie najlepiej zbadany i akceptowany ziołowy lek na zaburzenia funkcji poznawczych i chorobę Alzheimera.

11 sprawdzonych zalet miłorzębu japońskiego

1. Zwiększa koncentrację

Badania dowodzą, że miłorząb może zwiększać koncentrację, eliminować dysfunkcje poznawcze i leczyć zmęczenie. Ginkgo biloba może pomóc w  leczeniu porażenia mózgowego  -  choroba charakteryzująca się przewlekłą niską koncentracją, dezorientacją, ograniczeniami fizycznymi, zmęczeniem, bólami głowy i wahaniami nastroju.

2. Zmniejsza ryzyko demencji i zwalcza objawy choroby Alzheimera

Ginkgo z pewnością nie jest lekiem o działaniu bezpośrednim, ale naukowcy wykazali, że miłorząb dwuklapowy pomaga osobom, które doświadczają problemów poznawczych, w tym osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera choroba. Ginkgo poprawia funkcje poznawcze i pamięć zarówno u dorosłych, jak i młodych ludzi, ale jest szczególnie skuteczny w przypadku zaburzeń psychicznych związanych z wiekiem.

Ginkgo może również pomóc ludziom odzyskać siły po napadach padaczkowych lub traumatycznym uszkodzeniu mózgu. W postaci ekstraktu jest szeroko stosowany w leczeniu ostrego udaru niedokrwiennego w Chinach. Naukowcy z Pekińskiego Uniwersytetu Medycyny Chińskiej poinformowali, że przyjmowanie ekstraktu z miłorzębu dwuklapowego ma pozytywny wpływ na organizm w zaburzeniach neurologicznych.

Naukowcy udowodnili nawet, że miłorząb będzie skutecznym leczeniem uzupełniającym dla osób ze schizofrenią i poważnymi zaburzeniami psychicznymi zaburzenia. Może również poprawić funkcje poznawcze osób ze stwardnieniem rozsianym.

3. Pomaga przezwyciężyć lęk i depresję

Jeśli cierpisz na chroniczny stres, który uniemożliwia Ci normalne życie, nerwowość, depresję lub wahania nastroju, ginkgo – ten, który może ci pomóc. Ponieważ miłorząb dwuklapowy wpływa na zdolność organizmu do radzenia sobie ze stresorami, neutralizuje wysoki poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina.Jest również znany jako zioło adaptogenne, które jest naturalnym pomocnikiem organizmu, który może pomóc w radzeniu sobie z lękiem i depresją. Szczególnie skuteczny dla osób z ogólnym zaburzeniem lękowym (GAD) i sezonową depresją, atakami paniki i fobią społeczną.

4. Zwalcza objawy PMS

Badania wykazały, że miłorząb ma pozytywny wpływ na zmniejszenie objawów PMS, w tym wahań nastroju, bólów głowy, lęku, zmęczenia i bólu mięśni. Ma również korzystny wpływ na nastrój kobiet w okresie menopauzy.

5. Pomaga utrzymać wzrok i zdrowie oczu.

Właściwości miłorzębu są tak szerokie, że poprawia również przepływ krwi do gałek ocznych i zwalcza infiltrację wolnych rodników, które mogą uszkodzić rogówkę i siatkówkę. Ginkgo jest uważany za szczególnie skuteczny dla osób starszych, ponieważ jego stosowanie pomaga utrzymać wzrok i zmniejszyć negatywny wpływ promieni ultrafioletowych na oczodoły. Ginkgo skutecznie zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej dzięki swojej zdolności do aktywacji płytek krwi i zapobiegania uszkodzeniom soczewki powodowanym przez wolne rodniki.

6. Pomaga zapobiegać lub leczyć zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)

Ginkgo wraz z innymi lekami, jak wykazano, znacznie zmniejszają objawy ADHD. Ponieważ miłorząb może poprawiać koncentrację, pamięć i wykonywanie zadań, może również zmniejszać objawy u osób z dysleksją. Chociaż wpływ miłorzębu na osoby z autyzmem nie został jeszcze w pełni zbadany, wiadomo już, że jest on w stanie poprawić zachowanie pacjentów i zmniejszyć objawy autyzmu.

7. Zwiększa libido może pomóc osobom cierpiącym na zaburzenia erekcji i niskim libido. Ginkgo rozszerza naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi w narządach płciowych, co zdecydowanie korzystnie wpływa na zdrowie reprodukcyjne. Udowodniono nawet, że Ginkgo leczy dysfunkcje seksualne spowodowane przez leki przeciwdepresyjne.

8. Pomaga przy bólach głowy i migrenach

Ginkgo to naturalne lekarstwo na częste bóle głowy, pomaga zmniejszyć częstotliwość ataków  i zmniejszyć objawy bólu, rozszerza naczynia krwionośne i zwalcza stres. Bóle głowy mogą być spowodowane stresem, zmęczeniem, alergiami, zmęczeniem oczu, używaniem alkoholu lub narkotyków, niskim poziomem cukru we krwi, hormonami, zaparciami i brakiem odżywiania. Regularne stosowanie miłorzębu dwuklapowego eliminuje wszystkie te objawy i pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

9. Zmniejsza objawy astmy

Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego może zmniejszać objawy związane z astmą. Ponieważ łagodzi zgagę, działa jako przeciwutleniacz i ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, odbiorcy zgłaszali mniej problemów z oddychaniem po zażyciu miłorzębu.

10. Pomaga leczyć hemoroidy

Ginkgo biloba pomaga również osobom doświadczającym wszystkich bolesnych objawów hemoroidów, takich jak guzy, ból i krwawienie z powodu zwiększonego nacisku na żyły odbytu i odbytnicy. Ginkgo pomaga zmniejszyć ból, łagodzić zgagę, co z kolei pomaga zatrzymać krwawienie z hemoroidów. W ten sposób miłorząb dwuklapowy można również uznać za bardzo skuteczny środek na hemoroidy.

11. Zwalcza fibromialgię

Ginkgo wraz z koenzymem Q10 poprawia stan pacjentów, u których zdiagnozowano fibromialgię, czyli zaburzenia układu nerwowego. Fibromialgia jest powszechną chorobą mięśni, której zwykle towarzyszy zmęczenie i bóle głowy oraz problemy ze snem, lęk i depresja.

Zalecana dawka miłorzębu dwuklapowego

Skuteczność miłorzębu japońskiego Biloba jest zależny od dawki, więc im więcej zażyjesz, tym lepszy wynik, jednak zaleca się przestrzeganie przepisanej dziennej dawki. W zależności od stanu organizmu dawka może wynosić od 40 do 300 miligramów dziennie. Niektórzy odbiorcy zauważyli zmniejszenie objawów bólu i nerwowości przy 40 mg dziennie, podczas gdy inni zauważyli poprawę funkcji poznawczych przy 120 mg dziennie. W przypadku dorosłych i osób starszych wyższa dawka daje lepsze wyniki, podobnie jak osoby cierpiące na zaburzenia równowagi hormonalnej, zgagę, zaburzenia funkcji poznawczych i wahania nastroju.

Ginkgo jest dostępny w postaci kapsułek, tabletek, płynu ekstrakt lub suszony liść.

Poniższa jest zalecana dawka w zależności od stanu zdrowia:

  • Pamięć problemy i choroba Alzheimera: 120-240 mg dziennie w dawkach podzielonych (zawierających 24-32% flawonoidów i 6-12% terpenoidów).
  • Niska koncentracja lub zmęczenie (jak w ADHD, depresji, zmianach nastroju): 120 - 240 miligramów dziennie.
  • Zaburzenia zapalne i ciśnienia krwi (astma, zespół napięcia przedmiesiączkowego, ból, zmęczenie, fibromialgia: 120-240 miligramów dziennie.
  • Nie zalecane dla dzieci.
  • li>

Jak szybko mogę oczekiwać rezultatów? Ginkgo biloba zaczyna działać po 4-6 tygodniach przyjmowania leku że. Poprawa jest zauważalna prawie natychmiast, jednak aby zobaczyć wynik w przypadku zapalenia, należy wypić dawkę leku. ' width='290' />

Interakcje Ginkgo biloba z innymi lekami

Chociaż miłorząb jest uważany za bardzo bezpieczny i jest mało prawdopodobne, aby powodował skutki uboczne, podobnie jak inne leki ziołowe, nadal warto przestrzegać pewnych środków ostrożności. Rzadkie przypadki krwawienia zaobserwowano u niewielkiego odsetka pacjentów przyjmujących miłorząb dwuklapowy, ponieważ ekstrakt z miłorzębu japońskiego  może wchodzić w interakcje z antykoagulantami i lekami przeciwpłytkowymi.

Ponieważ alternatywne terapie zyskują obecnie na popularności, wielu pacjentów przyjmuje leki ziołowe, na wizytę u lekarza, nie omawiają ich spożycia i dawkowania. Badania pokazują   że nawet 70% pacjentów nawet nie wspomina o samoleczeniu  fitopreparatami podczas wizyt u lekarza, nawet jeśli cierpią na poważne choroby lub przygotowują się do operacji.

Radzimy nie zaniedbywać recept lekarzy i przestrzegaj zalecanych dawek podczas przyjmowania jakichkolwiek ziół, a także poinformuj swojego lekarza, jeśli je przyjmujesz, walczysz z poważną chorobą lub przygotowujesz się do operacji. Pomoże to uniknąć niepożądanych konsekwencji.

Zawartość
  • Co to jest Ginkgo Biloba?
  • 11 sprawdzonych zalet miłorzębu japońskiego
  • Zalecana dawka miłorzębu dwuklapowego
  • Poniższa jest zalecana dawka w zależności od stanu zdrowia:
  • Interakcje Ginkgo biloba z innymi lekami
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.