Facebook Pixel

Jak wybrać odpowiednie witaminy dla ucznia?

Jak wybrać odpowiednie witaminy dla ucznia?

Przy wyborze witamin należy wziąć pod uwagę kilka czynników: wiek dziecka, jego wagę i aktywność fizyczną. Na każdym opakowaniu witamin  wskazane jest dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze dla wieku dziecka przez 4 lata i po 4 latach, a także procent dziennego zapotrzebowania zawarty w każdym konkretnym kompleksie. Jeśli dziecko jest bardzo chude, możesz brać witaminy w młodszym wieku. Przy silnym wysiłku fizycznym, jeśli dziecko idzie na dodatkowe sekcje, może mieć silną utratę minerałów z potem. W takim przypadku konieczne jest dodanie dodatkowego potasu i magnezu, ponieważ jest to niezbędne dla mięśnia sercowego.

Wybierając kompleks, należy wziąć pod uwagę, że jest to konieczne  były wszystkie witaminy z grupy B – B1 (tiamina), B2 (ryboflawina),  B3 (niacyna), kwas foliowy, B5 (pantetyna), B6 (pirydoksyna), B12 (cyjanokabolamina i metylokabolamina). Witaminy z grupy B odpowiadają za metabolizm tłuszczów, za układ nerwowy. Ponadto kompleks musi zawierać witaminę C, witaminę A i E. Minerały, których zdecydowanie powinieneś szukać w kompleksie to wapń, magnez i cynk. Zwróć uwagę nie tylko na obecność składnika odżywczego w preparacie, ale także na jego ilość, czyli codzienną potrzebę dziecka, czy będzie zaspokojona przyjmowaniem tego leku, czy nie. Wielu producentów, zwłaszcza krajowych i tanich witamin aptecznych, deklaruje tylko listę substancji w tabletce, ale po prostu nie piszą, ile substancji i w jakiej jest formie. Lepiej unikać takich kompleksów od pozbawionych skrupułów producentów. Dobry producent zawsze wpisuje nazwę substancji – na przykład  wapń, jego forma uwalniania – na przykład  cytrynian, zapotrzebowanie na odpady dla dziecka poniżej 4 lat i po 4 latach oraz ilość substancji w porcji. Na pytanie o dzienne zapotrzebowanie: witaminy zasadniczo mają dawki przekraczające dzienne zapotrzebowanie, ponieważ przewód pokarmowy dziecka nie jest w stanie wchłonąć 100% substancji. A także, jeśli dziecko ma objawy braku witamin (zmęczenie, brak apetytu, nieuwaga), musi uzupełnić niedobór, czyli stosować dawki przekraczające dzienne zapotrzebowanie. W kompleksach nie ma wystarczającej ilości minerałów, ponieważ są one duże i po prostu fizycznie nie mieszczą się w jednej tabletce. Dlatego, jeśli przyjmujesz kompleks z jedną tabletką dziennie, powinieneś wiedzieć, że masz gwarancję braku wapnia i magnezu. Konieczne jest oddzielne zbieranie kompleksów mineralnych. Ale to jest idealne) & nbsp; Celuj w to … ale nie zastanawiaj się nad tym, ciesz się komunikacją z dzieckiem.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.