Facebook Pixel

Przewlekłe zmęczenie: jak sobie z tym radzić?

Przewlekłe zmęczenie: jak sobie z tym radzić?

Syndrom chronicznego zmęczenia nie był kiedyś rozpoznawany jako choroba: mówiono, że „to wszystko jest w twojej głowie”. Dopiero z czasem choroba była nadal „rozpoznana”. Charakteryzuje się silnym stopniem zmęczenia, który nie jest związany z żadną chorobą, a także utratą pamięci, problemami z koncentracją, niewyjaśnionym bólem mięśni i stawów oraz zaburzeniami snu.

Różnica między zespołem normalnego zmęczenia a chronicznym zmęczeniem polega na tym, że w pierwszym przypadku możesz iść spać i później czuć się lepiej.

Zespół chronicznego zmęczenia pociąga za sobą utratę apetytu, ponieważ nie masz absolutnie siły, aby wstać i gotować jedzenie. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na odżywianie i starać się zbilansować swoją dietę. Unikaj tłustych potraw i pokarmów bogatych w cukier. Zaleca się spożywanie małych porcji co 3-4 godziny — zwiększy to poziom energii.

Amerykański dr Melvin R. Werbach przeprowadził kompleksowe badanie w dziedzinie żywienia i zidentyfikował niezbędne suplementy, które mogą pomoc w chronicznym zmęczeniu.

Aby uniknąć zmęczenia, należy dostosować dietę, a także zwiększyć aktywność fizyczną, aby lepiej spać.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Никита Малько
22 lipca 2020
Спасибо за интересную статью. От стресса у меня появилась усталость. Я годами лечила нервную систему, но результатов особо не было. Я была в шоке когда мне помог обычный пробиотик Биолакт 5 ого поколения. Пробиотик пила курсом. Усталость сняло
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.