Facebook Pixel

Jak wybrać witaminy dla mężczyzn

Jak wybrać witaminy dla mężczyzn

W poprzednim artykule dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica między witaminami męskimi i żeńskimi. Istnieje listapodstawowych witamin, bez których ciało silnej połówki nie może być odporny na infekcje i choroby. Lekarze odkryli, że mężczyźni potrzebują witamin, takich jak B, A, C i E, kwasu liponowego i biotyny. Za jakie funkcje w organizmie mężczyzn odpowiadają te witaminy?

 

Witaminy grupowe В

 

Ta grupa witaminy odgrywa ważną rolę w ciele mężczyzny:

 

  • witamina B1, B6 odpowiada za zdrowy metabolizm i dostarcza niezbędnych składników odżywczych wszystkim narządom;

  • witamina B2 przeprowadza oddychanie tkanek, co pozwala tlen do transportu do komórek;

  • B12 pomaga w syntezie białek, wspomaga prawidłowe odżywianie, a także kontroluje podział komórek, co jest ważne dla procesu wzrostu i tworzenia tkanek;

  • kwas foliowy lub witamina B9 jest odpowiedzialny za cząsteczki DNA i RNA. Ta witamina znacznie poprawia jakość plemnika i jest szczególnie potrzebna mężczyznom, którzy planują począć dziecko.

Witamina A

Funkcja ta witamina — wsparcie i wzmocnienie układu odpornościowego męskiego organizmu. Urolodzy i seksuolodzy zwracają uwagę na dobry wpływ tej witaminy na męską potencję. W końcu bierze udział w budowie tkanek, komórek, a także w produkcji czysto męskiego hormonu — testosteronu.

Ta witamina wymaga ścisłej dawki, ponieważ jej nadmiar może powodować pogorszenie funkcji wątroby.

Witamina C

Ta witamina jest ważna dla utrzymania witalności i energii w ciele mężczyzny. Każdego dnia organizm jest narażony na stres, a aby aktywować zasoby do konfrontacji, konieczne jest witamina C. Jest szczególnie potrzebny mężczyznom, którzy palą i sporadycznie piją alkohol. Również pewna dawka witaminy C przyczynia się do normalizacji ciśnienia krwi. Szczególnie dotyczy to mężczyzn po czterdziestce, ponieważ w tym okresie organizm staje się bardziej wrażliwy ze względu na wiek.

Oprócz tego, że ta witamina jest doskonałą ochroną przed stresem, pomaga zapobiegać chorobom układu krążenia, neutralizuje wolne rodniki wywołujące choroby serca i układu oddechowego. Kolejną zaletą kwasu askorbinowego jest to, że spowalnia proces starzenia, zapobiega miażdżycy i obniża poziom cholesterolu w organizmie.

Witamina E

Oszczędzanie energii, zwalczanie starzenia się i wzmacnianie naczyń krwionośnych pomoże witamina E. Tokoferol, bo tak się go nazywa, jest uważany za witaminę płodności — oznacza to, że przyczynia się do lepszego funkcjonowania gonad, a jej niedobór w męskim organizmie wpływa na pogorszenie produkcji hormonów płciowych.

Witamina N

Wszyscy znamy szczególną miłość mężczyzn do niezdrowej żywności, takiej jak piwo, frytki i tłuste mięso, a to niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby. Witamina N pomoże przywrócić jej funkcjonowanie, ponieważ normalizuje metabolizm tłuszczów i węglowodanów, a tym samym zwalcza zatrucie. Dzięki tej witaminie możesz poprawić funkcjonowanie tarczycy, która wytwarza niezbędne dla mężczyzny hormony, a także znacznie poprawić wzrok i słuch.

Skład kompleksów witaminowo-mineralnych jest bardzo zróżnicowany, a przed przyjęciem witamin należy skonsultować się z lekarzem w celu dobrania dokładnie tych, które zaspokoją potrzeby organizmu.Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.