Jakie witaminy są skuteczne i korzystne dla skóry?

Jakie witaminy są skuteczne i korzystne dla skóry?

 

Przede wszystkim jest to witamina C. To on jest fundamentalny dla naszego organizmu, ponieważ poprawia regenerację skóry i pomaga w produkcji kolagenu, ważnego białka. Badania pokazują, że skóra starzeje się właśnie z powodu braku kolagenu w naszym ciele – traci elastyczność, staje się matowa.  A najlepszym przewodnikiem dla kolagenu jest witamina C. Na przykład Witamina C działa w organizmie jako przeciwutleniacz, co z kolei przyspiesza proces gojenia uszkodzonej skóry.

 

witamina E, która, jak większość ludzie wiedzą, przeważa w rybach. Nie mniej ważne dla zdrowia naszej skóry. W końcuwitamina E  przyczynia się do jej odnowy, nawilżenia i, co nie mniej ważne, pomaga przyswajać witaminę A.

 

A co z elastycznością skóry? Jest stracone, jeśli twoje ciało ma niedobór Witamina A. Łatwo zrozumieć, że brakuje tej konkretnej witaminy - na dłoniach skóra staje się jak pergamin, w kącikach ust pojawiają się zacięcia.  

 

Główna różnica grupa witamin B – że poprawiają procesy metaboliczne w organizmie, a to oczywiście znajduje odzwierciedlenie w naszej skórze. Jeśli te witaminy nie są wystarczające w Twoim organizmie, to podrażnienie skóry, swędzenie, łojotok, aw szczególnie zaawansowanych przypadkach – zapalenie skóry, jesteś zapewniony.

Wszystkie witaminy z tej grupy (B1, B2, B3, B6, B9, B10) pomagają naszemu organizmowi walczyć  z niekorzystnymi wpływami środowiska. Przyczyniają się do procesu przywracania funkcji ochronnych skóry.

 

Jak radzić sobie z piegami i plamami starczymi  -  dość częste pytanie. Witamina C tylko je rozjaśni, aby nie były tak zauważalne, ale Witamina K rozwiąże ten problem.

.

Witamina D spowalnia proces starzenia się skóry i zachowuje młodość i koloryt skóry na długi okres. Ta witamina chroni nasz organizm przed różnego rodzaju chorobami skóry i zapobiega «łuskowatym» кожи.

 

Wszystkie wymienione witaminy dla Twojej skóry pomogą zachować jej elastyczność, poprawią cerę i zapobiegną niepożądanemu starzeniu się. Ale nie zapominaj, że stosowanie witamin jest skuteczne w zapobieganiu problemowi,, a nie w walce z już istniejącymi objawami.

Radzimy okresowo brać udział w kursie fortyfikacji kompleksowe witaminy lub niektóre witaminy. Ten rodzaj profilaktyki pozwoli organizmowi na pełną „walkę” "; gotowość, odporność na zmęczenie, zwiotczenie i starzenie się skóry.  

Nawiasem mówiąc, terapia witaminowa dla skóry jest dobrze widoczna w kondycji włosów i paznokci oraz imadła odwrotnie.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.