Facebook Pixel

Jak przechowywać suplementy diety?

Jak przechowywać suplementy diety?

Czy wiesz, jak przechowywać suplementy diety, tabletki i witaminy? Na te środki człowiek może przeznaczyć prawie połowę swojej pensji, a przede wszystkim my sami jesteśmy zainteresowani właściwym wykorzystaniem, konsumpcją i przechowywaniem witamin, abyśmy nie musieli dokonywać nieplanowanych i kosztownych zakupów.
Dlatego musimy wiedzieć, jak przechowywać suplementy zdrowotne.

 1. Uważnie sprawdź etykietę.

  Każdy preparat witaminowy i inne suplementy powinny posiadać etykiety, na których producent zapisuje skład produktu, zalecenia dotyczące użycie, waga, czas produkcji i data ważności. To są najważniejsze elementy, które powinny znaleźć się w domenie publicznej dla konsumenta.
  Kupując, musisz szczegółowo przestudiować informacje, zwłaszcza metody i warunki przechowywania.
  Na przykład płynne suplementy powinny być przechowywane w lodówce, ale większość suplementów zaleca się przechowywać w ciemnym miejscu i poniżej temperatura pokojowa .

 2. Utrzymuj prawidłową temperaturę przechowywania

  Słońce, upał, nadmierna wilgotność i wilgoć powodują, że suplementy szybko tracą ważność. Suche preparaty witaminowe najczęściej nalegają na przechowywanie w suchym i chłodnym miejscu. Ponieważ witaminy rozpuszczalne w wodzie pod wpływem wilgoci mogą tracić swój kształt i pogarszać się.
  Wiele osób przechowuje witaminy w zestawie kuchennym, ale to nie jest właściwe miejsce, ponieważ panuje tam temperatura znacznie wyższy niż w tym samym pomieszczeniu, ze względu na ciągłe korzystanie z urządzeń elektrycznych i pieców. Łazienka również nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ dodatki będą pochłaniały wilgoć, a w efekcie zmienią się i staną się bezużyteczne.
  Warto powiedzieć, że czasami nawet lodówka nie jest idealnym miejscem do przechowywania suplementów witaminowych, ponieważ niewielka ilość kondensatu może dostać się do źle zamkniętego opakowania. Nie zaleca się również noszenia suplementów w torbie lub pozostawiania ich w samochodzie na dłuższy czas.

 3. Zamknij szczelnie pakiet

  Upewnij się, że po otwarciu słoika z witaminami zamkniesz szczelnie, jako minimum wpuszczenie powietrza do opakowania może zmienić wygląd, właściwości dodatków i spowodować szybkie upłynięcie terminu ważności.

 4. Trzymaj suplementy poza zasięgiem dzieci

  Nie na próżno każdy lek mówi, że należy trzymać witaminy i inne produkty z dala od dzieci, ponieważ dzieci mogą bardzo cierpieć z powodu stosowania nieznanych, jasnych pigułek witaminowych. Rodzice z kolei powinni uczyć swoje dzieci od dzieciństwa, że nie można po prostu stosować różnych dodatków.
  W tym przypadku umieszczaj witaminy tam, gdzie ręka małego dziecka nie może sięgnąć. Jeśli zdarzyło się, że dziecko użyło nieznanych tabletek, pilnie skontaktuj się z centrum kontroli zatruć.

 5. Właściwie wyrzuć niewykorzystane witaminy

  Zawartość apteczki powinna być sprawdzana i czyszczona co sześć miesięcy, ale nie każdy wie, jak się jej właściwie pozbyć.

  Muszę spuścić wodę w toalecie. Nie do końca właściwy sposób, ponieważ niektóre tabletki mogą dostać się do rzek i jezior, w wyniku czego dostają się do rur z bieżącą wodą. Ale ta metoda jest powszechna i jak dotąd jest jedną z poprawnych. W żadnym wypadku nie należy ich wyrzucać do kosza, ponieważ zwierzęta domowe i zwierzęta z ulicy mogą je przypadkowo zjeść, co doprowadzi do złych konsekwencji.

  Zgadza się ?
  Jeśli zdecydujesz się wyrzucić łatwo psujące się witaminy do kosza, umieść wyrzucone tabletki w szczelnie zamkniętej torbie i przy wynoszeniu śmieci zanieś śmieci do specjalnego serwisu zajmującego się przetwarzaniem dodatków do żywności lub skontaktuj się z nimi wcześniej.

Zawsze musisz pamiętać, że wszelkie witaminy mogą stracić ważność, więc musisz je prawidłowo przechowywać i używać, aby uniknąć nieprzyjemne konsekwencje dla Ciebie i Twoich dzieci. Powyższe zasady pomogą Ci skutecznie przechowywać niezbędne środki na zdrowie.

Ten artykuł został napisany przez pisarza zespołu Biotus.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.