Kolagen – naturalne białko młodości

Kolagen – naturalne białko młodości

Z lekcji biologii w szkole wiadomo, że nasz organizm składa się z ogromnej liczby komórek, a także substancji międzykomórkowych. Komórki można porównać z cegłami, a substancje międzykomórkowe z cementem, który je łączy.

Substancja międzykomórkowa jest również nazywana tkanką łączną, która znajduje się we wszystkich narządach. Ta tkanka łączna stanowi podstawę dla narządów i jest odpowiedzialna za rozmnażanie, rozwój komórek, a także bierze udział w metabolizmie. Kości, chrząstki, zęby i ścięgna wszystko to są tkanki łączne. Nasza skóra będzie wyglądać na jędrną i elastyczną dzięki macierzy pozakomórkowej. Białka strukturalne kolagen i elastyna, glikozamina, proteoglikany i komórki tkanki łącznej wszystkie te składniki są głównymi składnikami naszej skóry.

Sam kolagen główny element strukturalny tkanek łącznych. Naukowcy zauważają, że 25-30% całego białka w naszym organizmie przypada na kolagen.  Składa się z trzech łańcuchów białkowych, które wyglądają jak skręcone spirale. Skład kolagenu dla każdego narządu jest inny. Uważa się, że istnieje 28 rodzajów kolagenu, które odpowiadają za ponad 40 genów.

Niezależnie od wieku każda kobieta pragnie mieć piękną i jędrną skórę. A wszystko to bezpośrednio zależy od poziomu kolagenu w organizmie, ponieważ jest to element strukturalny. Jeśli w organizmie nie ma wystarczającej ilości kolagenu, skóra traci swoją atrakcyjność, szybciej pojawiają się zmarszczki i traci się elastyczność. A utrzymanie poziomu kolagenu w organizmie pomoże skórze zachować zdrowie.

Synteza kolagenu ma wieloetapowy proces. Pierwszym krokiem jest tworzenie kolagenu w fibroblastach i komórkach tkanki łącznej.  Fibroblasty są odpowiedzialne za rozpoczęcie tworzenia łańcuchów kolagenowych, dzięki czemu nasz organizm otrzymuje cząsteczki prokolagenu. Po wszystkich procesach łączących w ciele powstaje pełnoprawna cząsteczka kolagenu. Również często w procesie tworzenia kolagenu witamina C może pełnić rolę kofaktora, który bierze udział w procesie hydroksylacji niektórych aminokwasów. Dzięki temu procesowi w organizmie powstają  mocne i stabilne włókna kolagenowe.

Im jesteśmy starsi, tym gorzej wytwarzany jest kolagen w naszym organizmie a jego poziom spada. Mogą na nią również wpływać różne hormony w naszym ciele.  Aby chronić skórę przed przedwczesnym starzeniem się, należy przestrzegać tej prostej zasady: ogranicz ekspozycję na jasne słońce i nakładaj na skórę kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym.

I oczywiście konieczne jest jednak monitorowanie poziomu kolagenu w organizmie, bo to właśnie jego brak od razu pojawi się na skórze. Aby zapobiec tym negatywnym zjawiskom, ważne jest odpowiednie zaopatrywanie organizmu w źródła kolagenu i unikanie wpływów hamujących jego syntezę (złe nawyki, odwodnienie, stres). Stosowanie  specjalnych białek, witamin, które zawierają kolagen, pomaga rozpocząć syntezę kolagenu w organizmie.

Kolagen pełni kilka pozytywnych funkcji w ciało:

span>

  • pozwala zachować siłę kości, stawów i układu mięśniowo-szkieletowego;

  • promuje zdrową, elastyczną skórę , lśniące włosy i mocne paznokcie;

  • utrzymuje równowagę wodną i zapobiega odwodnieniu;

  • przyspiesza proces regeneracji po różnych urazach;

  • poprawia elastyczność ścian naczyń krwionośnych.

Na stronie biotus.ua można znaleźć różne rodzaje kolagenu, które pomogą zachować zdrowie skóry i całego ciała:

 

Kolagen morski i kwas hialuronowy firmy TM „Neocell”.

biotus_ blog_10_30_1.png

Этот препарат помимо коллагена в своем составе имеет гиалуроновую кислоту и витаминно-минеральный kompleks odmładzający. Suplement diety pomoże nie tylko odmłodzić skórę, ale także utrzymać równowagę wodną w organizmie.

 

Super Kolagen C+, Typ 1 i 3 od TM „Neocell”

biotus_ blog_10_30_2.png

Коллаген этого типа поможет utrzymują siłę i elastyczność w całym ciele. Dzięki dużym cząsteczkom kolagenu lek pomoże chronić i utrzymać tkanki miękkie, łącząc je ze szkieletem. A           jest również odpowiedzialny za zdrowie stawów. 

Super Kolagen, Typ 1 i 3, „Neocell”

biotus_ blog_10_30_3.png

Супер коллаген содержит клинически изученный коллаген BioActive NeoCell, który wspomaga zdrową produkcję kolagenu w organizmie.  Ponieważ kolagen jest elementem strukturalnym naszego organizmu, ten suplement diety pomoże utrzymać siłę i elastyczność wszystkich elementów ciała.

 

 

 

 

 

Zastrzeżenie

Ten blog nie jest przeznaczony do udzielania diagnozy, leczenia ani porad medycznych. Informacje na tym blogu są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie wszelkich diagnoz i zabiegów medycznych i zdrowotnych. Informacji na tym blogu nie należy traktować jako substytutu konsultacji z lekarzem. Twierdzenia dotyczące konkretnych produktów w artykułach tego bloga nie są potwierdzone w leczeniu, diagnozowaniu lub zapobieganiu chorobom.

Podobał Ci się ten post?
0
0
Komentarze do artykułu
Brak recenzji
Dodaj swoją opinię

Opinia zostanie wyświetlona po moderacji.