Facebook Pixel

Jak poprawić pamięć i aktywować pamięć długotrwałą?

Jak poprawić pamięć i aktywować pamięć długotrwałą?

Mózg człowieka jest jednym z najbardziej wyjątkowych narządów. Jedną z jego właściwości jest – pamięć.
Przyszło ci na myśl, że zacząłeś zapamiętywać informacje wolniej? Czy trudno zapamiętać chronologię wydarzeń z twojego życia? Potrzebujesz przygotować się do testów lub innych testów i nie ma pewności w sukcesie? Proponujemy analizę czynników wpływających na jakość pamięci.
Więcej ruchu.
Uprawiaj sport, tańcz, uprawiaj seks – popraw krążenie krwi, a pamięć Ci podziękuje.
- Wytęż i ćwicz pamięć.
Spróbuj obejść się bez notatnika, zapamiętaj potrzebne numery telefonów, zacznij uczyć się dowolnego języka obcego.
- Zapomnij o rygorystycznych dietach.
Tracisz nie tylko wagę, ale także pamięć. Brak białka i zbilansowana dieta prowadzi do osłabienia pamięci i „powolnego myślenia”.
To właśnie witaminy z grupy B odpowiadają za zdrowie pamięci i procesów myślowych. Chronią mózg przed starzeniem się i wczesnym starzeniem.
Do tej grupy należą B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (kwas nikotynowy), B5 (pantotenian wapnia), B6 (pirydoksyna), B9 (kwas foliowy), B12 (cyjanokobalamina).
witamina C (kwas askorbinowy), witamina D, E, P

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.