Facebook Pixel

Jak Goji pomaga schudnąć

Jak Goji pomaga schudnąć

Jagody Goji zyskują coraz większą popularność wśród innych superfoods odchudzających. Przy regularnym stosowaniu jagody te w cudowny sposób pomagają wyeliminować bezsenność, wahania nastroju, a co najważniejsze -poprawiają metabolizm, tym samym redukując wagę i normalizując poziom hormonów.

 

Nic dziwnego, że nazwany najlepszym sposobem na odchudzanie, bo w składzie:

 

  • 19 aminokwasów, które są niezbędne dla naszego organizmu;

  • 21 minerałów (potas i żelazo, wapń i miedź, mangan i fosfor, cynk, selen);

  • witaminy grupa B, nikotynowy, kwas askorbinowy, tokoferol, betaina;

  • kwasy tłuszczowe, takie jak Omega-3, -6, -9;

  • przeciwutleniacze;

  • 4 polisacharydy itp.

Różne strony piszą: w aby schudnąć, nie trzeba zmieniać diety, wystarczy dodać więcej jagód. Jednocześnie mówią, że w ciągu miesiąca możesz stracić nawet 10 kg miesięcznie. Ale gdyby to było takie proste, to dawno temu wszyscy byliby szczupli i nie mieliby problemów z nadwagą.

Ale rzeczywistość jest inna. Jak już zrozumieliśmy, jagody goji zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy. Co robią te przeciwutleniacze? Pomagają przyspieszyć proces rozpadu tkanki tłuszczowej i uwolnienie energii. Przestrzeganie prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej pomoże wyszczuplić organizm, a jagody goji dodadzą siły i energii.

 

Główna różnica między jagody goji i od katowania się dietami – że jagody tybetańskie nasycają organizm niezbędną ilością witamin i minerałów.

Jak używać jagód goji?

W Tybecie jagody dodaje się do dań głównych, a także robi z nich wino. Obecnie istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania tych jagód w swojej diecie.

Mogą być dodawane do świeżych soków, płatków śniadaniowych, dań głównych, twarogu i jogurtów. Jednym z najpopularniejszych przepisów jest herbata z jagód – codzienną dawkę berberysu tybetańskiego (jak to potocznie nazywa się) zaparzysz w 600 ml gorącej wody – i już po pół godzinie możesz ją wypić. Wiele osób używa również jagód jako pysznego dodatku do smoothie, mieszanek suszonych owoców czy porannych płatków śniadaniowych.

 

Środki ostrożności

 

O korzyściach płynących z Tybetu jagody na odchudzanie mówią dużo. Ale czy nie są szkodliwe?

 

Eksperci naukowi tutaj mówią, że nie należy zwiększać dziennej dawki produktu, aby szybciej schudnąć.

Kolejną ważną kwestią są podróbki. Jeśli chcesz osiągnąć pożądany efekt, nie powinieneś oszczędzać. Schudniesz nie dlatego, że zaczęły działać dobroczynne właściwości jagód, ale z powodu ciągłych nudności, biegunki, zatrucia i zatrucia, które wyczerpuje organizm.  

 

Tak jagody goji to produkt naturalny, stanowiący doskonałe uzupełnienie diety. Ale nie należy ich stosować u kobiet w ciąży, matek karmiących i osób podatnych na alergie na niektóre pokarmy i rośliny kwitnące.

Zawartość
  • Jak używać jagód goji?
  • Środki ostrożności
  • O korzyściach płynących z Tybetu jagody na odchudzanie mówią dużo. Ale czy nie są szkodliwe?
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.