Facebook Pixel

Wapń dla wszystkich grup wiekowych

Wapń dla wszystkich grup wiekowych

Wapń nie jest wytwarzany przez organizm ludzki, chociaż jest on potrzebny – codzienny. Jedzenie – jest głównym dostawcą wapnia i jego obowiązkowym towarzyszem – witamina D (i oczywiście słońce). Zapotrzebowanie na wapń wzrasta w czasie ciąży iw starszym wieku. Dla osób powyżej 65 roku życia wymagane dzienne spożycie wapnia – 1200 mg (zamiast 1000 mg dla każdej osoby dorosłej).

Dlaczego tak ważne jest codzienne dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia? Ponieważ jak tylko powstaje niedobór, organizm zaczyna „wydobyć” wapń z rezerw wewnętrznych, a to jest – kości i zęby. Tak dochodzi do trwałych złamań, kruszenia się zębów i innych równie strasznych sytuacji. Swoją drogą trzeba szczególnie uważać na długie okresy braku słońca, co oznacza gwarantowany brak witaminy D. Np. po zimie z mgłami i niewielkiej ilości słonecznych dni przychodzi wiosna pełna kontuzji i złamań , zwłaszcza wśród dzieci i osób starszych.

Uzupełnij prawidłową dietę kompleksem witaminowym z wapniem i witaminą D. Bądź wesoły, zdrowy i aktywny, codziennie przyjmuj niezbędną ilość witamin i minerałów.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.