Facebook Pixel

Jak radzić sobie z żylakami?

Jak radzić sobie z żylakami?

Głównym objawem choroby jest rozszerzenie żył odpiszczelowych, od których wzięła się nazwa. Z reguły żylaki pojawiają się częściej u kobiet — w czasie ciąży lub później. Istnieją żylaki pierwotne i wtórne. Pierwotny charakteryzuje się osłabieniem kończyn, zaburzone są ściany żylne. Nogi szybciej się męczą, a ty czujesz ciągły ciężar. Wtórny powstaje już w wyniku naruszenia odpływu żylnego. W tym przypadku zastawki nie spełniają swojego zadania, najczęściej efekt ten pojawia się  wraz z guzami i urazami.

 

Istnieje kilka przyczyn żylaków:

- dziedziczne osłabienie naczyń


- stałe i długotrwałe stres


- siedzący tryb życia


-zaburzenia hormonalne


- ciąża


- urazy kończyn


Rozpoznanie choroby jest dość łatwe. Pierwszym objawem jest ciężkość nóg i lekki obrzęk, a także sporadyczne skurcze i bóle łydek. Zauważalne zmiany w żyłach zaczynają się od małego — pojawiają się małe pajączki, później żyły podnoszą się, a w niektórych miejscach ściany stają się cieńsze, co może powodować sękaty wygląd żył.

Aby uniknąć poważnych konsekwencji, zapobieganie i zbilansowane jedzenie. Poprzez układ krążenia nasz organizm otrzymuje niezbędne składniki odżywcze i witaminy, które są potrzebne do zachowania zdrowia. Przy pomocy witamin i odpowiednich suplementów możesz nie tylko złagodzić objawy żylaków, ale także je wyleczyć.

 

Witaminy w profilaktyce i leczeniu żylaków

grupa witamin B odgrywa ważną rolę w profilaktyka żylaków, czyli: tiamina (B1), kwas foliowy (B9) i cyjanokobalamina (B12). Tiamina bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych i nerwowej regulacji napięcia naczyniowego, normalizuje procesy metaboliczne. Wraz z jego niedoborem obserwuje się obrzęk nóg, ich zmęczenie i drętwienie. Kwas foliowy i cyjanokobalamina przyczyniają się do regeneracji komórek nabłonka naczyniowego, odbudowy ich po uszkodzeniu, poprawy hematopoezy i normalizacji właściwości reologicznych krwi. Przyjmowanie tych witamin w połączeniu będzie właściwą decyzją, ponieważ wzmacniają one wzajemnie swoje działanie.

 

Kwas askorbinowy bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka, dlatego ma wiele przydatnych właściwości, na przykład:

  • wzmacnia ściany naczyń krwionośnych;

  • chroni komórki przed działaniem wolnych rodników;

  • zwiększa odporność;

  • wspiera hematopoezę.

Koenzym Q10 — chroni komórki skóry i zapobiega ich uszkodzeniu przez promieniowanie ultrafioletowe i reaktywne formy tlenu. W ten sposób Coenism Q10 pomaga wzbogacić tkanki w tlen i poprawić krążenie krwi. Co z kolei pomaga zachować strukturę cząsteczek elastyny i kolagenu oraz zapobiega utracie kwasów tłuszczowych.

Przy żylakach warto usunąć z diety tłuszcze nasycone, ale jednocześnie wzbogacić organizm o kwasy wielonienasycone Omega-3. Po im więcej cholesterolu gromadzi się na ściankach naczyń krwionośnych, tym szybciej rozwijają się żylaki, nie mówiąc już o groźbie miażdżycy, zakrzepowego zapalenia żył i innych chorób.

Wyciąg Gotu Kola jest zalecany do stosowania jako pomoc w zapobieganiu żylakom. Ekstrakt pomaga poprawić mikrokrążenie w naczyniach, a to z kolei pomaga uniknąć skurczów i obrzęków nóg.

Na początku objawów żylaków radzimy skonsultować się z lekarzem w celu uniknięcia powikłań. Często lekarze zalecają przyjmowanie kompleksów na żyły , który pomoże wzmocnić ściany naczyń krwionośnych i poprawić krążenie krwi. I nie zapomnij o zintegrowanym podejściu do leczenia: kompleksowe wsparcie witaminowe, prawidłowe odżywianie i ćwiczenia prozdrowotne.

Zawartość
  • Istnieje kilka przyczyn żylaków:
  • Witaminy w profilaktyce i leczeniu żylaków
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.