Facebook Pixel

Kawa odchudzająca

Kawa odchudzająca

Dla tych, którzy decydują się schudnąć, ważne jest, aby pamiętać - musisz znać miarę i pić nie rozpuszczalną, ale naturalną kawę bez cukru i innych szkodliwych dodatków.

Gdy ziarna są palone i gotowane, uwalniane są olejki eteryczne i spalane są węglowodany. Co to znaczy? A to oznacza, że zawartość kalorii w napoju jest zmniejszona, a gotowa porcja zawiera około 2 kalorii. 

O kaloriach

Im mocniejsza kawa i im więcej zawiera innych składników, tym więcej kalorii zawiera napój. Większość ludzi uważa, że nie ma nic złego w dodaniu łyżki cukru lub śmietanki do filiżanki aromatycznego napoju. A każda łyżka cukru lub śmietanki zwiększa kaloryczność kawy do 30-40 kalorii. Być może te liczby cię nie przerażają, ale jeśli poważnie myślisz o odchudzaniu, to nawet tak małe dawki będą przeszkadzać.

 

Kawa stymuluje metabolizm, co w praktyce hamuje napady „hormonalne” apetyt. Ze względu na ten efekt lekarze zalecają umiarkowane i regularne spożywanie kawy osobom, które mają predyspozycje do nadwagi.

Wiadomo, że ten napój ma również właściwości moczopędne i działanie przeczyszczające (ludzie mówią – pobłażliwość). Naturalna czarna kawa jest uważana za skutecznego asystenta, jeśli chcesz szybko schudnąć. W końcu sprawia, że ciało działa w trybie rozszerzonym, który z kolei w krótkim czasie usuwa „żużle” z organizmu; i dodatkowe kilogramy wody. Ważne jest, aby monitorować hydrobilans organizmu i zapobiegać odwodnieniu.

Jeśli chodzi o zielona kawa, wtedy efekt utraty wagi jest podobny do efektu imbiru. Metabolizm zauważalnie przyspiesza, a jelita zaczynają działać jak w zegarku. Dietetycy zauważają, że zielona kawa jest cenna, ponieważ zawiera  kwas chlorogenowy, który w tym produkcie jest pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznego.

Główną zaletą kwasu chlorogenowego jest to, że wzmacnia on uczucie sytości podczas posiłków. Jeśli zdecydujesz się wypić porcję kawy przed posiłkiem, organizm nieco szybciej odczuje efekt sytości, pod warunkiem, że śniadania, obiadu czy kolacji nie zrobi się w pośpiechu.

Nie zapominaj, że kawa pomaga w utracie wagi. Nie można go uznać za główny środek do odchudzania i całkowicie przejść tylko na jego stosowanie. Taka decyzja wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie.

Jeżeli pijesz kawę na odchudzanie w umiarkowanych dawkach, pomoże ci to jeść mniej – wypełni żołądek wraz z głównym posiłkiem, a niewielka porcja jedzenia wystarczy, aby zaspokoić głód. Wszystkie te efekty naprawdę pomagają zrzucić kilka kilogramów.

 

 

 

 

 

 

 

Zawartość
  • O kaloriach
Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.