Kolagen to źródło młodości i piękna

Kolagen to źródło młodości i piękna

Najbardziej obfitym białkiem w ludzkim ciele jest kolagen, ponieważ jest głównym składnikiem tkanek łącznych, który wchodzi w skład ścięgien, chrząstek, kości i naczyń krwionośnych.

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu w tkankach, a to nie ma bardzo pozytywnego wpływu na organizm, ponieważ pełni funkcję podtrzymującą skórę. W związku z tym aktywność fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za kolagen) spada, a to prowadzi do starzenia się skóry.

Również wraz z wiekiem synteza kolagenu w stawach spowalnia i może powodować chorobę zwyrodnieniową stawów (choroba stawów). Ponadto niski poziom kolagenu w tkance kostnej może być głównym czynnikiem rozwoju osteoporozy. Poziom kolagenu określa ilość „minerału wiążącego”, jeśli spadnie, kości stają się kruche, a ryzyko złamań wzrasta.

Rozwiązywanie problemów z niską zawartością kolagenu poziomy jest dość proste. Przede wszystkim konieczne jest zwiększenie aktywności produkcji komórek odpowiedzialnych za kolagen. Dobry sposób na zwiększenie poziomu kolagenu wprowadzenie choliny do swojej diety, stabilizowany kwasem ortokrzemowym. Badania wykazały, że u kobiet, które zażywały go codziennie, po miesiącu liczba zmarszczek zmniejszyła się o 30%, skóra stała się bardziej elastyczna i  paznokcie i włosy nie tak kruche.

Flawonoidy są równie ważne we wspieraniu zdrowego poziomu kolagenu. Szczególnie przydatne są niebieskie lub fioletowe pigmenty znajdujące się w winogronach i pestkach winogron, jagodach i korze sosny.

Zalety flawonoidów to:

  • wzmacnianie naturalnych zdolności włókien kolagenowych do sieciowania, co zapewnia tworzenie tkanek łącznych;

  • zapobieganie niszczeniu kolagenu struktury.

Jeśli Twoim celem jest poprawa kondycji skóry, utrzymanie młodości i mocnych kości, powinieneś przyjmować złożone witaminy z kwasem hialuronowym i kolagenem.

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.