Karnityna to nieszkodliwy spalacz tłuszczu

Karnityna to nieszkodliwy spalacz tłuszczu

Karnityna jest zawsze kierowana tam, gdzie jest w danym momencie najbardziej potrzebna, na przykład podczas wysiłku fizycznego – w mięśnie. Dodatkowe spożycie karnityny sprzyja rozpadowi tłuszczów, z czego aktywnie korzystają sportowcy oraz osoby chcące przyspieszyć proces odchudzania. Popularność kompleksów z karnityną można łatwo wytłumaczyć, jest to substancja absolutnie nieszkodliwa, bez żadnych skutków ubocznych.

Karnityna zaczyna być wytwarzana przez człowieka jeszcze przed jego narodzinami. Lewokarytyna wchodzi do komórki jajowej wraz z plemnikiem i aktywuje genetyczną zdolność płodu do samodzielnego wytwarzania tej substancji, która jest niezbędna do dalszego wzrostu płodu. A następnie jest wykorzystywana w procesie tworzenia mózgu i rdzenia kręgowego, a także układu nerwowego.

Karnityna znajduje się w wielu produktach, ale substancja jest „tracona” podczas obróbki cieplnej. Dlatego w razie potrzeby, aby zwiększyć zawartość tej substancji w organizmie, przyjmuje się ją w postaci tabletek lub kapsułek. Karnitynę można kupić w dowolnej dogodnej formie, kierownicy sklepu internetowego Biotus pomogą Ci w wybór.

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.