Facebook Pixel

Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Jak uchronić się przed przeziębieniem?

Nos działa jak „korytarz”; przepływ powietrza podczas oddychania. Jego zadaniem jest odpowiednie nawilżenie i ogrzanie powietrza. Jak uchronić się przed przeziębieniem?
Zdrowy człowiek dzięki swojej pracy wykonuje 12-15 oddechów na minutę. Wydycha średnio 6 litrów powietrza. W okresie jesienno-zimowym funkcjonowanie nosa jest utrudnione. Można jednak spróbować zapobiec katarowi.
Nadejście jesieni i zimy najczęściej prowadzi do wzrostu zachorowalności na grypę i SARS. To właśnie w tym okresie jesteśmy szczególnie narażeni na nieżyt nosa, czyli potocznie mówiąc katar, który jest jednym z najczęstszych objawów przeziębienia. Powoduje kichanie, drapanie i wydzielinę z nosa. Szczególnie objawia się to podczas snu, co utrudnia prawidłowy odpoczynek. Kiedy nasz organizm jest w stanie ogólnego osłabienia, może to prowadzić nawet do problemów z oddychaniem.
W okresie jesienno-zimowym na nasz nos czekają inne „pułapki”, czyli kaloryfery i klimatyzatory. Włączenie ogrzewania w domach i samochodach często powoduje nadmierne wysuszenie błony śluzowej nosa i problemy z oddychaniem.
Kiedy za oknem robi się wilgotno i zimno, a poza tym zaczyna się okres jesienno-zimowych przeziębień, warto zastosować kilka prostych zasad, które pomogą nam uchronić nas przed przeziębieniem:
Długie spacery . Podczas jednego wyjścia nie zapomnij przejść około 6000 kroków.
Spróbuj wygospodarować od 15 minut do półtorej godziny czasu na ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe.
Stosuj odpowiednie preparaty ochronne i lecznicze do nosa na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy pomaga w utrzymaniu nawilżenia błony śluzowej nosa. Przyczynia się również do regeneracji błony śluzowej nosa.
Przynajmniej raz na dwa tygodnie wdychaj drogi oddechowe.
Często wietrz mieszkanie.
Pamiętaj, aby dopasować ubranie do pogody na zewnątrz. Nie zamrażaj.
Staraj się utrzymywać w mieszkaniu temperaturę ok. godz. 20-22 stopni.
Pij herbatę z miodem i cytryną. Jedz witaminę C, najlepiej w jej naturalnej postaci.
Weź witaminy, których tak bardzo brakuje w okresie jesienno-zimowym.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.