Facebook Pixel

Jakich witamin potrzebuje skóra?

Jakich witamin potrzebuje skóra?

 Jeśli skórze twarzy brakuje witamin, szybko blednie i traci zdrowy wygląd i piękno. Aby skóra błyszczała pięknem i zdrowiem, musisz wiedzieć, jakie witaminy na twarz są potrzebne i jak je prawidłowo stosować.  Wszystkie 13 witamin znanych współczesnej medycynie jest aktywnie zaangażowanych w regenerację i zdrowa skóra twarzy. Wiedząc, który z nich pełni funkcje w komórkach, można określić w zależności od problemów skórnych, jakie witaminy dla skóry twarzy są dla Ciebie potrzebne.

1Witamina A (retinol)Zwalcza stany zapalne twarzy, ścieńczenie, łuszczenie i suchość skóry. Działa uspokajająco, normalizuje pracę gruczołów łojowych i tłuszczowych twarzy. Wygładza rozstępy na twarzy.
2Witamina B1 (tiamina)Zwalcza przedwczesne starzenie się, które może wyprzedzić skórę w każdym wieku.
3Witamina B2 (ryboflawina) Zapewnia oddychanie komórkowe i przyspiesza wszystkie możliwe metabolizmy. Poprawia koloryt skóry.
4 Witamina B5 (kwas pantotenowy)Pomaga zmniejszyć zmarszczki.
5Witamina B6 (pirydoksyna) Skutecznie leczy choroby skóry (liszaje, egzemy).
6 span>Witamina B9 (kwas foliowy)Pomaga przy trądziku.
7Witamina B12 (cyjanokobalamina, metylokobalamina ) Wspomaga odnowę komórek skóry, a w efekcie jej odmłodzenie.
8Witamina C (kwas askorbinowy)Stymuluje produkcję kolagenu w komórkach, wzmacnia naczynia krwionośne, szybko goi rany i mikropęknięć.
9Witamina D3 (cholekalcyferol)Spowalnia proces starzenia się komórek, pomaga skórze zachować jej koloryt.
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.