Facebook Pixel

Czy warto stać się „bezglutenowym”?

Czy warto stać się „bezglutenowym”?

Czy powinienem zostać „Bezglutenowy”?

 Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnej popularności zdrowego stylu życia, który jest naprawdę bardzo fajny - każdego dnia coraz więcej źródeł, informacji, zasobów, wydarzeń, towarów, placówek, w których można po prostu „żyć”; zdrowy styl życia.

 Jednym z głównych i głównych składników zdrowego życia jest odżywianie, wiadomo, że jakość żywności bezpośrednio wpływa na stan zdrowia i codzienne dobre- istnienie. Wraz z pożywieniem organizm otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, które są wykorzystywane do nasycenia witaminami i energią. 

 Każdy, kto zaczyna przestrzegać odżywiania  zwraca uwagę na skład produktów - sugerujemy zacząć analizować wrogów żywności od najmodniejszego teraz glutenu, co to jest, dlaczego jest skarcony i czy naprawdę jest dla nas tak szkodliwy.

 a “gluten -bezpłatna naklejka niż zwykły produkt -to całkiem dobre rozwiązanie.

 Gluten (gluten) to grupa aminokwasów, rodzina białek występujących w ziarnach , takich jak pszenica, żyto i jęczmień, a także w produktach z dodatkiem mąki jako środka zagęszczającego, takich jak sosy, ketchupy i różne dania gotowe.  W gotowaniu gluten jest używany jako klej (dlatego nazywany jest glutenem) w celu nadania ciastu elastyczności i kształtu podczas gotowania.

SZKODLIWY I KORZYŚCI Z GLUTENU

 wróg i zaczyna aktywnie z nim walczyć, uderzając w ściany jelita cienkiego. Konsekwencje są najstraszniejsze - wysypka skórna, biegunka, ostry ból żołądka, wzdęcia, anemia i szybkie zmęczenie. Statystyki pokazują również, że wrażliwość na płytki gluten dotyczy 0,5-13% osób. Jednak ta choroba jest dość kontrowersyjnym zjawiskiem, niektórzy eksperci uważają, że to wszystko tkwi w głowach ludzi. Na przykład w badaniu przetestowano tę teorię na 35 osobach z wrażliwością na płytki gluten, dla których zaprezentowano dwa rodzaje mąki – bezglutenową i pszenną, bez wskazania jakiej odmiany. Wynik badania był zaskakujący – dwie trzecie osób przez swoje samopoczucie nie potrafiło określić, gdzie mąka jest bezglutenowa, a gdzie z glutenem.

Układ pokarmowy tylko u osób z celiakią i nadwrażliwością na płytki gluten.

Gluten dostaje się do wnętrza organizmu i nagrzewa się, staje się lepki i skleja wszystkie masy pokarmowe w nas i spowalnia uwalnianie witamin do organizmu -to jedyne zagrożenie dla reszty 99% ludzi.

Istniejące korzyści z glutenu w organizmie - bez glutenu organizm nie nie dostarczasz wystarczającej ilości witamin B i D, magnezu i żelaza

Ale nadal istnieją korzyści z diety bezglutenowej, na przykład -

  1. Łagodzi objawy trawienne

  2. Zmniejsza stan zapalny w chorobach mózgu

  3. Dodaje energię

  4. Odchudzanie

 GLUTEN I ŻYWNOŚĆ

Aby utrzymać dietę bezglutenową, zaleca się wykluczenie z diety następujących pokarmów:

Otręby pszenne i mąka.

Jęczmień.

Żyto.

Drożdże słodowe i piwne.

Chleb pszenny.

Makaron (na bazie pszenicy).

Płatki (o ile nie są oznaczone jako bezglutenowe).

Pieczenie.

Przekąski (krakersy, musli, prażone orzechy, frytki, popcorn, precle).

Sosy (sojowy, teriyaki, marynata).

Sosy (sojowe, teriyaki, marynata).

p>

I najłatwiejszy sposób unikanie glutenu w diecie to spożywanie nieprzetworzonej, jednoskładnikowej żywności.

Żywność bezglutenowa -

Mięso i ryby.

Jajka.

Produkty mleczne.

Owoce i warzywa.

Ziarna ( komosa ryżowa, ryż, kasza gryczana, tapioka, sorgo, kukurydza, proso, amaranth, owies).

Skrobia i mąka (ziemniaczana) , kukurydza, kokos, migdał, mąka sojowa).

Zioła i przyprawy.

Автор:
Штатный сотрудник
8 sierpnia 2018
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.