Facebook Pixel

Jakie witaminy pomagają w bezsenności

Jakie witaminy pomagają w bezsenności

Zaburzenie snu — problem, z którym boryka się wielu. Bezsenność najczęściej wiąże się z napięciem w układzie nerwowym, organizm często doświadcza stresu, a wszystko to znajduje odzwierciedlenie w Twojej pracy, nastroju i oczywiście zdrowiu.

Naukowcy udowodnili, że zaburzenia snu są związane z niedoborem niektórych witamin w naszym organizmie. A więc jakie witaminy pomogą ci spać spokojnie i dobrze ?

 

Jeśli rzucasz i obracasz się przez długi czas i nie możesz zasnąć ze strumienia myśli, które aktywnie zaczynają być wytwarzane w nocy jest to jasne znak, że organizm nie ma wystarczającej ilości magnez . To on jest odpowiedzialny za regulację naszego snu. Niedobór magnezu jest główną przyczyną długich nieprzespanych nocy i obniżonego nastroju. Jeśli zauważysz u siebie takie objawy, powinieneś włączyć ten element do swojej codziennej diety.

 

Często budząc się w środku nocy, mając złe sny, z powodu których śpisz niespokojnie wszystko to sugeruje że twoje ciało otrzymuje niewystarczającą ilość wapnia . Pomoże wzmocnić układ nerwowy, co pozwoli ci spać spokojniej i spokojniej.

 

Dzień po dniu budzisz się niewypoczęty, cały dzień ziewasz i przecierasz oczy to są konsekwencje niedoboru witamina D. Witamina ta jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to właśnie w tym okresie nie otrzymujemy wymaganej dawki światła słonecznego.

 

Witamina A jest nie tylko odpowiedzialna za normalny proces snu, ale także dla młodości komórek nerwowych. W końcu to podczas snu nasz organizm przywraca wszystkie procesy zachodzące w naszym ciele. Uzupełniając zapas witaminy A, możesz zapobiec starzeniu się komórek nerwowych, poprawiając w ten sposób swój sen.

 

Odpowiedzialny za produkcję hormonów antystresowych, które blokują nerwowośćwitamina C. Poprawia sprawność umysłową i fizyczną przez cały dzień.

Uporczywe zmęczenie, senność wszystko to jest oznaką braku witaminy E. Ta witamina jest odpowiedzialna za pełne funkcjonowanie mózgu. Ludzie nazywają to witaminą zdrowia i dobrego samopoczucia.

Witaminy są uważane za najsilniejsze naturalne antydepresanty В1, В6 . Są w stanie wyeliminować wszelkie lęki i wstrząsy nerwowe, które uniemożliwiają spokojny sen. Oprócz normalizacji snu poprawiają apetyt i pomagają się skoncentrować, a także są bardzo ważne dla prawidłowego wzrostu dzieci.

 

Niedobórwitamina B12 nie pozwala mózgowi odpocząć, a podczas snu organizm gorzej się regeneruje. Witamina B12 chroni komórki mózgowe przed zniszczeniem i przedwczesnym zużyciem, a to z kolei poprawia sen.

 

Wszystkim, którzy borykają się z takim problemem jak bezsenność, zaleca się przejrzenie diety i dodanie kompleksów witaminowych. Nasycając organizm witaminami, odzyskasz pełny, a co najważniejsze zdrowy sen i zapomnisz o ciągłym zmęczeniu spowodowanym brakiem snu. Bądź zdrowy z Biotusem i śpij dobrze!Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.