Facebook Pixel

Jak chronić skórę przed zimnem i wiatrem?

Jak chronić skórę przed zimnem i wiatrem?

Wraz z nadejściem zimy odczuwamy chłodne i wietrzne dni. To czas na sprawdzenie stanu pielęgnacji skóry i uzupełnienie niedoskonałości kosmetyków. Pielęgnacja skóry podlega zmianom sezonowym. Tak przynajmniej powinno być, aby zapewnić skórze niezawodną ochronę przed warunkami atmosferycznymi.
Używanie tego samego kremu nawilżającego przez cały rok nie spełnia oczekiwań Twojej skóry, ponieważ zmieniają się one cały czas – w zależności od pory roku, wpływu czynników zewnętrznych, odżywiania, stanu zdrowia, samopoczucia – z dnia na dzień, prawie z minuty na minutę, w zależności od cyklu dobowego. Używanie tego samego kremu przez cały rok może w pewnym momencie powodować problemy. Zbyt lekki balsam stosowany zimą może powodować odmrożenia i podrażnienia skóry, zbyt tłustej – latem nadmierny stres na skórze. Jak więc zadbać o swoją jesienno-zimową pielęgnację skóry, aby zapewnić jej odpowiednią pielęgnację i ochronę? Poniżej kilka wskazówek.
Jakie problemy najczęściej napotykamy o tej porze roku?
nadwrażliwość skóry – częste zaczerwienienie, uczucie gorąca na twarzy;
stan napięcia i suchości skóry, często zauważalne złuszczanie, które dotyczy nie tylko twarzy, ale całego ciała, także dłoni i ust;
zwiększona kruchość naczyń włosowatych, charakterystyczna dla rumienia;
zwiększona produkcja sebum;
skłonności zapalne – częstszy rozwój trądziku ropnego.
Szczególnie o tej porze roku nie należy również zapominać o witaminach.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.