Jak olej lniany wpływa na nasz organizm?

Jak olej lniany wpływa na nasz organizm?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się tematy związane z pozytywnym wpływem oleju lnianego na nasze zdrowie. Skąd takie zainteresowanie tym produktem? Ludzie coraz więcej uwagi poświęcają swojemu zdrowiu. Zaczynają prowadzić zdrowy tryb życia, kupują zdrową żywność itp. Olej lniany znany był już w starożytnym Egipcie. Wykorzystywany był jako produkt spożywczy, surowiec przemysłowy oraz jako dodatek do kosmetyków. Dlaczego olej lniany „opuścił scenę” w pewnym momencie? Wynikało to z dość specyficznego smaku i ceny. Produkcja ropy była kosztowna i pracochłonna. Jednak dzisiaj, w dobie nowych technologii i rozwiązań przemysłowych, do łask powrócił olej lniany. Dzięki temu na nowo zaczęli doceniać jego użyteczne właściwości.
1. Po pierwsze, należy zauważyć, że olej lniany należy do kwasów omega-3, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Szczególnie polecany kobietom po menopauzie w celu zmniejszenia ryzyka raka piersi. Jak wiadomo, stosowanie kwasów omega-6 i omega-9 (olej roślinny z nasion soi, kukurydzy lub słonecznika) przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych. Kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają prawdopodobieństwo. Warto też dodać, że olej lniany pomaga osobom cierpiącym na raka prostaty.
2. Olej lniany jest również budulcem naszych tkanin. W szczególności na tkankę mózgową. Dodatkowo pomaga w syntezie hormonów w naszym organizmie. Dlatego chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem należy regularnie dostarczać naszemu organizmowi tę bardzo cenną substancję. Początkowo gorzki smak olejku może Cię zniechęcić, ale pamiętaj, że skuteczna kuracja nie musi Cię zadowalać, musi działać skutecznie.
3. Olej lniany powinien być stałym elementem diety osób, które mają problemy z wysokim poziomem cholesterolu. Badania naukowe wykazały, że olej lniany obniża poziom tzw. złego cholesterolu LDL. Osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość powinny szczególnie zwrócić uwagę na ten konkretny produkt. Jest to naturalny suplement, który może skutecznie pomóc w tego typu schorzeniach.
4. Olej lniany może również pomóc osobom cierpiącym na różnego rodzaju stany zapalne skóry. Często stosowany jako suplement diety dla osób z problemami z trądzikiem lub egzemą. Pomaga w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Olej lniany sprawia, że skóra staje się świeża; odżywia skórę i wspomaga jej regenerację. Wskazany również w przypadku wypadania włosów.
5. Kolejną zaletą oleju lnianego jest regulacja metabolizmu. Jeśli mamy problemy np. z zaparciami, warto spróbować tego leku. Należy go przyjmować regularnie – dwa razy dziennie. Dzięki zawartości błonnika w oleju problemy z zaparciami powinny zniknąć.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.