Facebook Pixel

Wapń dla dzieci

Wapń dla dzieci

Niedobór wapnia jest najczęściej spowodowany hipowitaminozą D. Jest to możliwe w niektórych chorobach tarczycy i przytarczyc.

Dzienne spożycie wapnia przez dzieci zależy od płci, wieku, a także ogólnego stanu organizmu. Normy wiekowe to:

- w pierwszym roku życia — 210 - 270 mg;
- od 1 do 3 lat — 500 mg;
- od 4 do 8 lat — 800 mg;
-powyżej 8 lat — 1000 - 1300 mg.

Objawy niedoboru wapnia

Ważne jest, aby rodzice wiedzieli jakie objawy mają dzieci z hipokalcemią – brak wapnia:

- włosy aktywnie wypadają, łamią się i tracą połysk;
-paznokcie zaczynają się łamać i pojawiają się białe plamy;
-przy najmniejszym mechanicznym uderzenie, poważne rany;
- istnieje zainteresowanie jedzeniem kredy;
-przy odpowiedniej pielęgnacji zębów pojawia się próchnica;
- drażliwość, nerwowość, zmęczenie;
- naruszenie postawy i deformacja kości.
- Hipokalcemia może objawiać się w młodym wieku i stwarza dogodne warunki do rozwoju krzywicy, a także zahamowania prawidłowych procesów rozwojowych dziecka.

Preparaty zawierające wapń dla dzieci

Cecha suplementów witaminowych zawierających wapń — to przyjemny smak i kształt, który najlepiej nadaje się dla dzieci. A takie preparaty w swoim składzie oprócz wapnia posiadają dodatkowe składniki dla prawidłowego i zdrowego rozwoju dziecka.

Solgar wapń do żucia z D3 dla dzieci – to przede wszystkim wygodna forma witaminy dla dzieci. Witamina D przyczynia się do gromadzenia wapnia w organizmie, co reguluje i poprawia wchłanianie potasu i fosforu w jelicie. Żucie wapnia jest dobre dla paznokci i włosów, zapobiega rozwojowi próchnicy u dzieci.

ChildLife płynny wapń i magnez dla dzieci — w celu szybkiego przyswajania i maksymalnego wchłaniania wapnia przez organizm do kompozycji płynnego wapnia dodaje się witaminę D i cynk. Poprawiają i przyspieszają proces wchłaniania minerału. Dzięki swoim składnikom odżywczym formuła ta wspiera zdrowy wzrost kości i rozwój dziecka.

Now Foods Płynny wapń i magnez o smaku jagodowym. Wapń jest niezbędnym minerałem, który jest dobrze znany ze swojej roli w tworzeniu kości i zębów. Magnez – kolejny kluczowy minerał, który odgrywa wspierającą rolę w tworzeniu kości. Ponadto w tym produkcie znalazły się bor i witamina D, ponieważ są one ważne dla metabolizmu kości. Razem witaminy te biorą udział w kilku układach fizjologicznych, wspierając układ sercowo-naczyniowy, a także zdrową funkcję mięśni.

Suplementy witaminowo-wapniowe są zwykle zalecane dla dzieci w czasie posiłku. Należy również zwrócić uwagę na to, czy w składzie znajduje się witamina D, która poprawia wchłanianie wapnia proporcjonalnie do jego spożycia przez organizm.

  ;

 

Zawartość
  • Objawy niedoboru wapnia
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.