Jakie witaminy pić przeciw wypadaniu włosów?

Jakie witaminy pić przeciw wypadaniu włosów?

Tabletki i kompleksy witaminowe na zdrowie włosów pozwalają przywrócić równowagę witaminowo-mineralną w organizmie, wzmocnić mieszki włosowe, wzmocnić je i oczywiście w inny sposób, aby zapobiec wypadnięciu.

 

Jeśli twoje włosy mają niedobór witamin, ich wygląd staje się nieatrakcyjny – tracą gładkość, połysk, elastyczność i wytrzymałość, zaczynają wypadać, rozdwajać się, szybko brudzić, pojawia się łupież itp. Wynika to z niedoboru witamin, co z kolei prowadzi do niewystarczająco intensywnego przebiegu normalnych reakcji biochemicznych, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie komórek włosa. W tym przypadku komórki włókien włosowych zaczynają głodować i dusić się z powodu niskiego tempa metabolizmu. Brak witamin nie pozwala włosom otrzymać odpowiedniej ilości tlenu i różnych składników odżywczych.

 

W zasadzie, aby włosy nie wypadały, ludzki organizm potrzebuje wszystkich 13 znanych witamin. Jednak niektóre z nich są szczególnie potrzebne, ponieważ zapewniają prawidłowy przebieg procesów życiowych w strukturach włosa. To właśnie te witaminy można warunkowo uznać za „witaminy na wypadanie włosów”.

 

Witamina B jest niezbędna do utrzymania aktywnego przepływu krwi do mieszków włosowych. Intensywne ukrwienie zapewnia dopływ wystarczającej ilości składników odżywczych i tlenu do mieszków włosowych, skąd przenikają one do wszystkich komórek samego włosa, czyniąc go pięknym i mocnym. Dobre odżywienie mieszka włosowego zapobiega wypadaniu włosów.

 

Witaminy H i B5 są uważani za „mistrzów” w powstrzymywaniu wypadania włosów i przywracaniu ich piękna. W przypadku niedoboru witaminy H włosy najpierw stają się tłuste, a następnie zaczynają wypadać. Z kolei kwas foliowy potęguje działanie i działanie witaminy B5. Jeśli te witaminy zostaną przyjęte w połączeniu, wzrost włosów znacznie przyspieszy, a ich wypadanie ustanie. Efekt ten uzyskuje się dzięki temu, że kwas foliowy aktywuje proces syntezy nowych, pełnoprawnych struktur komórkowych, które zastępują stare i zużyte. W przypadku niedoboru kwasu foliowego włosy bardzo szybko i w młodym wieku stają się szare.

Witamina C pozwala znormalizować ton naczyń włosowatych, przez które przepływa krew mieszki włosowe. Dzięki normalizacji napięcia naczyń włosowatych poprawia się mikrokrążenie. W ten sposób zwiększa się przepływ krwi do mieszków włosowych, co poprawia ich odżywienie.

 

Dziękiwitaminie A można zapewnić normalną gęstość włosów i poprawić przepływ procesów metabolicznych w korzeniach, a także zwiększyć elastyczność i zmniejszają kruchość. Witamina A odpowiada również za normalizację produkcji sebum, co w niedługim czasie pomoże wyeliminować nadmiar tłuszczu czy łojotok.

 

Nie mniej ważne witamina E pomaga normalizować odżywianie mieszka włosowego i podobnie jak witamina A reguluje wydzielanie sebum. Aktywuje komórki skóry znajdujące się w stanie depresji. Dzięki optymalnemu odżywieniu, dotlenieniu mieszka włosowego, a także aktywacji wszystkich komórek do aktywnej pracy, witamina E hamuje wypadanie włosów.

Вwitamina F może nadać włosom siłę, która pozwoli im być odpornymi na negatywne wpływy.

 

Obecnie istnieją wyspecjalizowane witaminy i minerały kompleksy mające na celu zatrzymanie wypadania włosów, a także poprawę ich struktury. Takie kompleksy witaminowe znajdziesz na naszej stronie biotus.ua.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.