Jak wybrać witaminy do włosów?

Jak wybrać witaminy do włosów?

Za główne witaminy wzmacniające włosy, a także utrzymujące zdrową skórę i paznokcie uważa się witaminy A i B. Udowodniono, że ich niedobór natychmiast odbija się na naszym wyglądzie: skóra jest łuszczące się włosy stają się łamliwe, a paznokcie zaczynają się łuszczyć. Pojawienie się łupieżu może być również związane z niewystarczającą ilością witamin.

 

К do wzmacniania włosów należy podchodzić kompleksowo:

  • regularnie odżywiaj włosy maskami;

  • nie używaj żelazek i nie susz w niskiej temperaturze;

  • przyjmuj kompleksy witaminowe.

  ;

Ostatni punkt będzie najlepszym wsparciem dla pięknych pasm. Najlepiej wybierać witaminy, na których opakowaniu znajduje się tabela dziennego spożycia oraz ilości witaminy w jednej tabletce. Jest to szczególnie ważne, aby rozważyć, jeśli równolegle przyjmujesz inne kompleksy witaminowe, ponieważ musisz przestrzegać dawkowania.

 

Witamina A, zwana również retinolem, pomoże przywrócić keratynę w strukturze włosa. Jego dzienna norma dla organizmu wynosi około 1 mg. Ta witamina znajduje się w wątrobie wołowej, marchwi, morelach, kapuście i zieleni.

 

Jak powiedzieliśmy wcześniej, odbiór grupa witamin B jest niezbędna dla zdrowia twoje włosy. Aby wzmocnić i poprawić wzrost włosów, potrzebujesz witamin, takich jak V2, В5, В6, В8 i В9. Dzięki nim znacznie zmniejszysz wypadanie włosów, a Ty pozbędziesz się również łupieżu. Witamina B8 pomoże wzmocnić mieszki włosowe, a końcówki nie będą się tak szybko rozdwajać. Ryboflawina (B2) odpowiada za wzrost włosów i zapobiega ich łamaniu. A kwas foliowy (B9) zapobiegnie pojawianiu się przedwczesnych siwych włosów.

Jeśli twoje ciało nie ma wystarczającej ilości witamina C, włosy stają się kruche, na paznokciach pojawiają się matowe i białe plamy. Skład witamin na włosy, paznokcie i skórę powinien zawierać kwas askorbinowy. Jej dzienne zapotrzebowanie na osobę dorosłą nie powinno być mniejsze niż 60 mg.

 

Tokoferol lub witamina E wspomaga wzrost i wzmocnienie włosów, a także odżywia mieszki włosowe i tworzy barierę ochronną przed negatywnymi wpływami zewnętrznymi. Jego niedobór można określić w krótkim czasie, ale powrót do zdrowia potrwa dłużej.

 

A także stałym pomocnikiem w walce z wypadaniem jest witamina D3. Znacząco zmniejsza wypadanie włosów, wzmacnia mieszki włosowe, co z kolei stymuluje wzrost nowych.

 

Oprócz zażywania witamin do środka, nie zapomnij też o odżywianiu włosów witaminami za pomocą różnych maseczek. Powinny być wykonywane regularnie 2-3 razy w tygodniu.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.