Facebook Pixel

Jakie witaminy są potrzebne do paznokci

Jakie witaminy są potrzebne do paznokci

Paznokcie są zbudowane z keratyny, tego samego białka, które znajduje się w skórze i włosach. Ale paznokcie nadal potrzebują nie tylko keratyny, ale także witamin, na przykład kompleksu witamin B, C, A, E, D, a także wapnia, jodu i żelaza. 

Jakie są objawy beri-beri?

 

  • zauważyłeś, że Twoje paznokcie zaczęły się łamać, łuszczyć – to znak, że organizmowi brakuje witaminy C, D, a także biotyny;

  • subtelność i elastyczność wskazują, że czas uzupełnić zapas witamin kompleksem z grupy B, a paznokcie również potrzebują jodu, żelazo, cynk i miód;

  • delikatna, często pękająca płytka paznokcia wskazuje na zapotrzebowanie na białko;

  • Duży rozmiar księżyca u podstawy paznokcia nie jest korzystny  objawem. Eksperci twierdzą, że w tym przypadku organizmowi brakuje minerałów (żelaza, cynku, kwasu foliowego);

  • białe kropki lub smugi na paznokciach to znak, że powinieneś dodawać żelazo do jedzenia.

 

Często te objawy wskazują, że Twoje paznokcie potrzebują kompleksu składników odżywczych. Na przykład, jeśli organizmowi brakuje witaminy A, to nie będzie w stanie prawidłowo wchłonąć białka, a wapń nie daje pożądanego rezultatu bez pomocy witaminy D. Przyjmowanie witamin w połączeniu jest znacznie skuteczniejsze niż przyjmowanie ich osobno.

 

Popularne witaminy do paznokci

 

Zdrowa skóra, paznokcie, włosy i mocne zęby to to, co każdy dziewczyna marzy. Ale najczęściej witaminy w żywności nie wystarczą, aby osiągnąć pożądany rezultat.

Istnieją dwie możliwości stosowania witamin do paznokci:

  1. Wcieraj w płytkę paznokcia ;

  2. Weź doustnie.

 

Druga opcja jest uważana za bardziej skuteczną, ponieważ witaminy są bezpośrednio wchłaniane w organizmie.

 

Witamina A jest niezbędna dla mocnych i gładkich paznokci. Najlepiej wchłania się z tłuszczami, do wzrostu niezbędna jest wystarczająca ilość białka zwierzęcego.  

 

Kompleks witaminy B jest również dobry pomocnik do wzrostu paznokci. Naukowcy udowodnili, że cienkość płytki paznokcia wskazuje na brak pierwiastków śladowych w organizmie, co powoduje powstawanie białych plam i bruzd. Ważne jest, aby do diety dodać witaminy takie jak B1, B2, B3, B6 - są one aktywnymi uczestnikami budowy białka paznokci i włosów - keratyna.

Niewystarczająca ilość witaminy B5 prowadzi do łuszczenia się paznokci.

 

Witamina E pomoże uniknąć przerzedzania paznokci, co pomoże również lepiej przyswajać witaminy A i C.

Tokoferol czyli witamina E – zwalcza suche i matowe paznokcie. Szybkim sposobem na uniknięcie tego problemu jest włączenie tych witamin do swojej diety. Wskazówka: aby uniknąć suchych rąk, używaj kremów z witaminą E lub olejkami roślinnymi.

 

 jest bardzo ważne dla wytrzymałości paznokci witamina D – pomaga przyswajać wapń, który odpowiada za wytrzymałość płytki paznokcia.

 

Najważniejsze jest przestrzeganie instrukcji za stosowanie witamin na paznokcie! Niektóre leki należy przyjmować przed posiłkami, inne po. Ważne jest, aby postępować zgodnie z tym, aby uzyskać oczekiwany efekt.  

Zawartość
  • Jakie są objawy beri-beri?
  • Popularne witaminy do paznokci
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.